Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 69.Bölüm: Kimsenin Önünde Eğilmeyeceksin!

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 69.Bölüm: Kimsenin Önünde Eğilmeyeceksin!

Salı akşamlarının vazgeçilmez dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yine nefes kesen bomba gibi bir bölüm, 16 Mayıs günü ATV ekranlarındaydı. Yer yer bizleri gözyaşlarına boğan bölümde, aksiyon yine giderek artmaya devam ediyor. Rüstem’in güç ve masanın yöntemindeki iktidar hırsı için yapamayacağı hiçbir şey olmaması Çakırbeylilere ve dostlarına acımasızca hamleler yapmasına neden oluyor. Gelin hep birlikte Rüstem’in bu bölümdeki hamlelerine ve Hızır Reis’in karşı koymalarına bakalım.

Suzi ve Esra Karşı Karşıya

Rüstem’i öldürmek için karşısına çıkan Suzi’den Esra’yı öldürmesini isteyen Rüstem’e, bir önceki bölümde cevap vermeyen Suzi, bu bölümde Esra’nın evinde karşımıza çıkar. Esra’yı öldürmek için elinde silahı ile bekleyen Suzi onunla konuşur. İlyas’ın yaşaması için onun ölmesi gerektiğini ve kendisinin de bu yüzden burada olduğunu söyler. İlyas’ı sevdiğini söyleyen Suzi aynı soruyu Esra’ya da sorar. Aldığı cevap ise tam tahmin ettiği gibidir. Esra da İlyas’ı seviyordur. Suzi gibi birini öldürecek kadar olmasa da, onun için ölecek kadar çok sever İlyas’ı. Tam bu sırada Esra’nın telefonu çalar ve arayan kişi Hızır Reis’dir. Telefonu Esra’nın elinden kapan Suzi tek nefeste durumu Hızır Reis’e anlatır ve Esra’yı öldürmek gibi bir niyeti olmadığını, kapıda adamlar olduğunu belirtir. Eğer Suzi, Esra’yı öldürmezse kapıdaki adamlar Suzi’yi öldürecektir. Hemen olaya el koyan Hızır Reis kapıdaki adamları öldürerek eve girer. Esra’yı kendi evine Adnan ile yollar. Suzi’yi ise Ünal Kaplan’a götürmek için yanına alır. İlyas için kendinden vazgeçmeye hazır olan Suzi, onun yaşaması için nefretini kazanmaya bile razıdır.

İlyas’tan sonra Şahin Ağa’yı, daha sonra da Tipi’yi alan Serkan onlara türlü türlü işkenceler etmiştir. İçlerinden birini masaya karşı tanık olmaya ikna etmeye çalışır. Fakat hiçbirinin ağzından bir kelime alabildiği gibi tanık olmaya da ikna olmazlar. Hepsi Serkan’ı vatanını sattığı için yatacak yeri olmamakla ve şerefsiz olmakla itham eder. Her birine sevdikleri üzerinden görüntüler, ses kayıtları ve fotoğraflar sunar, fakat tüm bunların üzerinde oynanmıştır, hepsi montajlanmış olup psikolojik olarak onların iradelerini kırmak için bir oyundur. Dışarıda ise herkes onları kurtarmak için seferber olmuştur. Tipi alınmadan önce onu takip eden Ateş, hepsinin tutulduğu yeri öğrenmiştir ve bu adresi hemen Hızır Reis’e söyler. Artık İlyas, Tipi ve Şahin Ağa’yı nerede tuttuklarını biliyordur. Tek sorun sözde devlet için çalışan adamların bulunduğu bir yere nasıl girecek olduklarıdır?

Fiziksel İşkence Sona Erdi de Sonrası

Serkan’ın, Şahin Ağa’ya tokat atıp onu darp ettiği bir video Reha’nın telefonuna gönderilince bu görüntüler Hızır Reis’e izlettirilir. Bu ise bardağı taşıran son damla olur. Hızır Reis bu görüntülerden sonra Alparslan’a Davut Bey’e haber yollamasını söyler, alabiliyorsa ekip almasını alamıyorsa kendi ekipleriyle sevdiklerini kendileri kurtaracaklarını söyler. Başından beri Rüstem’in istediği de budur. Davut Bey’in bu işe dahil olması ve Rüstem’in de onu öldürmesidir. Hızır Reis tarafından yapılan bu talep karşısında sessiz kalmayan ve gerekirse vatanın kazanmasının kendisinin ölümünden daha önemli olduğunu söyleyen Davut Bey güvenilir bir ekip ile Nevzat’ı görevlendirir ve bu sayede İlyas, Tipi ve Şahin Ağa sonunda Serkan’ın elinden nihayet kurtarılmış olur.

İşkenceden Sonra Tipi’nin Gönül İşkencesi

Bir önceki bölümde kendi ayağı ile Serkan’a giden Tipi onu öldürerek, Hızır’a vefa borcuna ödemek ister. Fakat Serkan bu hamleden de kurtularak Tipi’yi, İlyas’ın tuttukları yere götürerek tıpkı diğerlerine yaptıkları gibi çeşitli işkenceler yapar. Bu işkenceler arasında ise en tehlikeli ve yıkıcı olanı ise elbette ki Serkan’ın yaptığı psikolojik işkencelerdir. Her birine farklı bir şekilde işkence etmektedir. İçeride olanlara dışarıdaki sevdiklerinin görüntülerini montajlayarak veya onlar hakkında yalanlar söyleyerek savaş açan Serkan, Tipi’yi de Gönül’den vurur. Gönül’e bunca yıl sahip çıkan ve ağabeylik yapan Hızır Reis’in çapkınlıkları meşhurdur ve nasıl oluyor da Gönül’e dokunmaz ? İşte bu soru ile Tipi’nin midesini bulandıran Serkan, Gönül ile Hızır Reis’in konuşmalarını montajlayarak Tipi’ye dinletir. Bu duruma inanan Tipi kurtarıldıktan sonra herkesin ona ihanet ettiğini düşünür. Kimse ile konuşmaz, yemez, içmez hatta dadaşı olan Hızır Reis’e bile tepkilidir.

Bu durumdan huzursuz olan Emine Hanım ise gider Gönül’ü bulur ve ona durumu anlatır. Gönül ile birlikte kardeşinin evine giden Emine Hanım belki kızı görür ise onunla konuşup derdini anlatır diye düşünür. Fakat Tipi, Gönül’ü kolundan tutup dışarı atar ve gitmesini söyler, araya giren ablasına ise durumu Hızır’a sor der. İşin gerçek yüzü bu cümleden sonra anlaşılır.

Suzi Amerika’ya Gönderilir

Suzi’yi Ünal’ın evine götüren Hızır Reis, orada Ünal ile uzlaşmaya çalışır. Ünal’ın Suzi’ye karşı tepkisi ise oldukça nettir. Rüstem ile anlaşmayı bizzat yapan kişi olduğu ve bunu yerine de getirmediği için Suzi’nin artık ölmesi gerekiyordur. Ünal ise bunu önlemek niyetindedir. Bu yüzden Suzi’nin ilk uçakla Amerika’ya gidişini ayarlamıştır bile ve bu konuda Suzi’nin söz hakkı dahi yoktur. Suzi ise Ünal’a bu durumdan dolayı tepkilidir, hatta ona veda ederken sarılmaz bile. Suzi’nin tek düşüncesi buradaki işlerin toparlanıp geri dönmesidir.

İşkenceden Sonra İlyas’ın Esra İşkencesi

İlyas’ı eski eşi Esra ile vuran Serkan, o içeride günlerce işkence görürken Esra’nın Mert ile birlikte olduğunu, eğlenip pizza yediğini söyleyen Serkan bunu fotoğraflarla destekler. İşkenceler değil ama en çok Esra’nın bu davranışı İlyas’ı yaralar. Kurtarıldıktan sonra Hızırların evinde Esra ile karşılaşan İlyas onunla konuşmamak için elinden geleni yapar. Bir gün sonra İlyas ile konuşmak isteyen Esra, ona gösterilen fotoğrafların gerçek olmadığını ve Mert ile arasında bir şey olmadığını söyler. İlyas ise ona haber vermeden İstanbul’a geldiğini, dibindeki adamın evini tuttuğunu ve boşansa bile onun işleri içerisinde olduğunu söyler. Bu yüzden Aydın’a dönmesini söyler. Esra ise bunu kabul etmez, Mert’ten kiraladığı evine döneceğini ve İlyas’sız bir hayat istediğini tekrarlar.

Durumun aslını; tüm görüntülerin montaj olduğunu hatta sırf İlyas’ın yaşaması için Suzi’nin Esra’yı öldürmeye gittiğini ve Esra’nın da bunu kabul ettiğini ona tek tek anlatan Meryem ve Hızır Reis İlyas’ın inadı ile karşılaşır. Ünal’ın Suzi’yi de yaşayabilmesi için Amerikaya gönderdiğini öğrenir.

Rüstem’in Asıl Hedefi Davut

Başından beri Rüstem’in hedefinde olan Davut Bey bu durumun farkındadır. Hızır Reis’in Alparslan ile kendisinden ekip talep etmesi üzerine geri çekilmez. Başına gelecekleri bilse de Rüstem’e karşı masum insanları kurtarmak için kendini feda etmeye hazırdır. Davut Bey, tek hamle ile İlyas, Tipi ve Şahin Ağa’yı Serkan’ın elinden kurtarır ve Serkan’ı da görev ihlalinden açığa aldırır. Kendi yerine ise bizzat çekirdekten yetiştirdiği Nevzat’ı getirir ve Milletinden başka kimsenin önünde eğilmemesini ister. Kendisinin artık emekli olma vaktinin geldiğini söyler ve Ankara ile görüşmeye gider. Herkes bu görüşmenin olağan bir görüşme olduğunu düşünmektedir fakat bu görüşmeden sağ salim dönemeyeceğini bilen Davut Bey milletin geleceği için gerekirse kendisinin bile ölmesi gerektiğine inanmaktadır. Rüstem tarafında emir verilen bombalı saldırı da öldürülen Davut Bey’in ölüm haberi en çok kardeşi Ceylan Hanım’ı üzer. Ablasından sonra ağabeyini de kaybetmek kendisi için oldukça yıkıcı olur.

Yaşanan kayıpların üzdüğü bu yeni bölümde, gördük ki söz konusu Rüstem’in kendisi olunca hiçbir adamı onun için değerli değil. Masayı Devlet, CIA ve istihbarat’ın müdahaleleri olmadan yönetmek isteyen Rüstem bunun için karşısındaki herkesi tek tek öldürmek ister. Herkesi de birbirine düşürerek parçala ve yok et tekniğini uygular. Yayınlanan her yeni bölümde biraz daha heyecanın dozunun arttığı, savaşın daha da sertleştiği ve kayıpların daha da çok yaşandığı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin gelecek bölümlerinde neler olacağını hep birlikte göreceğiz…

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.