Connect with us

Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

18 Maddede Dizilerin En Derin Bakışlı Jönü Engin Akyürek

Engin Akyürek

Dizilist

18 Maddede Dizilerin En Derin Bakışlı Jönü Engin Akyürek

18 Maddede Dizilerin En Derin Bakışlı Jönü Engin Akyürek

Kara Para Aşk’ın Ömer’i, Fatmagül’ün Suçu Ne dizisinin Kerim’i, Ölene Kadar’ın Dağhan’ı ve severek izlediğimiz daha birçok karaktere can veren Engin Akyürek, yeteneği ve yakışıklılığı ile herkesi kendine hayran bırakmayı başarıyor. Hem sinemada hem televizyonda görmeye alıştığımız, göremeyince hemen gözümüzün aradığı, farklı oyunculuğu ile herkesi şaşırtan, kimi zaman sadece bakışları ile bütün duyguları seyirciye geçirmeyi başaran Engin Akyürek, ülkemizin en önemli jönlerinden biri olarak anılıyor. Peki onu ne kadar tanıyoruz? Özel hayatı ile pek gündeme gelmeyen ünlü oyuncu yetenekli olduğu kadar gizemli de. Biz de sizler için büyük bir hayran kitlesi olan ve her rolü bir fenomene dönüşen Engin Akyürek’in hayatına dair merak edilenleri listeledik.

1.Memur Şehrinde Geçen Bir Çocukluk

569106f818c7733210c3643b

12 Ekim 1981 yılında Ankara’da dünyaya gelen Engin Akyürek, memur bir baba ve ev hanımı bir annenin ilk çocuklarıydı. Sonralarda ise bir küçük kardeşi oldu. Bütün çocukluğu boyunca Ankara’da yaşayan Engin Akyürek, hep yaramaz bir çocukmuş. Hatta sokaklarda futbol oynayarak büyüdüğü için de çok sayıda yara izi varmış. Anne babası genellikle memur ailelerin çocuklarıyla oynamasına izin verdiği için, çocukluk arkadaşları da genelde hep kendi gibi ailelerin çocuklarıymış.

2. Aklında Oyunculuk Yokmuş

blbkem41

Büyük bir Beşiktaş fanatiği olduğunu da söylemeden geçmeyelim. O zamanlar büyüyünce ne olmak istediği sorulduğunda ise derslerle pek arası olmayan ünlü oyuncunun cevabı sürekli değişiyormuş. Kimi zaman futbolcu kimi zaman ise avukat olmak istediğini belirten Engin Akyürek’in aklında pek oyunculuk yokmuş. Üniversite çağlarına gelince tercihini Ankara Üniversitesi, Dil – Tarih – Coğrafya Fakültesi Tarih bölümünden yana kullanmış.

Engin Akyürek eğer oyuncu olmasaydı, üniversiteden mezun olduğu bölüm olan Tarih alanında çalışacaktı. Her fırsatta tarih okumayı çok sevdiğini belirten oyuncu tarihçi olabileceğini fakat akademik kariyer için çok daha farklı bir konsantrasyona ihtiyaç olduğunu, yine de okuduğu bölümün ona çok şey kattığını düşünüyor.

3. Yarışma Programı ile Keşfedilen Büyük Yetenek

tugce-pinar-altug-engin-akyurek-turkiyenin-yildizlari

Üniversite yıllarında oyunculukla tanışan Akyürek, birçok oyunda yer aldı. Sonrası ise “Türkiye’nin Yıldızları” yarışmasına katılmaya karar verdi ve bir anda her şey değişti. Yarışmaya katılmak için Ankara’dan İstanbul’a geldi ve kısa sürede Türkiye’nin Yıldızları programında yeteneğini göstermeye başladı. Beren Saat’in de bulunduğu yarışmada dikkat çeken yeteneği ile hemen kendini göstermeye başlayan Engin Akyürek, önemli bir oyuncu olacağının sinyallerini o zamandan verdi. Zaten Türkiye’nin Yıldızları yarışmasında da birinci olmaya başardı.

4. İlk Dizi Deneyimi ve Ustalarla Bir Araya Gelişi

546b1c92f493b817681850c7

Yarışmadaki birinciliğinin ardından hemen iş hayatına atılan Engin Akyürek, hemen ilk dizisinde usta oyuncularla çalışma şansı yakaladı. “Yabancı Damat” dizisindeki Kadir’i hatırlar mısınız? Evet, 2004’te yani bundan tam 12 yıl önce Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve daha ilk bölümünden herkesin bayılarak izlediği Yabancı Damat dizisinde Engin Akyürek, Kadir rolü ile karşımıza çıktı. Yabancı Damat sayesinde Erdal Özyağcılar, Sumru Yavrucuk, Zeki Alasya, Arif Erkin Güzelbeyoğlu ve Nilgün Belgün gibi isimlerle çalışma şansını yakalayan Akyürek, oyunculuğun en önemli püf noktalarını ustalarından öğrendi. Daha sonrasında Kader filmindeki rolünün altından layığıyla kalktı ve ilerleyen yıllarda “Karayılan”, “Bir Bulut Olsam”, “Fatmagül’ün Suçu Ne?” ve “Bi Küçük Eylül Meselesi” gibi hem sinema hem de televizyon dünyasındaki kariyerine devam etti.

5. Gizemli ve Magazinden Uzak Tavrı

4cdee7ca61966d2f28a8d9b90d2bdda2

Birçok ünlü oyuncunun aksine gece hayatında görüntülenmemesi, aşk hayatı ile pek gündeme gelmemesi nedeniyle ünlü oyuncunun hayranları merak içerisinde. Herkes onun ne yaptığını merak ederken kendisi bu durumun kasıtlı bir şekilde oluşmadığını, aslında her insan gibi dışarı çıkıp eğlendiğini fakat magazinci arkadaşlarla yolunun kesişmediğini söylüyor. Köşe bucak gizlenen bir insan olmadığını belirten Akyürek, magazinsel bir hayat yaşamadığını röportajlarında sık belirtiyor.

6. Değişmeyen Aile Hayatı

think_zps6wgdgbwd

Bu kadar başarının ardından insan “Kim bilir hayat nasıl değişiyor?” diye düşünmekten alıkoyamıyor kendini. Ama Engin Akyürek için aslında hayatı müthiş değişimlere uğramamış. Başarısının ardından hayatını kökünden değiştirmeyen oyuncunun ailesi hala Ankara’da aynı mahallede yaşıyor. 10 yılı aşkın süredir oyunculuk yapmasına rağmen Ankara’daki arkadaşlarını unutmayan Engin Akyürek çevresindeki insanlardan kopmamış, eskisine benzer bir hayat yaşıyor. Bayramlarda ve bulduğu her fırsatta sık sık Ankara’ya ailesine ziyarete giden oyuncu, yıllardır görüşmedikleri tanıdıkların dizilerde Engin Akyürek’i görünce ailesini aradığını, bunun dışında hayatlarında büyük değişiklikler olmadığını söylüyor.

7. Aşk Hayatında Samimiyete Önem Veriyor

tumblr_mnqv2tuyjt1qhks4mo1_500

Samimiyetsizlik ve keyfiyet Engin Akyürek’in ilişkilerde çileden çıkmasının en önemli sebebi. Karşısındaki insanın enerjisinden samimi olup olmadığını kolaylıkla anlayan oyuncu, aynı zamanda ilişkilerde ilk adımı kendi atmak istiyor. Çünkü ilk adımı kendi attığında karşı tarafın sadece tanınan biri olduğu için mi ilgi gösterdiğine dair soru işaretlerini kaldırabiliyor. Bir insanın samimi ve içten olması onun için en önemli koşul.

8. Yerine Göre Romantik

engin-akyurek-23-kasimda-new-yorkta_130921539583731208

Oynadığı roller nedeniyle çoğu kişi ünlü oyuncuyu aşık bir adam olarak tanıyor. Fakat Engin Akyürek özel hayatında yerine göre romantik bir insan. İzlediğimiz dizilerde bakışları ile birçok kadını kendine hayran bırakan Akyürek, özel hayatında bazen romantik bazen değil.

9. Asla Asla Demiyor

tumblr_mal4hpcrrb1rtpo7so1_500

Engin Akyürek hem iş hayatında hem de özel hayatında asla asla demiyor. Hayatta oynamam dediği bir rol olmadığı gibi ilişkilerinde de asla yapmam dediği bir şey yok. Birbirinden çok farklı iki insanın birbirine aşık olabileceğine inanan Engin Akyürek, bir gün aşık olduğunda kendini asla dediği şeyleri yaparken bulabileceğini düşünüyor. “Bir insanla beraber olduğunuzda görmediğiniz şeyleri görmeye başlayabilirsiniz” diye düşünüyor.

10. Arkadaş Olabileceği Roller Seçiyor

toot_b1a3c58e52

Hem sinema filmlerinde hem de dizilerde zorlu roller oynamayı seven oyuncu şimdiye kadar oynadığı her rolün altından başarıyla kalktı. Bunu, ince eleyip sık dokuyarak rolleri kabul etmesine bağlıyor. Her rolü dikkatlice inceliyor ve arkadaş olabileceği karakteri kabul ediyor. Gelen teklifleri değerlendirirken özellikle karaktere ve role neler katabileceğini düşünen oyuncu, işini layığıyla yapmanın peşinde.

11. Gizli Tutkusu

Engin Akyürek

Özellikle son yıllarda dalış yapmak, oyuncunun en önemli hobilerinden biri halini aldı. Suyun altında olamaktan büyük keyif alan oyuncu, tatillerini dalış üzerine planlıyor. Dalış onun için nevi meditasyon niteliğinde ve en kısa sürede yurtdışına dalış yapmaya gitmek istiyor.

12. Sevildiğini Öğrendiğinde Hala Şaşırıyor

Engin Akyürek

Kendi her ne kadar sosyal medyanın içinde olmasa da ünlü oyuncu, hayranlarından gelen tepkileri takip ediyor. Büyük bir seyirci ve hayran kitlesi olan Akyürek, hala gelen tepkilere şaşırıyor ve insanların onu bu kadar çok seviyor olmasından dolayı mutlu olduğunu söylüyor.

13. 10 Parmağında 10 Marifet

Engin Akyürek

Yetenekleri oyunculuk ve dalış yapmakla da bitmeyen oyuncu, karikatür de çiziyor. Çocukluğundan beri dergilerle büyüdüğü için taklit ederek karikatür çizmekten keyif alan Akyürek dalmanın yanında yüzmeyi ve film izlemeyi seviyor.

14. Tek Kaprisi Varsa O da Çay

hd-kara-para-151008yq

Sette çalışırken her daim çay içmeyi tercih eden Engin Akyürek, günlük hayatında da çay içmeyi çok seviyor.

15. İlk Aşkı

112t40gvjrkeq

Engin Akyürek ilk aşkını hala hatırlıyor. Orta 1 ya da orta 2’deyken Nazan isimli bir kıza vurulan oyuncu, aşkını espri yaparak göstermeye çalışmış ama pek başarılı olamamış. İsminin tersten de Nazan olduğunu söyleyerek güldürmeye çalıştığı ilk aşkı, bu espriden pek hoşlanmamış ve ilk aşkı orada son bulmuş. 🙂

16. Beğendiği Kadınlar

Natalie Portman

Engin Akyürek’e beğendiği kadınlar sorulduğunda ise Juliette Binoche, Jennifer Lawrence ve Natalie Portman’ı sıralıyor.

17. Kendinde En Sevmediği Özelliği

raw-1

Oyuncunun değiştirmek istediği en önemli özelliği kimi zaman çok dağınık olması.

18. En Çok Değer Verdiği Kadınlar

raw-2

Engin Akyürek hayatında en çok değer verdiği kadınları sıralarken tabi ki en üste annesini koyuyor, İkinci sırada ise menajeri geliyor ve üçüncü kadını hala bulamadığını söylüyor.

Yorum İçin Tıklayın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dizilist

To Top