Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Edho 59.Bölüm: En Ağır Ceza

Edho 59.Bölüm: En Ağır Ceza

Edho 59.bölümüyle yayınlandı. İlk dakikalar ise Hızır’ın emrini gerçekleştirmeye çalışan Civciv’in zor durumu gerçekleştirmesiyle geçti. Daha sonra ise Handan’ın uyanması biraz olsun sevindirirken Handan’ın talep ettiği şey herkesi çok şaşırttı. Bölümün en önemli gizemi ise CIA ile anlaşan hainleri bulmaktı. Hızır, Mert’i de kullanarak adım adım o adamlara yaklaştı ancak karşılarına çıkan kişi hiç tahmin etmediği biriydi.

İşte Edho’nun son bölümünde yaşananlar:

Ayşen Civciv’in başını yaktı!

Civciv, Ayşen’i sorguladı. Ne olursa olsun kendisine gerçekleri anlatmasını bekledi. Eğer yanlış bir şey yaptıysa birlikte buradan kaçıp gideceklerini bile söyledi. Ancak Ayşen, yaptıklarıyla ilgili hiçbir şey anlatmadı. Civciv’in artık başka çaresi kalmamıştı.

Ayşen’in çorbasına ilaç atan Civciv, Ayşen’in zehirlenmesine neden oldu. Ayşen ölümüyle adeta yıkılan Civciv’in üzüntüsü izleyenlerin yüreklerini yaktı. Ayşen’i Vehbilerle birlikte ormana gömmeye giden Civciv ise burada Vehbi tarafından vuruldu. Ayşen’in ihaneti Civciv’in de başını yakmıştı.

Herkes Alparslan’a sırtını döndü

Alparslan’ın Civciv ve Ayşen’i affetti zannedip amcasına saldırmasının bedeli çok ağır oldu. Olayı öğrenen herkes Alparslan’a tepki gösterdi. Hızır da en büyük tepkiyi gösterenlerdendi. Esra’dan güvende olması için ayrılan İlyas, bu haberi Fahri’den öğrendi. Öğrenir öğrenmez ise hastaneye Alparslan’ın yanına gitti. Alparslan’a ise her şeyi tek bir cümlede anlattı. “Bir daha ağabeyime el kaldırsan seni Ayşen ile Civciv’in yanına gömerim.” diyen İlyas hem Alparslan’a gözdağı verdi hem de haksızlık yaptığını en iyi şekilde anlattı.

İlyas, Alparslan’a ilk darbeyi vurmuştu. Ancak kendi acıları tükenmemişti. Esra daha iyi olsun diye ondan vazgeçen İlyas belli etmemeye çalışsa da büyük bir acı içerisindeydi. Ceylan ise hiçbir şeyin geçmeyeceğini hele ki gerçekse hiç değişmeyeceğini anlattı ancak İlyas Esra ile ayrılığından geri dönmedi.

Alparslan’a tepki sadece İlyas’tan gelmedi. Hayriye Çakırbeyli de Alparslan’a sırtını dönmüştü. Yakasına yapıştığı Hızır olmasaydı eğer ne Alparslan ne de aileden bir başkası yaşayabilirdi. Hızır onları koruyan kollayan tek kişiydi.

Esas konu Hızır’dı. Hızır, Alparslan’la görüşmüyordu. Hızır Ali araya girmek istese de Alparslan buna engel oldu. Hiçkimse için Hızır’la konuşmaması lazımdı. Babası, Hızır Ali’yi sevdiği için affederdi. Affeden kişi eğer onu yanıltırsa o zaman babasından olurdu.

Fahri’den elbette ki tepki gecikmedi. Alparslan’a vurarak tepkisini o da gösterdi. Fahri ile Alparslan’ın görüşmesinde ise Alparslan’ın gizli kalmış duygularını Fahri’nin ağzından duyduk. Hızır’ın yerine geçmeye çalışan Alparslan, “Kimsenin yerine geçmek gibi bir derdim yok” dese de gerçek duygularını kabul etmiyordu. Ancak Hızır’ın yerine geçerse ondan daha acımasız biri olacaktı.

Meryem olanlardan çok etkilendi


Ayşen’in yaptıklarından en çok etkilenen Meryem oldu. Ayşen ve Civciv’in öldürüldüğünü öğrendiğinde ise daha büyük bir üzüntü yaşadı. Ancak onların öldüğünü herkes bilmeyecekti. Müveccel ve Servet’in eve gelişiyle Hızır’ın planı işledi. Civciv ve Ayşen’in kaçtığı düşünülüyordu. Bilmeden Hızır’a ihanet eden Civciv ve Ayşen her şeylerini toplayıp kaçmışlardı. Çocuklar ve bütün aile artık bunu böyle bilecekti. Hızır ise isimlerini dahi duymak istemediğini söylüyordu.

Ömer özellikle Civciv abisi gittiği için çok üzüldü. Civciv asla Hızır’a ihanet etmezdi. Bu konuda Ayşen’i suçladı. Ancak artık çok geçti. İkisi de gitmişti.

Hızır’ın Haini Bulma Planı

Şimdi sıra dinleyicilerin yerleştirilmesini söyleyen insanları bulmaktaydı. Hızır, dinleyicileri kullanarak bir plan yaptı. Dinleyicilerin olduğu depoda Mert’i öldüreceğini söyledi. Daha sonra ise Enver’i Mert’e göndererek Hızır’ın onu aslında öldürmeyeceğini, planının onu dinleyen adamları bulmak olduğunu söyletti. Her şey hazırdı. Mert ikili oynarsa Hızır, kendisini dinleyen adamları eliyle koymuş gibi bulacaktı.

Mert’i öldürmek için ise ihanet ettiğini ispatlamaları gerekliydi. Bu plan Mert’in ihanetini de belgeleyecekti.

Nitekim düşündükleri gibi oldu. Serkan, Mert’e gelerek Hızır’ın onu öldüreceğini söyledi. Mert her şeyin farkındaydı. Eğer Serkan’dan taraf gözükürse kendisini öldürürlerdi ancak Serkan’ı tuzağa çekerse o zaman da Serkan ölürdü. Ancak Serkan ona açık çek verdi. Kendisini tuzağa çekecek adımı atabilirdi. Çünkü öldürülmeyeceğine emindi.

Hızır, Hızır Ali ve İlyas buluşma yerine geldiğinde ise onları bir sürpriz bekliyordu.

Avni’nin planları açığa çıktı

 

Avni’nin evine gizlice giren Suzi, Avni’nin yaptıklarını öğrendi. Avni, Alparslan’ın babasını öldüren kişiydi. Şirket ise Avni’nin ipini bu bilgiyle tutuyordu. Her istediğini böyle yaptırıyorlardı. Avni’nin planı ise Hızır, İlyas ve Alparslan’ı öldürmekti. Ancak böyle sağ kalabilecekti.

Hızır ve İlyas gittikleri buluşma yerinde büyük bir tehlike ile karşı karşıyaydılar. Suzi, Alparslan’a giderek her şeyi anlattı. Ankara’ya çağrılan Davut görevden uzaklaştırılmıştı. Yerine gelen kişi ise Hızır ve İlyas’ın karşısına çıkacaktı. Suzi, Alparslan’ın babasını öldüreni bulmuştu ancak Hızır ve İlyas’ın kurtarılması gerekliydi.

Alparslan, Hızır, Hızır Ali ve İlyas’ı aradı. Ancak Hızır ve İlyas Alparslan’ın telefonunu açmadı. Hızır Ali’nin konuşmasını ise Hızır engelledi.

Hızır, İlyas ve Hızır Ali ise geldikleri yerde Mert’le görüşen kişinin Nevzat olduğunu görerek şaşkına uğramışlardı. Hain Nevzat mıydı?

Handan ölecek mi?


Handan’ın isteği ise herkesi üzdü yeni bölümde. Felç olan Handan kurtulmuştu ancak Meryem ve Ceylan’la gizlice görüşerek onlardan bir söz aldı. İkisine de çocukları üzerine yemin ettirdi. Eğer bir daha makineye bağlanırsa öldürülmek istiyordu. Böyle yaşamak istemiyor artık kocasının yanına gitmek istiyordu.

Ceylan ve Meryem Handan’a söz verdi ancak bir daha makineye bağlanmayacağını ifade etti. Handan’ın bir sonraki adımı ise herkesin kanını dondurdu. Dilini ısıran Handan kendisini boğarak öldürmeye çalışmış ve bu nedenle tekrar makineye bağlanmıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.