Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 63.Bölüm: Babamı Kim Öldürdü?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 63.Bölüm: Babamı Kim Öldürdü?

Sevdiklerinizi kaybettiğinizde yolunuzu da kaybetmiş hissedersiniz. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ ın 63. bölümünü izlerken anladık ki babasının ardından, annesini de kaybetmek insanın yaşama sebeplerinden çok fazla şey alıp götürüyor. Gelin hep birlikte Salı akşamlarının vazgeçilmez dizisi olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ ın son bölümünde neler olmuş bakalım!

Hızır Çakırbeyli ve Düşmanları

Bir önceki bölümden başlarına gelen baskından dolayı daha da hırslanan Reis ve etrafındakiler yeni bir baskın kararı alarak Simsar Cemil’e kendi mekanında bir baskın daha düzenleyip bu sefer işini bitirmek ister. Fakat Tipi’nin plansız davranması sonucu Simsar Cemil’e düzenlenen bu baskının sonuçları ağır olur ve ellerinden kaçırır.

Masanın etrafındaki herkesi öldürüp silah ticaretinde tüm gücü tek başlarına yönetmek isteyen Avni ve Simsar Cemil birlikte hareket edip, planlar kurmaya devam eder. Avni ise bu arada Hızır ne sorarsa cevap verir, hangi bilgiyi isterse, kendisine iletir. Fakat Hızır Çakırbeyli söz konusu. Artık sabrı taşar ve Avni’yi kendisinin örgüte karşı başlattığı harekette yanında olmaya yanaşmazsa öldüreceğini söyler. Bunun için ise Hızır, düşmanlarının kendisine vereceği fırsatı bekler.

Ceylan CIA için mi Çalışıyor ?

CIA’de, İstihbarat’ta işler biter de Mübeccel’de dedikodu biter mi! Bir gelenek halini alan Çakırbeyli evinde toplanan kadınlarda Mübeccel’in dedikoduları hız kesmeden devam eder. Bu sefer de Ceylan’ın çantasını karıştırarak, içerisinde taşıdığı silahı gören Mübeccel; Ceylan’ın CIA için çalıştığını iddia eder ve kendisiyle arayı iyi tutmak ister. Bu durumlar Meryem’in canını biraz sıkacak gibi duruyor.

Ünal Kaplan’ın Stratejik Planları

Avni’nin gelişi ile tüm huzuru kaçan Ünal Kaplan’ın bu denklemdeki isteği ise hem CIA tarafından korunan hem de İstihbarat’ta eli kuvvetli olan Avni’yi bitirip masadaki eski gücüne tekrardan kavuşabilmek. Bunun için oğlum dediği Alparslan ve babasının ölümü üzerinden ilerler.

CIA Kimin Ölmesine Karar Verdi ?

Avni Ceylan Hanım’ı arayarak yemeğe davet eder ve kendilerine Alparslan’ın da eşlik etmesini ister. Avni, Alparslan ve Ceylan arasında yapılacak olan gizli ve özel bir toplantı ile Ünal’a karşı Alparslan’ı yanlarına çekmek isteyen CIA, Ünal’ın Alparslan tarafından bir masa toplantısında öldürülmesini ister. Bunun karşılığında kendisine ve ailesine zarar gelmeyeceği teminatını verir. CIA, bu anlaşma ile Ünal’ı oyun dışı bırakıp, Avni’ yi koruma altına almak ister. CIA ile bir araya gelen; Alparaslan, Ceylan ve Avni çok tehlikeli bir oyun içerisinde rol alırlar. Fakat Avni’nin bilmediği oyun içerisinde oyun olduğudur.

Hızır Çakırbeyli’nin Planı Ne Olacak ?

CIA ile toplantı sonrasını Reis ile konuşan Alparslan’ın konuşması şimdilik merak konusu. Fakat yeğeninin yaşaması için kendi yaşamından gerekirse vazgeçeceğini söyleyen Hızır Çakırbeyli, onun düşmemesi için kendisi düşmeye razıdır ve yeğeni için herşeyi önceden düşünüp, hazırlar.

CIA Kararına İstihbarat’tan Karşı Tepki

CIA bir taraftan planlar yapar, masa kendi planlarını hazırlar da İstihbarat boş durur mu! Masayı ve masadaki herkesi bitirmeye kararlı olan Serkan, CIA ile aynı düşünmez. Masadan birinin öldürüleceğini ve bunu da İlyas’ın yapacağını düşünürler ve CIA’in anlaşmasından haberi yoktur, fakat CIA sessiz kalma kararı alırken Serkan masayı komple bitirecek bir fırsat olarak görür bu durumu. Hastanede Ender’in yanında duran İlker’in yanına giderek ona bir teklifte bulunur. Masada ölen kişi için gizli tanık olmasını ister, böylece yalnızca cinayeti işleyen kişiyi değil, suçu azmettirenleri de hapse attıracaktır. Gizli tanık olmayı kabul ederse masadan yalnızca İlker’in özgür kalmasına izin vereceğini de söyler. Masanın toplanacağı zaman İstihbarat da kendi içerisinde o alanda bulunarak hazırlıklı olacaktır ve kimsenin çıkmasına izin vermeyecektir, şimdilik Serkan’ın planları bu şekilde.

Seven İnsan Gitmez

İlyas’ın aşk hayatında ise Suzi rüzgarları eser. Suzi’nin Alparslan’ı aramasına bozulan İlyas kendisinin de Suzi tarafından bırakıldığına ve tamamen yalnız olduğuna inanır.

Oyunu Kim Kazanacak?

Kendi topraklarında bir masa toplantısı talep eden Alparslan tüm masa üyelerinin burada toplanmasını sağlar. Biir yandan da İstihbarat kendilerini izler. Bundan haberi olan Hızır, yeğeni için gerekli olan tüm tedbirleri Fahri Baba ile alır. Masa toplantısında konuyu babasının ölümüne getiren Alparslan herkese sorar “Babamı kim öldürdü?” Tüm üyeler tek tek bildikleri cevapları paylaşır ve söz Avni ile Ünal’a gelir. Masanın 3 büyük kurucusu Ünal, Avni’nin ağabeyi, Hızır’ın ağabeyi olan Alparslan’ın ağabeyidir. Avni’nin ağabeyinin Alparslan’ın babasından önce ölmesi, tüm ölümlerin suçlusu olarak tek bir kişiyi gösterdi: Ünal Kaplan. Ünal Bey ise ortaklarının kardeşlerinden daha çaplı olduklarını savunarak onları öldürmediklerini ve Alparslan’ın babasını öldüren kişinin Avni olduğunu iddia eder. Avni ise masadaki tüm güce tek başına sahip olmak istediği için bu işi Ünal’ın yaptığını ve kendisinin o cinayetler işlendiğinde, İsviçre’de bir klinikte tedavi gördüğünü itiraf eder. Bu sırada silahını çeken Alparslan, Ünal Kaplan’ı vurur. İstihbaratın yeğenine nişan almaması için mekandaki ağacı kullanan Hızır, yeğenini şimdilik kurtardı diyelim. Salı akşamlarının zirve dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın yeni bölümünde bu sefer bizleri nasıl bir heyecan bekliyor hep birlikte göreceğiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.