Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 62.Bölüm: Kılıçlar Çekildi!

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 62.Bölüm: Kılıçlar Çekildi!

Edho’nun yeni bölümünde kılıçlar çekildi. Artık herkes yaptıklarının bedelini ödeyecekti. Suzi ise yaklaşık 2 hafta dizide olmayacak. Ancak kendisi gitti adı kaldı adeta!

Hadi yeni bölümü konuşalım!

Çakırbeyli ailesinde esen Suzi rüzgarları


Suzi gitti adı kaldı. İlyas ve Suzi arasındaki yakınlık tüm Çakırbeyli kadınlarının diline düştü. Sorguladıkları ise Suzi değil Hızır’dı. Hızır olanları umursamıyordu umursamamasına ama sorgudan kaçamıyordu.

İlyas’ın kafası ise herkesten karışıktı. Bu bölüm Suzi’yi seviyor mu sevmiyor mu pek anlayamadık. Davut’un yanına gidip “Suzi iyi ajan mı?” diye sorgulaması aklında Suzi ile ilgili bir dünya oluşturduğunu gösteriyordu. Hızır Ali’nin İlyas’a sorduğu soru ise hepimizin merak ettiği soruydu.

“Esra’ya unutmak için mi Suzi’ye sardın yoksa gerçekten seviyor musun?”

İlyas cevap veremedi, vermedi bu soruya. Çünkü o da cevabı bilmiyordu. Esra’dan yeni ayrılmıştı, ayrılmak zorunda olduğu için. Suzi’yi Esra’dan boşalan yere koymaya çalışıyordu. “Ben niye Suzi’den çocuk yapayım ki?” sözü ise bilinçaltında yatan sebebi gösteriyordu. Esra’dan sahip olamadığı çocuğa Suzi’den sahip olabileceğini onunla bir aile kurabileceğini düşünüyordu. Esra’yı kaybettikten sonra kafası Suzi’ye takılmıştı.

Hızır Ceylan’ı Kıskanıyor mu?


Meryem yine yeni yeniden Hızır çapkınlığı ile karşı karşıya kaldı. Ceylan’ın Avni ile görüşeceğini öğrenen Hızır, bu olaya aşırı tepki verdi. Hatta kıskandı. Sürekli kıskanmadığını, Ceylan’ın oğlunun annesini olduğu için rahatsız olduğunu söylese de Meryem’i kolay kolay inandıramadı.

Meryem Hızır’ın bu halinden sonra duruma el koydu. Ceylan’ı evlendirmeyi karar verdi. Hatta adayı da Ünal’dı. Ancak Ceylan’ın sevmediği bir adamla evlenmeye pek niyeti yoktu. Evlenirse ancak Hızır’la evlenirdi ancak Meryem vardı.

Hızır ise hızını alamamış durumu Hızır Ali’ye de açmıştı. Ceylan’ın başkasıyla görüşmesini Hızır Ali’yi kullanarak engelletmeye çalışmıştı.

Hatta bu mesele Çakırbeyli ailesine de yansıdı. Çakırbeyli sofrasında bu mesele konuşulunca Hızır, Hızır Ali’ye söylediklerinin Çakırbeyli ailesinin öğrenip öğrenmediği merak etti. Ancak Hızır Ali’yi aradığında konuşmaları Ceylan tarafından da duyuldu. Kıskanıldığını anlayan Ceylan 25 yıldır ilk defa kıskanılmaktan çok hoşlanmıştı.

Ancak Meryem öyle kolay kolay vazgeçecek değildi. Yüzü kırış kırış olsa da Hızır’a göz açtırmaya niyeti yoktu.

Tipi Nazmi’yi öldürdü


Serkan’ın yeni planı hapiste olan örgüt üyelerini çıkartıp Hızır’ın üzerine göndermekti. Nazmi, İlker’i aramış silahların yerini öğrenmek için onu sorguya çekmişti. Nazmi’yi Tipi ve Fikret’in mekanına çağıran İlker aslında hayatının hatasını yapmıştı.

Tipi, İlker’i yakmak için Nazmi’ye silahların Hızır’da olduğunu söyledi. Bu bilgiyi öğrenen Nazmi artık yaşayamazdı. Tipi’nin Nazmi’yi boğmaya çalışması Ender’i harekete geçirdi ve Nazmi’yi öldürdü.

Nazmi’nin son konuştuğu kişi İlker’di. Yani İlker tehlikedeydi!

Nazmi öldü ancak örgüt üyesi Cemil hayattaydı. Nazmi’nin intikamını alması ise an meselesiydi.

Ünal Hızır’ın Yanında!


Ünal ve Alparslan’ın arasından su sızmıyor diyebiliriz. “Biz” ve “Onlar” diye yaptığı ayrımda kendisini ve Alparslan’ı aynı “Biz”in içerisine yerleştirmiş bile. Alparslan’ın Handan’ı Ünal’ın kızının yanındaki mezara defnetmesi Ünal’ın Alparslan’ı oğlu gibi benimsemesine de neden oldu.

Ünal bir önceki bölümde yaptıklarının sebebini ise bu bölümde açıkladı. Meğer herkesi bir sınava tabi tutmuş. Masadakileri sınavı Hızır’ı satıp satmama üzerineymiş. Nitekim satmışlar. Masadakileri kurtarmak için ise Hızır’ı göndermiş. Hızır kurtarmayabilirmiş ancak kurtarmış. Yani güven testini geçen Hızır olmuş.

Davut ile ilgili de bambaşka şeyler öğrendik. Davut görevinden kendisi çekilmiş. Serkan’ın gelmesine göz yummuş.. İçerideki hainler çıksın diye. Suzi de Avni ve CIA arasındaki bağlantıyı çözmek için Amerika’ya gitmiş.

Avni Alparslan’ın babasını öldüren annesini ise vurduran kişi. Ünal ise Avni ve arkasındaki kişilerin yok edilmesini istiyor.

Yeni bölümde Ceylan’ın ajan olup olmadığı da ortaya atıldı. Ağabeyi istihbaratın başında olan bir kişinin elbette ki ajan olmaması mümkün değildi. Nitekim Ceylan’ın Avni planını tek başına üstlenmesi de ajan olduğu ihtimalini güçlendirdi.

Ceylan ise Avni ile anlaştı. Ünal’ı öldürmek istediğinin de garantisini verdi. Ceylan’dan oldukça etkilenen Avni sanırım tuzağa çok kolay düşecek.

Ender Ölecek mi?


İlyas Mert’i kullanarak örgütü tuzağa düşürmeye çalıştı ancak Avni tuzağın farkındaydı. Örgüte silahların yerini söylemeye ve onları tuzağa düşürmeye giden Mert yakalanacaktı. Nitekim Mert yakalanınca İlyas ve masa üyeleri Mert’i kurtarmak için harekete geçti. Zira İlyas, Mert’in sağ kalacağının garantisini vermişti.

İlyas ve masadakilerin Mert’i kurtarma planı ise Ender’in yaralanmasıyla sonuç verdi. Yeni bölümde ise Ender’in ölüp ölmeyeceği merak konusu.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.