Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Erdal Beşikçioğlu Behzat Ç’nin Bitme Sebebini Açıkladı: Öyleyse Ben de İstemiyorum

16.04.2021
Erdal Beşikçioğlu Behzat Ç’nin Bitme Sebebini Açıkladı: Öyleyse Ben de İstemiyorum

Erdal Beşikçioğlu, CNN Türk ve Haber Global’in ardından yeni adresi dijital içerik platformu GAIN olan 40 isimli programda Behzat Ç.’nin nasıl bittiğini anlattı. Jülide Ateş’in sunumuyla ekranların gündem yaratan, gündemi değiştiren programı 40, 15 Nisan Perşembe akşamı Türkiye’nin yeni nesil dijital içerik platformu GAİN’de tiyatro sanatçısı Erdal Beşikçioğlu’nu ağırladı.

Behzat Ç Ekrana Veda Etmişti

Star TV’de üç sezon yayınlandıktan sonra final yaparak seyirciye veda eden Behzat Ç, geçtiğimiz yıllarda Blutv ekranlarında dördüncü sezonu ile tekrar seyirci ile buluşmuştu. Tam 5. sezon gelecek derken, hatta yeni sezon afişi dahi paylaşılmışken bir anda her şey tepetaklak olmuştu. Dizinin ani bir şekilde iptal edildiği, beşinci sezonun gelmeyeceği açıklanmıştı.

Neden Sona Erdiği Merak Ediliyordu

Blutv de Behzat Ç yerine Ercüment Çözer’in hikayesine odaklanan Saygı adlı diziyi yayına alarak kendini izleyenlerine affettirmeye çalışmıştı. Aradan geçen dönemde herkesin merak ettiği konu ise dizinin neden final yaptığıydı. Ortaya birçok dedikodu atılmış ve bu dedikodulardan biri de Erdal Beşikçioğlu’nun dizide artık yer almak istemediği yönündeydi. Behzat Ç’ye hayat veren Beşikçioğlu’nun ağzından sonunda 40 programında bir laf duymayı başardık.

Birçok Önemli Konuya Değindi

Erdal Beşikçioğlu 40’ta, çocukluğundan bugüne dek olan yaşamını anlattı, oyuncu olmak için evden kaçtığını, vali rolünü oynarken iş isteyenlerin olduğunu söyledi ve “Tiyatroya giden Bakan gördünüz mü?” diye Jülide Ateş’e sordu. Erdal Beşikçioğlu projelerinden Behzat Ç’ye kadar pek çok konudaki 40 soruya yanıt verdi. “Pas” hakkını kullandığı soru ise “Kadınlar tarafından tacize uğradınız mı?” sorusu oldu; Beşikçioğlu bu soruyu “pas” geçerek yanıtlamadı.

Dizide neden olmadığını ise şu şekilde yanıtladı:  İnanç orada “ne olur açıklama yap abi, kimin yüzünden bittiğini biz hep beraber bilelim.” Şu andaki dönemle ilgili kaygan bir zemin vardı, nereden tutunacağını ne yazarı biliyordu, ne yapımcısı biliyordu, ne oyuncusu… 5 bölüm bir senaryo geldi bize, o kadar özlemişiz ki çekmeye başladık. Fakat olayın açılmasına güçlük çekilmeye başlandı. Bende Serdar Abi’yle konuştum “Bu 2. Dönemle ilgili beraber oturalım, bir oluşturalım, ondan sonra bütün senaryolar bittikten sonra hikayeye başlayalım, karakterin nereden nereye gideceğini görebilelim biz” Fakat yapımcılarla beraber görüşmeye gittiğim zaman, Serdar Akar’ın çekmeyeceğini öğrendim, Memduh Başgan olmayacağını öğrendim, bunlar çok önemli karakterler. Böyleyse ben de olmak istemiyorum, beni de affedin dedim. Bütün hikaye bundan kaynaklıdır aslında. 

Kendisi de Küfürbaz mı?

Kendisinin de Behzat Ç gibi küfürbaz olup olmadığı sorusuna ise şu şekilde yanıt verdi: Hak edildiği zaman ağzımdan kaçıveriyor. Küfürlü mü konuşuyorum? Yok. Ama insanın ağzına pelesenk olduğu zaman, o yılın sonunda Behzat Ç bittikten sonra da zaman zaman kaçtığı olmuştur. Şimdi yavaş yavaş toparlıyorum. Çok küfür etmiyorum artık, Behzat’ta çok zıvanadan çıkmıştım. Artık küfürün ötesine geçmiş, refleks olmuş, bir konuşma biçimi haline… Sanırım ben argo konuşuyorum küfretmiyorum. Behzat Ç’de küfür etmedi, argo konuştu. “Bok”sun demek karşı tarafın kişiliğine hakaret, “bokluk etme” dediğiniz zaman öyle davranma diyorsunuz. Birisi küfür, ötekisi de argo. Benim nitelemem bu!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.