Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 71. Bölüm [Sezon Finali]

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 71. Bölüm [Sezon Finali]

Atv kanalının reyting rekortmeni dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin yeni bölümü 30 Mayıs Salı akşamı seyircisinin karşısına çıktı. Seyircisini bu sefer şaşırtan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin yayınlanan bölümü bu sezonun finaliydi. Aksiyonun doruklarda yaşandığı bu bölümde, yayınlanan bölümün sezon finali heyecanı yaşatması ve düşmanların artık temizlenmesi için el birliği ile büyük bir mücadele verilmesinin en büyük örneğine şahit olduk.

Düşmanların Seni Dışarıda Bekliyor!

https://youtu.be/3TsyCK-xZ1g

Bir önceki bölümde Vehbi’nin ölümü ile sarsılan Hızır Reis’e yine en büyük destek eşi Meryem Reis’ten gelir. Yatacaksan yerin yatak değil, düşmanların seni dışarıda bekliyor ya öl ya da öldür diye onu teskin eden eşi Meryem, ağabeyinin ona emanet ettiği adama sahip çıkamadığı için kendisine kızan kocasına hep destek olur. Meryem, eşine hayatındaki kim Vehbi’nin yaptığını yapmaz ki sana diye sorar. Tek acı ise Vehbi’nin annesine bu haberi verilmesidir.

Artık Düşmanımsın !

https://youtu.be/2VMgOC8Fmts

Ünal Kaplan ve Yılmaz, otelde Rüstem ile görüşürler. Bu görüşme Ünal Kaplan’ın Rüstem’e verdiği bir ültimatom görüşmesidir. Artık masayı yöneten kişinin Rüstem olmadığını söyleyen Ünal Kaplan, Davut Bey’in intikamının alındığını ve bunu da Ceylan Hanımın yaptığını söyler. Bunun karşılığı olarak istasyon şefi öldü diye kendisine bir şey olmadığını söyleyen Rüstem, kendisinin kaybetmediğini söylese de, silah ticaretinde artık elindeki büyük kozları kaybetmiştir CIA ajanının ölümü ile. Ünal Kaplan, Rüstem’in ölmesini isteseydi bugüne kadar çoktan ölmüş olacağını söyler. Bugüne kadar bunu yapmamasının sebebinin, kendisini yetiştiren ve saklayan kişilerin bu duruma karşı tepkilerini bilmedikleri için beklediğini itiraf eder. Fakat kendisinin artık düşmanı olduğunu ve buradan çekip gitmesini söyler, bu durumlardan da Hızır Reis’i durdurabilmek için Serkan’ı da Hızır Reis’e bırakmasını söyler.

Hızır Abi’nin Hayatı ile İlgili

https://youtu.be/1EgzJ6mxUow

Rüstem ile görüşen Ünal Kaplan, bu görüşmenin neticelerini Hızır Reis’le paylaşmak için Ceylan Hanım’ın evinde kendisi ile görüşmeyi dile getirir. Bu haberi ise İlyas aracılığı ile yollar. Galeride depoda bu konuları konuşurken içeri giren Esra’nın varlığına şaşıran İlyas, bu durumdan huzursuz olduğunu gizleyemez. Esra ile cenazeden sonraki görüşmelerinin iyi geçmemesi hala etkilerini gösterir. Bu durumdan dolayı Hızır Reis ile yalnız konuşmak isteyen Esra yine İlyas’ın huysuzluğu ile karşı karşıya kalır. Gün içerisinde Mert ile görüşen Esra tesadüf eseri, Mert’in telefonuna gelen bir mesajı okuduğunu ve bu mesajda Hızır Reis’in işinin bu akşam bitirileceğinin yazdığını gördüğünü vakit kaybetmeden Hızır abisine söyler.

Babalar da Hata Yapar Evlat !

https://youtu.be/WVb_OKF2Ctw

Önceki bölümlerde Serkan’ın işkenceler sırasında izlettiği görüntülerin küslüğü hala sürer. Şahin Ağa ve oğlu Reha arasındaki buzlar erimemiş, Reha babasına olan kızgınlığını bir türlü affedememiştir. Vehbi’nin ölümü ile herkes anlamıştır ki şu iki günlük Dünya’da sevdiklerimizden daha değerli bir şey yoktur ve kalp kırmaya uzak kalmaya değmez. İnsanı acıtan şey düşmanın yaptığı değildir. İnsanı en çok sevdiğinin yaptığı acıtır. Abisinin, kardeşinin, sevdiğinin, oğlunun, babasının yaptığı acıtır en çokta. Bunu çok iyi bilen İlyas, Reha’nın bunları bilmediğini söyler. Şahin Ağa ise, babaların da hata yaptığını söyler. Bu sözler üzerine ip gibi çözülen oğlu Reha senelerdir babasının şerefi ile yaşadığını ve kendisinden şüphe ettiği zaman bundan da şüphe ettiğini ve böyle yaparak hata ettiğini söyler ve baba oğul karşılıklı olarak birbirlerine sarılıp Serkan’ın açtığı bu küslüğü, İlyas’ın yardımı ile bitirirler.

https://youtu.be/_ScgZT-3qK0

Rüstem ile Ünal arasındaki görüşmenin değerlendirmesini Ceylan Hanımların evinde yapan Hızır Reis ve diğerleri: Telefon görüşmelerinden Serkan’ın Gürcistan’da olduğunu belirlediklerini söyleyen Nevzat ve diğerleri Serkan’ın gitmiş olabileceğini düşünse de, Hızır Reis bu ihtimalin çok düşük olduğunun farkındadır. Ünal Kaplan ise Rüstem’in ölümü için yurt dışından onay bekliyordur. Onay çıktığını öğrenir öğrenmez Rüstem’in buradan kaçacağını söyler. Ceylan Hanım ise Rüstem’in bu kaçışına izin verip vermeyeceklerini merak eder. Rüstem kendi ölüm haberine onay çıkıp çıkmadığını duyduğunu, Ünal Kaplan’ın çoktan kendi planını hazırlamış durumda olacağını söyler. Bu konuşmanın akşamında ise Serkan, Hızır Reis’in elindedir. Ceylan Hanım araya girerek bu tüm bunlardan yorulduğunu ve birine daha bir şey olma durumunu kaldıramayacağını söyler. Buralardan huzurlu bir yerlere gitmek istediğini dile getirir. Bu duruma karşı çıkan Ünal Kaplan ve oğluna karşılık, Hızır Reis eğer istiyorsa buna izin verir. Ünal Kaplan ise gelecek sezon içinde küçük bir ip ucu verir bizlere, Ceylan Hanımın peşinde CIA olduğunu, Hızır Reis’in ise Rüstem’in hedefi olduğunu söyler tek sorun ise Ünal Kaplan’ın kimin hedefi olduğunun bilinmemesidir.

Gönül Tipi’yi Görmek İstemediğini Söyler

https://youtu.be/TX13ORbQZTE

Bir önceki bölümden aralarındaki ipler kopma noktasına gelen Gönül ile Tipi, Tipi ne kadar çabalasa da bir türlü bir araya gelip de konuşamazlar. Sonunda Gönül’ün dükkanını açması ile yüz yüze gelen ikili konuşabilirler. Gönül’den helallik isteyen Tipi çaresizdir. Sevgisine sahip çıkamayan kişinin Tipi olduğunu söyler, bugüne kadar ablasını suçlayarak hata yaptığını söyleyen Gönül, Tipi’yi görmek istemez.

https://youtu.be/aLe_-RblLJs

Vehbi’nin öldüğünü söyleyen Tipi, kendisinin  de öleceğini söyler ve ne isterse yapacağını söyleyen Tipi karşılığında sadece helallik ister. Çünkü kendisinde çok emeği olduğunu ve ona karşı çok hatalar yaptığını onu çok kırdığını söyleyen Tipi çok üzgündür. Gönül, Tipi’ye çok öfkelidir ve hayatından çıkıp giderse, onun yüzünü bir daha görmezse ancak o şekilde hakkını helal edeceğini söyler. Bu istek karşısında ters köşe olan Tipi söz vermekten başka yol bulamaz ve söz verip öylece dükkandan çıkıp gider. Ablası ise canına kendi Gönül’üne kıymak isteyecek hale gelen kardeşine dayanamaz ve Meryem’i arar. Derdinin dermanın onda olduğunu söyler ve bu işe bir el atmasını ister.

Murat ile Gönül Nişanlanıyor !

https://youtu.be/YtGCs7TiS6c

Gönül ile Murat’ın bu durumuna dayanamayan Meryem duruma el atar ve Mübeccel’i de devreye sokarak, Gönül ile Melis’i iftara davet eder. Yemekte yalnızca hanımlar vardır. Hayriye Ana, Gönül’e neden naz yaptığını sorar ve buradan başlar muhabbet. Gönül ise Murat’ın Hızır abisine biraz olsun benzemesini ister. Meryem açar ağzını yumar gözünü. Pamuk gibi kalbi olan Hızır abisi, sevgi doludur herkesi sever, işin kötüsü herkeste sevecek bir şey bulur der. Eh çocuklarını da saymaya başlayınca da işler karışıyor pamuk yürekli Hızır abilerinde. Gönül’e gerçekten sevip sevmediğini sorduğunda ise Murat’ın deliliğinden ve sevgisinin sertliğinden korktuğunu dile getirir samimice.

https://youtu.be/iXD8yR31Bv0

Tüm bunlardan habersiz olan Gönül ile Murat’ı bir araya getiren Çakırbeyliler, sevenlere hiç beklenmedik bir kız isteme merasimi tertip ederler. Sonunda o delice seven aşıklar birbirlerine kavuşurlar.

Serkan Hızır Reis’i Avlamaya Giderken Avlanır

https://youtu.be/IhKNM8JZdzo

Rüstem’in evinde Hızır Reis’i öldürme emri alan Serkan işini tamamlamadan durmamaya kararlıdır çünkü ya Hızır Reis’i öldürecektir ya da kendisi Rüstem tarafından öldürülecektir. Bir önceki bölümde Hızır Reis’i korumak için ölen Vehbi abinin annesine durumu anlatmak için ziyarete giden; Hızır Reis ve Meryem’i gören Serkan, Hızır Reis’e burada bir tuzak kurmak ister. Huzur Evi’nde Hızır Reis’e pusu kuran Serkan, ava giderken avlandığının farkında değildir. Silahını Hızır Çakırbeyli’ye doğrulttuğu anda İlyas tarafından bayıltılıp, Hızır Reis ve ekibi tarafından yakalanıp fidanlığa götürülür.

Masada Olan Masa da Ölür !

https://youtu.be/UA0LItfEqc4

Rüstem’in ölüm emri yurtdışından onaylanınca, tıpkı Ünal Kaplan’ın dediği gibi kaçmaya çalışır. Fakat Ünal kaplan kendisinden birkaç adım öndedir ve kaçmasını engellemek için Alparslan ile birlikte bir plan içerisindedirler. Nevzat ve ekibi ile önce yollarını kesip adamlarını alırlar bunun bir tuzak olduğunu söyleyen Rüstem şoförüne gazlamasını söyler fakat arabayı kullanan kişi Alparslan’dır ve bir anda arabaya Ünal biner. Masanın kurucu üyesini tıpkı evrensel masa kurallarında olduğu düzende yargılamak için toplantıya, yani masaya götürülmesi gerektiğini söyler.

Rüstem Ölüyor!

https://youtu.be/mw0I6THqOXI

Masa toplantısına getirilen Mert, Rüstem abisini de kaybedince Hızır Reis’in tarafındaymış gibi görünerek kendi yaşamını garanti etmeye çalışır. Rüstem’in kaçtığını söylerken Ünal ve Alparslan ile masaya geldiğini görünce bu işte bir terslik olduğunu anlar. Hızır Reis artık Rüstem’in kendisine ağabey demediğini söyler çünkü kendisine ağabeylik etmediğini belirtir. Onu öldürmeye çalıştığını, ağabeyini öldürdüğünü hatta kendi kardeşini bile öldürdüğünü söyler. Rüstem ise masanın lideri olduğunu söyler ve bu masada ağabeylikten önce ticaretin önemli olduğunu ve ticaret söz konusu ise her şeyi yapacağını söyler. Rüstem masanın kurucu üyesi olduğu için ölümünün masada oylanamayacağını söylese de, Hızır Reis bunun kendisinin sorunu olmadığını belirtir ve başta kendisi olmak üzere masadaki Mert dışında herkes silahını Rüstem’e doğrultarak ateş eder. Bu durumdan istifade eden İlyas da Mert’in kafasına bir el ateş eder. Bu işlerden sonra artık masadaki koltuğunu oğlu Hızır Ali’ye bıraktığını söyleyen Hızır Reis bu işleri bıraktığını ve ailesi ile birlikte Karadeniz’e yerleşeceğini söyler. Artık bu şehir ona dar gelmektedir. Silahı bırakma vakti gelmiştir. İşleri onun yerine İlyas halledecektir.

Sevilen dizinin bol aksiyonlu sezon finalinin yakın planı bu şekildeydi. Her ne kadar işleri bırakmak istediğini söylese de Hızır Reis şimdiden neler yapacağı ve gerçekten silahı bırakıp bırakmayacağı merak konusu gelecek sezonda neler olacağı, kadroya hangi oyuncuların dahil olacağı ve gönlümüzde taht kuran Çakırbeyli’lerin bu sefer kimler ile savaşacağı oldukça büyük bir merak konusu. Gelecek sezonda buluşmak dileğiyle 🙂

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.