Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Fi 2. Bölüm: Herkes bilinmek ister

Fi 2. Bölüm: Herkes bilinmek ister

Kim bir uçurumun kenarında açan menekşeyi alkışlar? Kim çok güzel doğdu diye Ayı takdir eder? Ne menekşenin ne de Ay’ın onaylanmaya ihtiyacı vardır. Biz kırda açan çiçek, gökteki Ay değiliz. Bizi mağaradan çıkaran, uzaya gönderen, işini en iyi yap motivasyonu olamaz. Pek çok güç bilinme isteğidir. Herkes gizli bir hazinedir. Herkes bilinmek ister…

Bu sözler ile başlayan Fi dizisinin 2. bölümü, ilk anlardan itibaren izleyicilerini yine etkisi altına almayı başarmıştı. Can Manay’ın geçmişine dair bulduğumuz izler, bizi biraz daha karanlığa sürükledi. Diziye dahil olan konuk oyuncu Özge Özpirinçci’nin sahneleri ise rol aldığı cesur sahneler ile adından bir hayli söz ettirdi. Gelin bütün detaylarıyla Fi dizisini konuşalım!

Yanlış Adres

Can Manay yeni evine taşınmak için gün sayarken öte yandan gizemli sevgilisi Sıla ile barışmanın yollarını aramaktaydı. Bu sırada bulduğu şahane fikir, şahane bir hata sonucu kendi evi yerine Duru’nun evinin bahçesine bırakılınca olanlar oldu.

Duru, geçtiğimiz bölümün sonunda büyük gösterisini sergilerken -sevgilisi Deniz’in kızacağını bildiği halde- aykırı bir davranış sergilemişti. Hazırlanan koreografinin dışına çıkarak kafasına kırmızı bir tüy takmıştı. Deniz ile bu yüzden şiddetli bir tartışmadan çıkan Duru çok kırgındı. Bahçedeki çiçeklerin ise Deniz’in hediyesi olduğunu düşünüyordu. Peki çiçekleri kim yollamıştı?

Derken beklenen yanıt gecikmedi. Bir kadını sevindireyim derken başka bir kadını üzen adam, Can Manay’ın eseriydi bu tablo. Duru ise biraz buruk bir şekilde kıskandığını belli etmemeye çalışsa da, yaşadığı hayal kırıklığı sonucunda ne kadar üzüldüğü her halinden belliydi.

Limon Kokusu

Can Manay eski sevgilisinin gönlünü alabilmek için çabalarken Deniz boş durur muydu hiç? Duru’nun zevklerini ve nelerden hoşlandığını çok iyi bilen Deniz, onu mutlu edecek sıradan bir çiçek buketi yerine limon ağacı almayı tercih etmişti. Sanatçı insanın hali de bir başka oluyordu. Duru’nun oldukça anlamlı bulduğu bu hediye, Deniz’in hatasını telafi etmesinde yardımcı oldu.

Büyük Kandırmaca

Bilge maddi durumu iyi olmadığı için arkadaşlarının ödevlerini yaparak para kazanıyordu. Bunda engelli olan abisinin payı elbette vardı. Aldığı burs ile geçinmekte zorlanan Bilge, ödevlerden kazandığı paralar sayesinde kendisine ancak bakabiliyordu. Peki bu durum anlaşılırsa ne olurdu? Bilge’nin bursu yanmaz mıydı? Öyle de oldu…

Durumun farkına varan Can Manay, eğitimini verdiği üniversitede ezberci bir öğretme tekniği yerine hayat dersi teknikleri ile öğretmeyi tercih ederdi. Bu yüzden durum karşısında yaptığı şey Bilge’nin yaptığı bütün ödevlere AA verirken Bilge’ye FF vermek oldu.

Durum karşısında çaresiz kalan Bilge soluğu Can Manay’ın yanında aldı. Fakat tek bir çaresi vardı. Ödevini yaptığı, hem de hoşlandığı çocuğu ikna edip, kendi ödevini kendisinin yapmasını sağlamalıydı. Ancak bu şart ile bursu kesilmeyecekti. Anladığımız kadarıyla Bilge’yi zor bir süreç bekliyor olacak!

Sanat Sanat İçindir

Deniz’in eğitim verdiği üniversitede, sanat gösterileri için sponsorluk yapan bir şirket bulunmaktaydı. Şirket Deniz ve ekibinin büyük gösterisindeki başarısına tanık olunca, kendileri için de gösteri hazırlamalarını istedi. Fakat öyle şartlar sunulmuştu ki, sanat için ömrünü adamış Deniz bunu ne kabul edebilir ne de öğrencilerine sunabilirdi. Hal böyle olunca başka bir yol bulmalıydı.

Geri Dönüş

Özge Özpirinçci’nin canlandırdığı Sıla karakteri, dizide de oldukça başarılı bir oyuncu olarak meslek hayatına devam etmekteydi. Bu sırada Can, eski sevgilisi Sıla’nın gönlünü almıştı. Can Manay ve Sıla’nın yakınlaştıkları sahneler diziye damga vuracak türdendi.

Hatta ikili barıştıkları gecenin akşamında Duru ve Deniz ile oturup kahve içme fırsatı buldu. Bu sırada gösterileri için sponsor bulamadıklarını dile getiren Deniz, bir çıkış yolu arıyordu. Bu çıkış yolunu Can Manay sayesinde bulabilecek miydi?

Duru ise doğal güzelliği ve samimi tavırlarıyla Can Manay’ın dikkatini çekmeyi başarıyordu. Gösterinin gidişatını belirleyecek kişi Duru olmuştu. Gereken sponsorun bulunup bulunamayacağı ise merak konusu…

Beklenmedik İstek

Can Manay zor da olsa bir çözüm yolu bulmuştu. Tanıdığı bir arkadaşı olan Sadık’tan sponsorluk için onay vermesini istedi. Fakat Sadık öyle farklı bir karakter olarak karşımızda duruyordu ki, Can Manay’ın karşısına tekrar çıkacağı her halinden belliydi. Sanki onun bir açığını arıyordu.

Gerçek niyetini belli etmek konusunda gecikmeyerek, Can Manay’ın işten kovduğu ve bir daha meslek hayatına devam edemeyecek olan Özge Egeli’nin peşine düşmeye karar verdi. Can Manay’ın geçmişine dair sırrı ortaya çıkartmak konusunda kararlıydı.

Can Manay hakkında başka bir sırrı daha dizinin son saniyelerinde öğrendik. Kurmuş olduğu teçhizat ile Duru’yu her saniye izleyen Can Manay, tutkusu karşısında şimdiden kontrolünü kaybetmeye başlamıştı. Böylesine ilginç biten bir son karşısında biz de kafamızdaki soru işaretleriyle birlikte kalakalmıştık. Yazımızı Can Manay’ın söylemiş olduğu bir söz ile sonlandıralım:

“Bilinmek, görülmek, duyulmak, anlaşılmak… Her şeyi gören göz kendini göremez. Kendini görmek için bir yansıma arar.Biri, bir şey karşımızda olmazsa seslerimiz sonsuzlukta kaybolur gider.”

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.