Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 70. Bölüm: Cephedeki Kadınlar !

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 70. Bölüm: Cephedeki Kadınlar !

Atv ekranlarının reyting rekortmeni dizisi olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın yeni bölümü 23 Mayıs Salı akşamı saat 20.00′ da televizyonda yayınlandı. Dizide heyecanın, aksiyonun, gözyaşının ve aşkın dinmediği şu bölümlerde işin içerisine bir de kadınlar girdi. Rüstem’in dinmek bilmeyen sinsi ve acımasız planlarına karşılık sevdiklerini kaybetmek istemeyen Çakırbeyli ailesi ve dostları her geçen an daha da zor zamanlar yaşıyor. Fakat Davut Bey’in ölümü herkesin beklediği bir hamle olsa da birçok dengeyi alt üst etmiş olduğu için savaş artık kızıştı. Gelin hep birlikte bu bölümde neler olmuş yakından bakalım.

Gönül’ün Kalbini Kazanmadan Af Yok !

Bir önceki bölümde Serkan tarafından işkenceye alınan Tipi, kendisine dinletilen Gönül ve Hızır Reis’in montajlarından dolayı herkesin kalbini kırar. Nevzat Bey ise Serkan’ı içeri aldıktan sonra, ses kayıtlarının aslını Tipi’ye dinletir. Bu durumdan dolayı kendini çok suçlu hisseden Tipi, Hızır Reis’in deposunda alır soluğu. Fakat nafile, Reis bu, kendisinde Karadenizli damarı var. Dadaşının ona yaptığı bu davranıştan dolayı ona kırıldı ve Tipi’yi kovdu, Gönül’ü de kazanmadan geri gelmemesini söyledi.

Meryem, Reis’in Tüm Gönül İşlerini Çözer

Depodan kovulan Tipi; Enver’i de önüne katarak Melis’i arattı. Gönül 10 gündür çiçekçi dükkanını açmayıp ve kendi evine de gitmedi. Telefonlarını da açmaz. Melis ise Gönül’ün isteği üzerine Tipi’nin ona ulaşmasına izin vermez. Enver, bu işi çözse çözse Meryem Reis çözer diyerek onu arar ve iznini alarak yola düşerler. Fakat Enver bu, hiç Meryem Reis’inin evine, Hayriye Anasının da elini öpmeye giderken helva istemezse olur mu ?

Her zamanki gibi kadınlar kurulu yine evde toplanmıştır. Mübeccel, Emine Hanım, Hızır Reis’in teyze kızı derken hatunlar, Enver’den gelen telefon üzerine Emine Hanımı ikna etmeye çalışırlar. Gardaşına öfkeli olan Emine Hanım nasıl olur da Hızır Reis hakkında böyle düşünür diye Tipi’ye öfkesinden kudurur. Sonuçta sırf kardeşine olan sevgisinden Gönül’ü eve, Tipi’nin yanına kadar getirmiştir. Kocanın kovduğu adamı evine nasıl alacaksın diye sorunca Emine Hanım Meryem’e, “Burası Hızır’ın değil annemin evi” demesi ile Hayriye annenin gönlünü okşar. Eee Hayriye Ananın tüm gelinleri gelindir ama Meryem onun kızıdır. Bu cevap üzerine o meşhur helvayı kendi elleri ile kavurur Hayriye Ana.

Bundan Sonra Tek Şartım Evlilik

Tipi’nin Gönül meselesini çözmeye kararlı olan Meryem, Gönül ve Melis’i eve akşam yemeğine davet eder. O meşhur Meryem Reis sofrası hazırlanır. Tipi’nin ise başlar bekleme serüveni. Fakat gelen kimse olmamıştır. Sonunda kapı çalar ve gelen Hızır Reisten başkası değildir. Gönül’ün onu aradığını ve Meryem ablasının onu yemeğe davet ettiğini bir bir anlattığını söyleyen Hızır Reis, Gönül’ün bu akşam buraya gelmeyeceğini söyler. Güzel bir şey yaparak seven insanları bir araya getirmek istediğini dile getiren Meryem, kızın onu değil de Hızır’ı aramasına şaşırır. Hızır Reis ise artık bu saatten sonra Tipi ile Gönül’ün bu evden içeri tek bir şart ile içeri girebileceğini söyler, o şart ise evlilik yüzüklerini bu evde takmak.

Operasyon Düzenleyen Ceylan !

Bir önceki bölümden 10 gün sonrası ile başlayan yeni bölümde, Hızır Çakırbeyli en önemli desteği olan Davut Bey’i yani Devleti kaybetmiştir. Fakat Ceylan Hanım ise hayatta kalan tek destekçisini ve tek kardeşini. Aradan geçen 10 günlük süre içerisinde mantıklı düşünüp Rüstem’den intikam almaya hazır hale gelmiştir. Rüstem masadaki oy birliğini elde etmemiş olsa bile Davut Bey’i öldürterek güç gösterinde bulunmuş ve masayı yöneten kişinin kendisi olduğunu göstermiştir. CIA’in en önemli adamını öldürerek hem Rüstem’e karşı bir hamle yapmayı hem de Davut Bey’in intikamını almayı planlayan Hızır Reis, Ünal Kaplan ve diğerleri arasında bu operasyonu yapmak için Ceylan Hanım kendisini öne atar. CIA kendisinin öldüreceğini ve bu işi Davut’un kardeşi olduğu için yapacağını söyler.

Ceylan Hanımın bu işin içerisinde olması fikri bile herkesin karşı çıktığı bir fikirdir. Fakat Ceylan Hanım ne istediğini bilir ve herkesi tek tek ikna eder bu işi başarabileceğine. Oğlunun anasının bu tarz işlere karışmasına karşı olan Hızır Reis, bu işler yüzünden bir sevdiğinin daha ölmesini istemez. Hızır Ali ise annesinin böyle bir şeyin içerisinde olmasını istemez fakat olacaksa da annesinin yanında yer alması şartı ile izin verir. Hızır Reis ile aynı düşüncelerde olan bir diğer kişi ise Ünal Kaplan’dır. Ünal Bey, Ceylan Hanım’ın bu şekilde tehlikeye girmesini istemez. Fakat CIA ile kendisine görüşme ayarlayan Ünal Bey ile akşam yemeği yiyeceğine dair bir söz almadan da durmaz elbette bu operasyon sonrasında Ceylan Hanım sağ kalırsa.

Ceylan Hanım İle Evleneceğim

Hızır Reis ile yaptığı toplantıdan sonra Rüstem ile görüşmeye giden Ünal Kaplan, Ceylan Hanım ile CIA’in görüşmesini ayarlamaya çalışır. Bu durum Rüstem’e tuhaf gelir. Ünal Kaplan, Davut Bey’in ölümünden dolayı Ceylan Hanımın CIA’i sorumlu tuttuğunu ve çok öfkeli olduğu kendisine biraz hakaret edip içinin rahatlamasını istediğini söyler. Ünal’a bunun kendisi için neden bu kadar önemli olduğunu sorduğunda ise aldığı cevap karşısında daha da çok şaşırmıştır Rüstem. Ceylan Hanım ile evlenmek istediğini fakat daha kendisi için bir görüşme bile ayarlayamayan bir adamı neden kabul etmesi gerektiğini soran Ünal ile Rüstem yine yaşlarını tartışırlar. Fakat bu cevaba tam anlamı ile güvenmeyen Rüstem ne yapacaklarını merak ettiği için bu görüşmeyi ayarlar.

İstasyon Şefine İstasyonda Ceylan Operasyonu !

Ünal Bey’in ayarladığı görüşme sayesinde CIA ile görüşen Ceylan Hanım, kendisine öneride bulunur. Kendisini öldürmesi yapılacak en doğru hareket ve bunu yapmasını söyler. Eğer bunu yapmazsa onu bizzat kendisinin öldüreceğini ve bunu çok yakında yapacağını söyler. Bu sözler karşısında CIA’in en güçlü adamı sinirlenerek Ceylan Hanımı kovar.

Ceylan Hanımın oraya ilk gidiş sebebi sakızına yerleştirilen bir böceği CIA ile yapacağı ilk görüşme esnasında bulunduğu odaya yerleştirmekti. Bunu başarı ile yapan Ceylan Hanım oradan kovulduktan sonra, Alparslan, İlyas ve Hızır Ali’ye haber veren Ceylan Hanım böceği aktifleştirir ve CIA’in temizlik şirketini çağıracağını bildiğinden önlerini kestikleri adamların yerlerine geçip tekrar CIA bulunduğu yere geri dönerler. Operasyonu burada başlatan Ceylan Hanım CIA’e seni ben öldüreceğim demiştim diyerek 3 kere ateş ederek öldürür.

Rüstem’den CIA Operasyonuna Yanıt

Ceylan Hanımın yaptığı operasyon ile kendisine söz hakkı doğan Rüstem bu fırsatı hiç kaçırmadan kullanır. Serkan’ın oyunlarının ortaya çıkmasından sonra İstihbaratın başına geçen Nevzat, devletin elinde olan Serkan’ı bir an önce konuşturup Rüstem’i de ele geçirmek istemektedir. CIA’in ölüm haberini alana kadar ağzını açmayan Serkan, bu şaşırtıcı ölüm haberinden sonra konuşacağını söyler fakat çıkartıldığı mahkemede hiç beklenmedik bir karar ile serbest bırakılır. Bu bırakılma işini sağlayan Rüstem, Serkan’dan elbetteki karşılığını Hızır Reis’i öldürerek vermesini ister. Hızır Reis’i, Alparslan’ı ve İlyas’ı görüşmeye çağırır ve yolda Serkan’dan işlerini bitirmesini ister. Galeride kalabalık bir şekilde bu görüşme için hazırlanan Çakırbeyliler tam yola çıkarken minibüsten şüphelenen Vehbi abinin kendini Hızır Reis’e siper etmesi ile Serkan’ın hamlesi başarısız olur. Tüm kurşunlar Vehbi’yi sırtından kalleşçe vurur. Oracıkta can veren Vehbi, Hızır Reis’i korumak için kendini feda eder.

Bu sahneden sonra gözyaşların durmadığı anları hep birlikte yaşadık. Hepimizin çok sevdiği ve iyi yürekli Vehbi karakteri, Rüstem savaşının yitip giden sevdiklerimizden biri daha oldu. Bu durum Çakırbeylileri özellikle de Hızır Çakırbeyli’yi derinden etkileyecek ve Rüstem’e karşı daha derin, daha acımasız hamleler yapmasına neden olacak gibi görünüyor. Gelecek bölümde neler olacağını hep birlikte izleyeceğiz….

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.