Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Fi 10. Bölüm: Unutmak Hediyedir

Fi 10. Bölüm: Unutmak Hediyedir

“İnsanları unutabilirsin, mekânı, olayları, zamanı unutabilirsin; bir insanı unutabilirsin ama onun sana neler hissettirdiğini asla unutamazsın..”

“İnsanlar; çekingenliği korkaklık, kibarlığı da aptallık sanırlar.”

“Bütün boşluklarının yerine beni koymana izin vermemeliydim. Ama benim de başka çarem yoktu ve ben hayatta kalmaya çalışıyordum. Seni artık hayatımda istemiyorum… İnsanları hayatından hata yaptıkları için değil umudun kalmadığı zaman çıkartırsın..”

“Sen benim intihar mektubumsun Can Manay”. YıldızKolhan’ın intihar etmeden önceki söz cümlesiydi. Sadık Murat Kolhan ve Can Manay arasındaki efsanevi sır Fi’nin 10.bölümünde aydınlanıyor.

Yıldız Kolhan…

Sadık Kolhan karısı Yıldız’ın babası ile anlaşma yaparak onunla evlenmiştir ve bu evlilik bir nevi formalite evliliği olan ailelerin çıkarı için gerçekleştirdikleri bir anlaşma evliliğidir. Dolayısıyla Sadık Kolhan’ın karısı Yıldız Hanım mutlu değildir aksine psikolojik sorunları vardır. Can Manay’ın terapistliğini yaptığı Yıldız Hanım seansa geldiği sırada çantasından çıkardığı ve kendisine evlilik yıl dönümlerinde Sadık Kolhan’ın hediye etmiş olduğu tabanca ile intihar etmiştir.

Deniz ‘in Şüpheleri

Duru’nun klip setinde makyaj çantasını unutması ile Can Manay bu durumu fırsata çevirmiştir. Sinsice planlarına devam eden Can Manay, Duru’nun da kendisine karşı yavaş yavaş zaafı olmaya başladığını anlayınca Deniz’in kafasını karaştırmak, onu şüphelendirmeye başlamak için açık kart oynamaya başlamıştı. Duru’nun makyaj çantasını Deniz’in eline geçecek şekilde göndermesi, Duru’nun aslında ona yalan söylediğini ve bunu neden yaptığına bir türlü anlam verememesi gibi nedenler Deniz’in dikkattini iyiden iyiye çekmeye başlamıştı ve sanki Deniz, Duru’yu denemeye çalışarak gözlemlemeye başlamıştı. Deniz, Sanat akademisi ile ilgili bazı sorunları çözmek için Can Manay’la konuşmalıydı. O gece hem Ceren’i hem de Can’ı eve yemeğe davet etmişti ve sessizce Duru’yu izlemeye koyulmuştu..

Can Manay Ekibi Dağılıyor Mu?

Can Manay Eti ile yollarını ayırmaya karar vermiş; onun hayatından çıkıp gitmesini istemişti. Bir önceki bölümde izlemiştik; Koray, sosyal medyaya Bilge’nin Can Manay’ın sevgilisi olduğu haberini yaymıştı. Bunun üzerine Can Manay, Korayı işten kovar. Durumu kabullenemeyen Koray, Eti’den de ret cevabı alır. Hem Can hem de Eti tarafından gördüğü muameleden dolayı Koray, Sadık Kolhan’a gider ve Can Manay tarafından saklanan, Yıldız Kolhan’ın intihar ettiği güne ait terapi kaydının bulunduğu evin adres bilgisini verdiği sırada Sadık Kolhan’ın bilgisayarının takip edildiğini bilmeden. Bu arada Özge’nin asistanı Furkan’ın, Sadık Kolhan’ın bilgisayarına yerleştirdiği sistem ile onu takip edebilmiş ve bu bilgilere o da ulaşarak kaydın peşine düşer ve herkesten önce eve gider. Ancak…

Özge’nin Bedeli

Fi’nin 9. Bölümünde Sadık Kolhan’ın odasına girip onun eski karısının Can Manay’ın hastası olduğunu Furkan’la birlikte öğrenen Özge, Sadık Kolhan’a yakalanmış ve tabiri caizse kapının önüne konmuştu. Sadık Kolhan adeta Özge’ye kızgınlığını kükreyerek hissettirmiş ancak giderken de Özge’nin dudağına küçük bir öpücük kondurarak Özge’nin kafasının karışmasına sebep olmuştur. Ancak Yıldız Kolhan’ın kalp krizinden öldüğüne inanmayan Özge her zamanki gibi bununla yetinmeyecek ve Yıldız Kolhan’ın gerçek ölüm sebebinin peşine düşer. Ancak Yıldız Kolhan’ın terapi kayıtlarını herkesten önce ele geçiren Furkan, yakalanmamak için kayıtları bulduğu evden kaçmayı başaramayarak hayatını kaybeder. Özge ise Can Manay yüzünden bir bedel daha ödemişti.

Duru Can’ı Kıskanıyor Mu?

Her fırsatı değerlendiren Can Manay Özge’yi tahrik etmeye devam ediyor. Can, yemekte Duru’yu iyice kışkırtmak için tekrar Ceren’e yaklaşır. İçten içe Can’ı kıskanan Duru’nun gözü sürekli Ceren’le Can’ın üzerindedir. Bunu fark eden Can ise o gece Ceren’le birlikte Duru’ya yakalanır. Duru adeta çılgına dönmüştür. Can ise Duru’nun gizli duygularını ortaya çıkarmak için onun üstüne gitmeyi bırakmaz. Diğer taraftan Can, Bilge’yle birlikte Sanat akademisindeki toplantıya katılarak aralarında magazin medyasında yayılan gibi bir ilişki olmadığını üstüne basa basa sanki Duru’ya bu durumu ispat etmeye çalışırcasına açıklama yapar. Duru ile Can arasındaki gizli çekim giderek kızışıyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.