Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Edho 61.Bölüm: Tehlikeli Yüzleşme

Edho 61.Bölüm: Tehlikeli Yüzleşme

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 61.bölümüyle yayınlandı. Yeni bölümde ise Alparslan’ın yüzleşmesi damga vurdu. Serkan’ın tehlikeli planı ise Hızır’ın oyunu ile alt üst olacaktı.

Hadi tüm detaylarıyla yeni bölümü konuşalım!

Alparslan Meryem ile hesaplaşıyor

Alparslan cenaze evindeydi. Ancak Alparslan’ın değil Meryem’in sözleri damga vuracaktı. Adeta Alparslan’ı bilip bilmeden sorguladığı için pişman etti bu sözler.

“Bana sen hepimizin annesisin dedin. Bunu söylediğin insana az önce annemi öldürdün dedin. Evet, anneni ben öldürdüm. Çünkü bana bir yemin ettirdi. Çünkü böyle yaşamak istemediğini söyledi. Hakkımı helal etmem dedi. Şimdi ben aynı şeyi sana söylüyorum. Şu anda annenden daha kötü durumdayım. Senin üstünde de annenden daha çok hakkım var. Eğer beni öldürmezsen sana hakkımı helal etmeyeceğim. Çünkü ben böyle yaşamak istemiyorum. Çünkü bu kadar kötü bir hayatta yaşamak istemiyorum.Çünkü her gün hanginiz öleceksiniz diye düşünerek yaşamak istemiyorum. Öldür beni. Kurtar. Bak bakalım kolay oluyor muymuş? Sevdiğin birinin gözlerini yummasına sebep olmak nasıl bir şeymiş bir bak.

Her gün birilerini vurursunuz. Kendinizi adam,baba, delikanlı zannedersiniz. Şimdi bunu yap, öldür beni. Bunu yaparsan benim çocuklarım “Annemi kurtardı. Senden daha delikanlısı, daha erkeği yok.” diyecekler. “

Ancak bu sözler Meryem’in de tükenmesine sebep olan sözlerdi. Artık Hızır’ın karanlık dünyasından uzaklaşmak istiyordu.

Esra İlyas Ayrılığı!

Esra ise son bir adım daha bekledi İlyas’tan. Eşyalarını toplamak için gelmişti ancak İlyas ile başka bir şehirde, başka bir ülkede ikinci bir şansı olmasını istiyordu. İlyas ise tüm ailesi buradayken uzaklaşamazdı.

Hızır’ın Meryem ile konuşması

Meryem’in konuşmaları kadar Hızır’ın Meryem’le olan konuşması da çok etkiledi beni yeni bölümde. Kendisini odasına kapatıp her şeyden elini ayağını çekmeyi düşünen Meryem’i kendisine getirmeye çalıştı Hızır. Ona kendi gözleriyle Meryem’i anlattı.

“Sen benim karımsın. Sen benim hayatımda gördüğüm en güçlü insansın. Çok çileli bir hayatın oldu. Bunların çoğunu da benim yüzümden yaşadın. Ama hep dimdik durdun. Benim zor zamanlarımda çöktün, bittin, artık yapamayacağım, buraya kadarmış dediğim anlarda hep seni getirdim gözümün önüne. Sen hani hep dersin ya. Sen çok utanmaz bir adamsın diye. Hakkeden utanmaz bir adamımdır. Ama senin böyle durduğun bir yerde duruşumun bozulmasından utanacağımdan hep toparlamışımdır. Şimdi, istersen bu odadan bir ömür çıkmam. İstersen hiçbirimizin yüzüne bakmaya bile layık bulma bizi. Ne yaparsan yap. Benim karım olduğum için beni sevdiğin için ben de seni sevdiğim için seninle hep gurur duyacağım. Seninle hep gurur duydum.”

Zeynep’imizi Harvard’a yolluyoruz!

Zeynep karakterini canlandıran Ece Hakim biliyorsunuz ki Harvard’ı kazanmıştı. Hem gerçek hayatta hem de dizide Zeynep’i yurt dışına gönderiyoruz. Yaşadıklarından dolayı daha fazla strese katlanamayan Zeynep ve Ömer yurt dışına gitme kararı aldı. Önce Zeynep 2 sene sonra da Ömer’in gideceğini öğrendiğimiz yeni bölümde Ece Hakim’in de yavaş yavaş diziden ayrılacağının işareti verildi.

Suzi İlyas’ı ziyarete geliyor!

Suzi’nin İlyas’a yakınlığı ise beklenmedik sonuçlar doğurdu. Suzi, İlyas’ın Esra’ya hala aşık olduğunu biliyordu aslında. Free’yim diyen İlyas, kapı tıkırtısına bile Esra diye sesleniyordu.

“Sen kapı tıkırtısına Esra diye seslenmediğinde free olursun.Suzi diye seslenecek olursan haber ver. Amerika’dan dönerim.” diyen Suzi’nin tavrı ise gayet netti.

“Gece arıyoruz telefonuna bakmıyor. Arabasında Amerikan kahvesi.” diyen Hızırlar ise İlyas’ın Suzi ile yakınlığını anlamışlardı.  İlyas Suzi ile arasında bir şey olmadığını söylese de insanların dikkatini çekiyordu.

Üstelik bu durum burada da kalmadı. Ünal’ın Hızır’ın yanına gönderdiği Suzi, gizli bir görevle geldiği Hızır’ın mekanına bu nedenle geldiği anlaşılmasın diye İlyas ile samimi göründü. Bu durum ise Meryem’in kulağına gidecekti.

Servet’in galeriden çektiği fotoğrafı Mübeccel’e göndermesiyle Ceylan ve Meryem, İlyas’la Suzi’nin arasında bir şeyler olduğunu düşünmeye başlamıştı.

Serkan’ın Hızır’a Oyunu


Serkan ise tehlikeli bir oyun gerçekleştirmek için Ünal ile karşı karşıya gelmişti. Hızır, Serkan’ın istediklerini yapmazdı. Serkan, nerelere silah satılıp satılmayacağını belirlemek istiyordu. Ünal ise zekice bir plan yaptı. Ve sorumluluğunu ona verdi. Serkan ile anlaşmış gibi davrandı.

Silah işinde artık Mert ve Avni aktifti. Sevkiyatın yapılacağını haber vermek için Yılmaz mekanlarına gitti. Ancak Hızır’ın bu işten haberi olmayacaktı.

Hızır ise harekete geçemiyordu. Çünkü devlet arkasında olmazsa hiçbir şey yapamazdı.

Ünal’ın ise planı farklıydı. İlker ve Ender’ı çağırarak sevkiyatı konuştu. Mazot karşılığı silah satılacaktı. İlker ve Ender, devleti karşılarına almamak için Hızır’ın arkasından oyun çevirmeyi göze aldılar. Ünal daha sonra ise Tipi, Fikret ve Ateş ile konuştu. Kimsenin kimseden haberi yoktu.  Ancak Hızır’ı satamazlardı. Tipi, Fikret ve Ateş sevkiyat sonrası Hızır’a giderek her şeyi açıklayacaklardı. Ancak Ünal onlardan hızlı davranmıştı.

Ünal daha sonra Suzi’yi Hızır’a gönderdi ve adamlarının onu sattığını söylemesini istedi. Suzi, Serkan talimatıyla yapılan sevkiyatı Hızır’a bildirecekti.

Alparslan’ın intikamı


Ceylan ise Avni ile konuştu. “Ünal önce ağabeyini sonra da Alparslan’ın babasını öldürdü. Çünkü masada liderlik yapacak iki kişi vardı. Biri enişteniz diğeri de benim ağabeyim.”dedi Avni. Ancak bu sefer de Suzi’nin üzerinden doldurup kendisini öldürtmek istediğini söylüyordu. Alparslan’ın babasının katili olmadığını inandırmaya çalışıyordu.

“Ünal birisine inandığı gün zaaf gösterir, hata yapar. Yani ölür. Alparslan, bilerek Ünal’ın güvenini kazandı.” diyerek Alparslan ve Ünal yakınlığına da bir kılıf buldu Ceylan.

Tüm yaşananlar ise Alparslan’ın intikam planıydı.  Ancak bu saatten sonrasını Hızır da olanları bilmeliydi. Yoksa ihanet etmiş olurlardı. Ceylan, Meryem vasıtasıyla Hızır’a yaptıklarını anlatmaya karar verdi.
Meryem kolay kolay bu işin içinde olmak istemese de Ceylan ne yapıp yapıp onu ikna etmenin bir yolunu bulacaktı.

Suzi’nin Çakırbeylilere Son İyiliği

Suzi, Hızır’ın yanına giderek Serkan’ın planından bahsetti. Hızır, masa üyelerinin kendilerinden gizli yaptığı ticareti bu sayede öğrenmişti. Silahlar örgüte gidecekti. Ünal ise anlaşmayı bozmak istemiyordu. Anlaşmayı Hızır’ın bozması gerekiyordu. Ünal’ın planı Serkan’la iyi anlaşmaktı.

Davut ve Nevzat da bu işin içindeydi artık. Nevzat istemese de bu işe dahil olmak zorundaydı. Hızırları alma görevi onundu.

Nitekim Hızır ve adamları başarılı bir şekilde kendilerini takip edenlerden kurtuldu ve Nevzat sayesinde operasyon yerine geldiler.

Büyük operasyon başlamıştı. Önce masa üyeleri daha sonra ise örgütçüler buluşma yerine geldi. Ancak örgütçüler tankerlerle gelmemişti. Masa üyelerini öldürerek silahları ele geçireceklerdi. Hızır, planlarını anlar anlamaz büyük operasyonu başlattı. Ve örgütçüler öldürüldü.

Hızır’ın masa üyelerinden intikamı ise çok farklıydı. Nevzat’ın kamyonuna hepsini kapatarak Ünal’a gönderdi. Hızır’dan çevirdikleri 2.gizli işti bu. 3. olduğunda ise başına ne gelecekleri belli değildi.

Silahlara artık Hızır el koymuştur. Alparslan ve Hızır Ali iki tır silahı Davut’un evine getirdiler. Davut ise onları eski uçaksavarların olduğu depoya saklayacaktı. Artık Davut bir adım öndeydi.

Serkan ise Çakırbeylilerin ortaya çıktığı haberini hemen almıştı. Ancak ikinci bir planı vardı. Örgütü tuzağa çekmiş gibi görünüyorlardı. Örgüt onlara tuzak kurduğu halde şimdi onlar tuzak kurmuştu.Bundan bir şekilde kurtulmaları gerekliydi.

Bu nedenle Serkan örgüte mallarının Hızır’da olduğunu söylemeyi düşünüyordu. Örgütle Hızır’ı karşı karşıya bırakacaktı. Daha önce örgüte silah satanları içeriden çıkartarak bu işi planlayacaktı.

Serkan ve Hızır artık tamamen karşı karşıya kaldılar. Masa üyelerinin ise bir kez daha Hızır’ı satma gibi bir lüksleri yok! Davut ise Serkan’a karşı bir sıfır öne geçti. Alparslan’ın intikamı ise gizli gizli ilerledi bu bölümde. Bu plan Hızır’a ulaştığında belli ki Avni iyice köşeye sıkışacak.

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.