Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 53.Bölüm: İhanet Eden Herkes Ölür

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 53.Bölüm: İhanet Eden Herkes Ölür

Hızır eve döndü. Meryem’in çağrısıyla evine, yuvasına adımını attı. Ancak sorunlar her zamanki gibi Hızır’ın peşinden gelmeye devam etti. Zeynep ise yaşadığı utanç doyasıyla babasının karşısına çıkamadı. Zeynep’in bu durumu ne kadar devam edecek bilinmez ancak Zeynep karakterini canlandıran Ece Hakim’in Harvard’ı tam burslu kazandığı ve 2017’de eğitime başlayacağı düşünülürse Zeynep’in bir yerde diziden ayrılması gerekiyor. Bu ayrılık ise şimdilik Hızır-Zeynep arasının iyi olmamasıyla sezdiriliyor. Ancak Zeynep bu olayla mı ayrılır yoksa başka bir olay mı yazılır bu durum için bilinmez.


Esra’nın bir bebeği olacağını ancak Esra’nın bu bebeği aldırmayı düşündüğünü de gelir gelmez Meryem’den öğreniverdi. Sorunları tek tek aşmaya çalışan Hızır, Eda ve İlyas arasındaki soruna geç de olsa dahil olmuştu. İlyas’ın evlilikte gittikçe mutsuz olması ve Esra ile yaşadığı sorunlar büyüyordu. Ancak İlyas’ı silkeleyip kendine getiren, bir insan nasıl davranırsa karşılığını da öyle alacağını söyleyen Hızır’dı. “Sen böyle davranırsan evlilikte bu İlyas” diyerek Esra’nın da hamile olduğunu İlyas’a söyledi Hızır ancak İlyas çok geç kaldığının farkında değildi. Çünkü, Esra çoktan bebeğini aldırmıştı. Esra’nın bebeğini aldırması ise İlyas ve Esra arasında tamiri mümkün olmayan bir hasar yarattı. Esra’nın ne için olursa olsun bebeğinden vazgeçmesini ise anlayamadım. Çocuğunun ölümü ne yaşananları ne de yaşanacakları engelleyebilirdi.

Özkan ise yaşamak için çırpınışlarının son demlerindeydi. Hızır’a ulaşabilmek için Ceylan’ın karşısına çıkan Özkan, elindeki belgeleri Hızır’a vermek istediğini söyledi. “Elimdekileri Hızır’a ulaştıramazsam ben öldüm, ben ölürsem de Hızır öldü.”diyen Özkan Ceylan’ın da endişelerini arttırdı. Özkan’ın yaşadığı otelde onunla buluşacak olan Hızır ise Hızır Ali ile birlikte otele buluşma saatinden çok önce geldi. Çünkü “Şüphe ettiğin biriyle görüşeceksen senden önce kimle görüştüğünü bilmek zorundasın” düşüncesiyle ilerliyordu. Otelin kapısında beklerken Suzi’yi görmesi ise zor olmadı.

Ünal Kaplan’ın uzun bir süredir bahsettiği Suzi’yi ise bu vesileyle görmüş olduk. Gizli bir görev için gelen Suzi’nin ilk görevi Özkan’ı öldürmekti. Özkan’la karşı karşıya gelen Suzi, Özkan’ın yeni anlaşma tekliflerine yanaşmadı ve “Sen bir kere anlaşma yapılacak bir adamsın. Şirket için önemli değilsin.”diyerek Özkan’ı öldürdü.

Özkan’ın ölümünden sonraki en önemli olay ise haini ortaya çıkarmak için toplanan masaydı. Masadaki karara karşı çıkan Ünal Kaplan bile hainin ölmesi için el kaldırmıştı. Masadan bir kişi haindi. Herkesin el kaldırdığı masada bir kişi kendi ölümüne el kaldırmıştı.

Ünal Kaplan’ın öleceği tahmin edilirken Hızır’ın tüm tahminleri yıkarak Ünal’ı değil Özer’i öldürmesi ise dizinin zirve noktasıydı. İhanet edenin ölmekten başka bir çaresi yoktu. Masanın tek kuralı vardı. Örgütlere silah satılmayacak ve ticaret birlik içinde olacaktı. Ve bu kuralların dışına çıkan kişi ihanet ediyor sayılır, ihanet edenler ise ölürdü.

Böylece 53.bölümde dizinin 2 oyuncusuna birden de veda etmiş olduk. Arif Pişkin ve Hakan Karahan’ın senaryo gereği ölmesiyle bu bölümde onlardan ayrıldık.

Civciv ise yine yeni bölümde istihbarat ve masadakiler arasında kaldı. İstihbaratın hastanedeki adamın bir isim söyleyip söylemediğini öğrenmesini isteyen istihbarat Civciv’i sıkıştırmaya başladı. Üstelik Hızır’ın takiplerini nasıl öğrendiğinden de şüphelenmeye başlamıştı istihbarat. Civciv bir şekilde hastanedeki adamın hiçbir şey söylemediğini haber vererek bu istihbaratın şüphelerini bir süre azaltsa da bu olay da kolay kolay kapanmayacaktır.

Yeni bölümlerde görüşmek üzere!

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.