Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 68.Bölüm: Artık Savaş Başladı !

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 68.Bölüm: Artık Savaş Başladı !

Salı akşamlarının vazgeçilmezi, ATV ekranlarının da sevilen dizisi olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ‘ın yeni bölümü 9 Mayıs günü ekranlara geldi. Rüstem’in ülkeye dönüşü ve kardeşi Avni’yi beklenmedik bir şekilde öldürmesi ile Hızır Çakırbeyli ve Ünal Kaplan’ın tüm planları alt üst olmuştu. Şimdi ise beklenen savaş başladı. Masanın yönetimi için verilen savaş hem Ünal ile Rüstem’in arasındaki bir rekabet savaşına hem de Davut Bey ile Çakırbeylilerin ülkelerini korumaları için verdikleri bir mücadele haline dönüştü. Gelin hep birlikte bol aksiyon dolu ve hepimizi yer yer ağlatan bu bölümde neler olmuş bir bakalım !

Serkan’ın Sinsi Tuzağı

Bir önceki bölümde Simsar’ı İlyas ve Suzi’yi öldürmek için İlyas’ın evine yollayan Serkan’ın tuzağı bu bölümde anlaşılır. Asıl amacı, Cemil ile bu haberi Hızır Reis’e ulaştırıp Simsar’ı, Hızır Reis’e öldürtmektir. Böylece Simsar’ı öldürmekten Hızır Çakırbeyli kanun adına tutuklanacaktır ve Rüstem de masadakilere, Hızır’ın geri gelmesi karşılığında masanın yönetimi için oylarını isteyecektir. Fakat İlyas’ın tüm bu suçu üstlenmesi ile planları bozulmuş oldu. Yine de Hızır Reis’in etrafındaki adamları tek tek almaktan vazgeçmeyen Serkan, Hızır’a yakın kim varsa devlet adına almaktadır.

Evlatlarım Değil Ben Ölseydim!

Oğlu Hızır’ı mutfakta tek başına ağlarken gören Hayriye Ana oğlu İlyas’ın başına bir şey geldiğini anlar. İlyas’ı devletin aldığını söyleyen oğluna, devlet bizim devlettir der anası. Ama artık devlet onların devleti değildir. Görevini kötü kullanan Serkan vatanını satanlara hizmet edip kendi çıkarlarının peşinden gitmektedir. Kardeşi için kendi ölümüne bile razı olan Hızır Reis anasına sorar ben ne yapayım diye. Bir ana hiç evlatlarının ölümü için tercih yapabilir mi ? Evlatları değil keşke ben ölseydim diyen Hayriye Ana bu sözleri ile hepimizi ağlattı.

İlyas için Gerekirse Herkes Ölecek !

Bir önceki bölümde Suzi’ye olan ilgisini kendince dile getiren İlyas ve Suzi nihayet yakınlaşabilmişlerdi. Fakat Serkan’ın İlyas’ı almasına şahit olan Suzi soluğu Ünal’ın evinde alır. İlyas için gereken her şeyin yapılması için direten Suzi, otele gidip Rüstem’i öldürmek ister. Öldüremese bile kafasına silah dayayıp sevdiği adamı, İlyas’ı oradan çıkartabileceğine inanır. Ünal Kaplan ise bu duruma şiddetle karşıdır. İlyas’ın yaşaması için ne gerekiyorsa Hızır’ın yapacağını söyler. Ünal Kaplan ise ancak Suzi’nin hayatta kalmasını sağlayabileceğini söyleyerek Suzi’nin evden çıkmasını kesinlikle yasaklar. Bunun karşılığında Suzi ise gerekirse Ünal’ı bile İlyas için öldürebileceğini söyler.

İlyas ve Suskunluğu

Serkan tarafından nereye götürüldüğü bilinmeyen İlyas, Hızır Çakırbeyli tarafından da, Davut Beyler tarafından da ayrı ayrı aranır. Serkan her ne kadar devlet için yapmış gibi gösterse de bu işi, İlyas’ı ezmek niyetindedir. Bilmediği şey ise İlyas’ın asla konuşmayacağı. İlyas bu sonuçta. Yapılan tüm işkencelere rağmen tek kelime bile etmeyen İlyas tüm bölüm boyunca konuşmaz.

Abi Kardeş Rüstem’in Karşısında

Rüstem’in ve Serkan’ın yaptığı bu ataklardan sonra Davut Bey daha fazla dayanamaz ve Rüstem ile görüşmek ister. Bu görüşmede onu yalnız bırakmak istemeyen Ceylan daha önceki görüşmelerde Rüstem’in kendisi ile iletişime geçtiğini savunarak abisine bu görüşmede eşlik eder. İkisi, abi kardeş Rüstem ile görüşmeye gider. Bu görüşmeden memnun kalan Rüstem, Ünal ile anlaşmaktansa Davut Bey ile anlaşmaktan daha mutlu olacağını açıkça dile getirir. Fakat Davut Bey’in ülkesini satmama konusundaki tavrı nettir. Söz konusu vatanı ise bu konuda taviz vermeyi asla kabul etmez. İlyas’ın alınmasında kendisinin bir rolü olmadığını söyleyen Rüstem tüm işkenceler karşısında konuşmadığını ve masasında böyle bir adamının olmasından gurur duyduğunu belirtir.

Serkan’ın İkinci Hamlesi

Hızır Reis’in çok yakınlarından birinin gizli tanık olduğunu, bu yüzden onu bitirmek istese etrafındaki adamları almak gibi bir niyeti olmadığını da söyleyen Rüstem, Davut Bey’e karşı niyetini açıkça belli eder. Davut Bey’in artık kararı verilmiştir ve Rüstem tarafından ölüm emri çıkmıştır. Bunu anlayan Ceylan abisine bir şey söylemez ve görüşmeden çıkar çıkmaz konuşulanları anlatmak için Hızır Reis’in yanına gider. Tam o sırada şok bir gelişme ile Serkan’ın Şahin Ağa’yı da aldığını Hızır Çakırbeyli’ye söyleyen Reha, babasının alınması karşısında ne yapacağını bilemez. Herkes bu beklenmedik ikinci gelişme karşısında şok olur.

Kadınlarsız Olmaz

Geçmiş olsun için Çakırbeyliler’de toplanan kadınlar cephesinde de işler durulmamaktadır. Emine Hanım ve Meryem, Mübeccel tarafından Şahin Ağa’nın da Serkan tarafından alındığını öğrendiklerinde iyice sarsılırlar. Bu da yetmezmiş gibi Tipi’nin Gönül meselesini çok eskiden bilen Mübeccel, fitneleri ile yine herkesi şaşırtır. Emine Hanım’ın, Gönül’ün işlerini bozması üzerine Gönül’e ağabeylik yapan Hızır Reis ona bir çiçekçi dükkanı açmıştır. Seneler önce Nazlı’nın evindeki çiçeklerin üstündeki kartta da bunu gören Mübeccel bu işin peşini bırakmadan öğrenmiştir ve nasıl olduysa yıllarca kimseye anlatmadan durmuştur. Bu sırada eve gelen Esra, Meryem’e Serkan diye bir adamın evine geldiğini ve Hızır abisi ile iş hakkında konuşması gerektiğini söyler. Bu konuşmalar şimdilik hepimiz için merak konusu. Tüm bu gelişmeler karşısında içi içine sığmayan Hayriye Ana, Suzi’nin ajan olduğunu ve onun İlyas’ın yerini bulabileceğini düşünür. Bunun için Meryem’e, Suzi’yi aramasını söyler. Bunun üzerine Meryem de yollara düşer.

Cesur Kadınlar

Ünal Kaplan’ın evine giden Meryem, Suzi’ye kendisi Ünal ile konuşurken arabasına binmesini onu buradan çıkarmaya geldiğini söyler. Bu girişim karşısında keyfi yerine gelen Suzi, İlyas’ı çok sevdiğini ve gerekirse onun için öleceğini dahi söyler. Suzi odadan çıkarken, Ünal Kaplan ile görüşen Meryem kendisini annesinin yolladığını ve İlyas için bir şey yapıp yapamayacağını sormak için geldiğini söyler. Ünal Kaplan bu, aslında her şeyin farkındadır da sırf Meryem Hanım’ın nezaketinden sesini çıkartmaz. Temizlikçi kılığında Rüstem’e giden Suzi, kendisini bekleyen olaylar karşısında şaşırır. Rüstem onun gelişine hazırlıklıdır ve Suzi ile görüşür. Çakırbeyliler adına gizli tanık olan kişi İlyas’ın eski eşi Esra’dır ve Suzi’den onu öldürmesini isteyen Rüstem, tüm bu anlaşmalar karşısında masum birinin kanı akmadıkça bu oyunların anlamsız olduğunu söyler. Esra’yı öldürürse İlyas’ı tamamen kaybedeceğini bilen Suzi, Serkan’ın Rüstem’in adamı olduğunu biliyordur. Fakat ya Esra’yı öldürmeyi kabul eder ve İlyas’ı kurtarmak için bir şansı olur ya da yan odada bulunan şirket arkadaşları tarafından öldürülür. Suzi’nin cevabı henüz bilinmemekle birlikte, Rüstem’in dört koldan Çakırbeylilere ve onları sevenlere yaptığı saldırı pek de küçümsenecek gibi görünmüyor.

Yiğit Adam Elini, Dilini ve Yüreğini Herkese Açmaz

Rüstem’in Avni’yi öldürmesi ile Cemil’in Serkan’a ihanet ettiği ortaya çıkmıştı. Bu ihanetin affını ise Hızır Reis’i İlyas’ın evine getirerek, ona ihanet ederek yapan Cemil her iki tarafa da ihanet etmiş oldu. Cemil’i arayıp ona ulaşamadığında ihanetini anlayan Hızır Reis, Ender, İlker ve Fikret’e Cemil’i bulmalarını söyler. Cemil’i Serkan’la görüşmesinden sonra paketleyip fidanlığa götüren üçlü, elini kolunu bağlar. Bu ihanetinden dolayı, suskunluğunu koruyan Hızır Reis sonunda Cemil’in karşısına geçer ve ben eğer gözlerinin içine ikinci kez bakarsam ölürsün demiştim diyerek Cemil’i ağzından vurarak öldürür.

Gönül ve Bekleyişi

Gönül’e yaptığı ağabeyliklerden dolayı kendisini borçlu hisseden Tipi, Serkan ile görüşme ayarlar. Fakat bunun öncesinde Gönül’ün çiçekçi dükkanına gider konuşmak için. Artık çok değiştiğini söyleyen Tipi, bunu kavuşma saymadığını ve onu sevdiğini söyler. Eğer ölmez de sağ kalırsa onu bekleyip beklemeyeceğini sorar. Gönül anlar Tipi’nin sonunda ölüm ya da olan hapis olan bir işe gittiğini. Gelse de gelmese de aşkı yüreğine düştüğünden beri tek yaptığı Murat’ını beklemektir artık onun. Bu görüşme sonrasında Serkan ile görüşen Tipi, kendisini alması karşılığında İlyas ve Şahin Ağa’yı bırakmasını ister. Serkan için bunun bir önemi yoktur. Tipi ise kendi hayatını hiç düşünmeden kravatı ile Serkan’ı boğmaya çalışır. Adamları tarafından kurtarılan Serkan, Tipi’yi öldürmez ve onu İlyas’ın yanına gönderir.

İşlerin her bölümde daha da kızıştığı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Dizisinde beklenen savaş artık başladı ve Hızır Çakırbeyli’yi köşeye sıkıştırmak için etrafındaki tüm herkes tek tek alındı. Gelecek bölümlerde neler olacağı büyük merak konusu olan Salı akşamlarının fenomen dizisinin tüm gelişmelerini ve haberlerini diğer yazılarımızdan takip edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.