Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Fi 4. Bölüm: Her Seçim Bir Vazgeçiştir

Fi 4. Bölüm: Her Seçim Bir Vazgeçiştir

Siz neyi hissetmeye karar verirseniz onu deneyimlersiniz. Evren, içinde var olan isteklere cevap vermek için dizayn edildi. Olayları akışına bırakmayın sadece isteyin. Ama neyi istediğinize karar verin. Çünkü yeterince isterseniz mutlaka sizin olur…

İstemek, ne istediğine iyi karar verme ve onu elde etmek. Fi dizisinin 4. bölümünde ısrarla vurgulanan; bir şeyi çok istersen mutlaka elde edersin. İstediği her şeyi elde ettiğini söyleyen Can Manay, bu uğurda ödediği bedelleri sadece kendisi biliyor. Şimdilik…

Dizinin 4. Bölümü Cem Yılmaz’ın konuk oyuncu olarak katıldığı ve tüm platformlarda her zaman olduğu gibi mizahını konuşturması ile başlıyor. Bu kısımda Cem Yılmaz, Can Manay’a terapiye gelmiştir ve artık komik olmadığından dolayı şikayet ediyordur. Bu arada, Cem Yılmaz ve Ozan Güven’in özel hayatlarında da yakın dost olduklarını biliyoruz.

Duru, Baş Dansçı Oluyor

Bu arada geceyi Can Manay’la geçiren Ceren, seçmelere de katılamayarak Duru’nun otomatik olarak kazanmasını sağlamıştır. Duru’nun bir nevi suç ortağı ve sır ortağı olan Can Manay, onun kafasını karıştırmaya devam ediyor. Zaten Duru’nun seçmeleri alacağını tahmin etmektedir.

Göksel, provalar esnasında Duru’ya sert bir şekilde seçmeleri şans eseri kazandığını, daha çok çalışmasını ve kendine farklı bir yol bulmasını söyler ve aralarında gerginlik olur.

Ceren’in Hayal Kırıklığı

Can Manay’a karşı yoğun duygulara sahip olan Ceren, ondan kibar bir şekilde kendisinden bir beklentiye girmemesi gerektiğini duymuştur. O sırada Deniz’lerin evindeki partiye Can’ın sevgilisi olarak bilinen Sıla gelir ve Can Sıla’yı Ceren ile tanıştırır. Ceren bu duruma oldukça sinirlenmiş ve olanları Duru’ya anlatmıştır. Aslında Duru içten içe Ceren’i kıskanıyordur, ancak yine de Can Manay’ın Ceren’e karşı olan tutumu hiç hoşuna gitmemiş ve tepkisini Manay’a söylemiştir. Ayrıca Duru, Can Manay’a bir önceki bölümdeki küçük öpücüğün hesabını sorar.

Hafiye Özge

Can Manay hakkında dosya hazırlamaya başlayan Özge, Bakırköy’de çalışan ve teyzesinin yakın arkadaşı olan Başhemşireden Can Manay’a ait bazı bilgileri öğrenir. Manay’ın dosyalarına erişilemeyeceğini ancak o dönemde etrafında Eti diye bir kadının olduğundan bahseder. Özge de Eti’ye ulaşmanın yollarını aramaktadır. Ayrıca Özge, Sadık Bey’den bir türlü cevap alamamaktadır ve kendi peşine taktığı adamı takip ederek Sadık Murat Kolhan’ın kaldığı eve gider ve Kolhan’ı bir kez daha kendisine hayran bırakır.

İtaat

Sadık Kolhan’la Can Manay arasındaki gizemli ve sırlarla dolu atışmalar ve yüzleşmeler devam etmektedir. Can Manay, Sadık Kolhan’ı elinde çok gizli ve değerli bilgilerin olduğuyla tehdit etmek isterken Sadık Kolhan’ın verdiği emri tatlı tatlı yerine getirir yine. Bakalım ilerleyen bölümlerde Kolhan ve Manay arasındaki sırlarla dolu bağlantı nasıl devam edecek.

İnsanların Hayatlarına Girip Onlarla Böyle Oynayamazsınız!

Bilge’nin birlikte olduğu çocuğun sevgilisi Bilge’nin öğrenciler için para karşılığı ödev hazırladığını okul yönetimine bildirerek bilgeyi şikayet eder. Bursu kesilen Bilge o sinirle Can Manay’ın dersine fütursuzca dalarak sınıfta Manay’ı kendisini ele vermekle suçlar. Daha sonra durumu netleştiren Manay, Bilge’ye kendi bürosunda çalışmayı ve okul taksitini ödemeyi teklif eder. Bilge ise hiç düşünmeden teklifi kabul eder. Zaten Bilge’nin daha iyi bir alternatifi olmaması teklifi seve seve kabul edeceğinin başka bir göstergesidir.

Duru’ya Gelen Teklif

Duru’nun zaaflarını rahatlıkla çözümleyen Can Manay, Duru’nun içindeki tanınmak bilinmek isteyen bir ateşin yandığını anlamıştır. Bir televizyon programından Duru’ya gelen röportaj teklifi onu heyecanlandırır. Kanaldan arayanlar, Duru’nun gösteride yaptığı dansla herkesi büyülediğini bu nedenle kendisiyle bir sanat programı için röportaj yapmak istediklerini söylerler. Bu teklifle mutlu olan Duru programa gitmek için can atmaktadır ancak Deniz’in bu konudaki tavrını bildiğinden ve ondan çekindiği için teklifi hemen kabul etmez ve konuyu Deniz’e anlatır. Ancak Deniz röportaj fikrine kesinlikle karşıdır ve bu nedenle Duru’yla aralarında tekrar bir tartışma çıkar. Deniz’in üstüne gitmeyen Duru teklifi hemen kabul etmez ancak Deniz ile ilgili öğreneceği şeyler yüzünden ve Can Manay’ın da etkisiyle kararını verecektir.

Karşılaşma

 

Can Manay, Duru’ya ulaşma yolunda sinsice planlarına bu bölümde Deniz’in geçmişini araştırarak devam etmektedir. Sanat Merkezi projesi için teklif yemeği ayarlayan Can Manay, bu bahaneyle aynı yemeğe Deniz’in eski sevgilisi olan Alara’yı, birbirlerinden habersizce davet eder. Bu karşılaşmadan sonra Deniz sarsılır. Eve giderek eski anılara ait eşyaların hepsini çöpe atar.

Sadece bu karşılaşmayla yetinmeyen Can Manay, daha sonra evinde vereceği partide de yine Deniz’le Alara’yı karşı karşıya getirir. Partide ise Alara içkiyi fazla kaçırıp taşkınlık yapar. Alara’yla tartışan Deniz bu esnada hafif bir kaza geçirerek yaralanır. Duru’nun bu sorunlu ilişkiden haberi yoktur. Can Manay, Alara’nın eski bir danışanı olduğunu ve o nedenle ikisinin ilişkisini bildiğini ve Deniz ile Alara’nın geçmişteki ilişkilerinin sorunlarını, neden ayrıldıklarını ve diğer sorunlu detayları Duru’ya anlatır. Bütün bunları öğrenen Duru, yine Can Manay’ın düşündüğü gibi tuzağa düşerek Deniz’den bir kez daha uzaklaşır. Artık Duru kendi kararlarını verecek ve içinde yanan tanınma isteği için atması gereken adımı atarak televizyon programına katılacaktır. İzlediğimiz kadarıyla Deniz Alara ile olan ilişkisinde de hemen hemen benzer şeyleri yaşamış, Alara’yı şöhret tutkusundan alıkoyamadığı için tükenmişler ve aşkları can yakıcı bir şekilde son bulmuştur. Belki de Deniz’in kaderinde yine aynı şeyleri Duru’yla birlikte yaşamak vardır. Ne dersiniz?

Akilah Azra Kohen’in bir solukta bitirilen oldukça sürükleyici muhteşem trilojisi Fi Çi Pi kitaplarından uyarlanan Fi dizisi, her bölümde şaşırtıcı olay örgüsü, kaliteli görüntü efektleri ile karşımızda. Başarılı senarist ve yönetmeniyle daha ilk bölümlerden bağımlılık yaratan dizinin her bölümü heyecan ve sürprizlerle dolu. Can Manay’ın dediği gibi, insanların seçimlerini kıskanmam ama altın oran felsefesi üzerine kurulu Fi’den vazgeçmeyin.

Gölgelerimiz, ideal kişiliklerimiz ile bağdaşmayan tutkularımızdır.. Bu kimi zaman aşk, kimi zaman ise bir kumardır…

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.