Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 51.Bölüm Özeti

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 51.Bölüm Özeti

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 51.bölüm özetinde neler oldu? Yeni bölümle ilgili en önemli detaylar nelerdi? 51.bölümde Zeynep, Taner’in tuzağına düşmüştür. Taner’in telefonuna gelen mesajla Zeynep tuzağa düştüğü anlar ancak artık çok geçtir. Zeynep ölümle burun buruna gelmişken onu kurtaran işte Hızır Ali olacaktır. Hızır Ali, Zeynep ve Taner’i motora binerken görmüş, şüphelenerek takip etmiştir. Zeynep’in çığlıklarını duyan Hızır Ali, Taner’i öldürerek Zeynep’i kurtarır.

Zeynep’i kurtararak eve getiren Hızır Ali tüm aile tarafından benimsenir. Hızır ise kızına büyük bir öfke beslerken oğlu Hızır Ali’nin yaptıklarına kayıtsız kalmaz ve onu tüm aile içerisinde tebrik eder.

Ancak Hızır’ın büyük korkuları da vardır. Kaderin dönüp dolaşıp çocuklarını bulmasından, çocuklarının kendi kaderini yaşamasından korkuyordur. Davut’la konuşan Hızır’ın bu korkularına ise Ceylan ve Davut cevap bulur. Abisi ölmeseydi bu işlere bulaşmayacağını düşünen Hızır’a, abisi ölmeseydi bu yolda Hızır’ın öleceğini Davut hatırlatır. Bazı kaderleri ne kadar uğraşsa da insan değiştirmek mümkün değildir. Hızır Ali de ne kadar uğraşılsa da babasının izinden gidecektir.

Hızır bu yolda artık büyük bir aile olarak kurtulabileceklerine inanıyordur. Başarıyı da kayıpları da birlikte yaşayacaklardır. Ölümleri de hep beraber yaşayacak, hep beraber atlatacaktır.

Yeni bölümde ise en büyük soru Enver’e ne olacağı sorusuydu. Salih Gülmez’in Özkan’ın yerini bildiğini söyleyerek Hızır’la pazarlığa oturmak istemesi işleri karıştırdı. Enver’e kadar hiçbir oğlunda pazarlığa oturmayan Salih’in şimdi pazarlık istemesi Hızır’ın kafasını karıştırdı. Hızır, Salih’in başka planları olduğunu anladı. Salih, Özkan’ın yerini bilmiyordu. Bildiğini söylemesi ise Hızır’ı tuzağa düşürmek içindi.

İlyas ise sonunda Enver’den intikam almanın fırsatını bulmuştu. Enver’i gözünü kırpmadan öldürmek istiyordu ancak Hızır’ın başka bir planı vardı. Salih’e tabutta getirildiğini haber veren Hızır, aslında tabuta Enver’i koymuştur. Salih Gülmez, Hızır’ı kurşuladığını zannederek tabutu kurşunlar. Ancak içinde oğlu Enver olduğu gördüğünde neye uğradığını şaşırır.

Hızır ve adamları ise Salih’i ve adamlarını yakalar ve öldürürler. Salih Gülmez, planları ve çıkarları uğruna tüm oğullarını ardından ise yaşamını kaybetmiştir.

Kısaca, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 51.bölüm özet olarak Salih Gülmez ve Hızır mücadelesinin sonunu da gösterdi. Gülmezler ve çetesiyle büyük mücadelelere giren Hızır, sonunda onlarla olan mücadelesini kazandı. Zeynep ise ailesini terk edip Taner’le gitmesiyle aile içinde büyük bir kriz yaşattı. Kızını affetmeyen Hızır, Zeynep’i kurtaran Hızır Ali’yi bir Çakırbeyli olarak benimsedi.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yeni bölümleriyle salı akşamları Atv’de!

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.