Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Fi 5. Bölüm: Martılar, ufuk çizgisi, kayık

Fi 5. Bölüm: Martılar, ufuk çizgisi, kayık

Bazen iyiler değil çok isteyenler kazanır. Ama kimse aşık olacağı insanı seçemez. Neydi bu aşk denilen şey? Tutku mu? Yoksa delilik mi? Bilinmez.. Duru’ya delicesine aşık olan Can Manay çok istediği şeye doğru adım adım ilerlerken Duru ise farkında bile olmadan sürüklendiği bu şeyin bir Fi planı olduğunu bilemezdi…

Yaklaşık 30 milyon izleyiciye ulaşan Fi’nin 5. Bölümünde yine kalp atışları hızlandı. Can Manay’ın kafasında tasarladığı bütün planlar ağır ağır ilerlerken bir puzzle parçaları gibi kendiliğinden yerine oturmaktaydı.

Tartışma Büyüyor

Duru’yla Deniz’in tartışmaları şiddetlenerek yerini kavgaya bırakmaya başlamıştır artık. Can Manay’ın Sanat Merkezi projesini kabul ettiğini ilk olarak Duru’yla paylaşamayan Deniz, eskiden Alara’yla 5 yıllık bir ilişkisi olduğunu yine Duru’ya söylemeyen Deniz, Duru’yla aralarındaki gerginliğin iyice çoğalmasına neden olmuştu. İçtiği içkinin etkisiyle Duru, bütün içindekileri Deniz’e söylemiş ve aralarında yüksek sesli bir kavga yaşandıktan sonra Deniz evden çıkıp gitmiştir. Bütün bu olanları adeta bir meczup edasında, kurduğu kamera sistemiyle evinden canlı canlı izleyen Can Manay iğne oyası gibi işlemekte olduğu planlarından keyif almaktaydı. Öyle ki habersiz bir şekilde evine gelen Sıla’yı bile bir bahane bulup apar topar evden yollar.

Özge Durmuyordu

Sadık Kolhan, Özgenin sınırlarını zorlamaya devam ediyordu. Özge ise Can Manay dosyasında iddiasını tutturuyordu. Özge’nin eline teyzesinin arkadaşı olan hemşire sayesinde hastaneden, içinde Can Manay ve Eti’nin olduğu yıllar öncesine ait bir fotoğraf karesi ulaşmıştı. Fotoğrafta ayrıca Can Manay’dan başka bir çocuk da Özge’nin dikkatini çekmişti. Bakalım ilerleyen dizinin bölümlerinde Özge Can Manay’la ilgili ne gibi bağlantılar kuracaktı. Bu arada Özge, Sadık Murat Kolhan’la iletişim kurmaya çalışıyor fakat ikili çok da başarılı bir iletişim kuramamakta ve tatlı tatlı çekişmekteydiler. Elindeki fotoğrafı Sadık Kolhan’a gösterir. Can Manay’ın 3 yıl boyuna Akıl ve Ruh Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gördüğünü öğrenen Sadık Kolhan şaşırmış ve etkilenmiştir.

Duru’nun Kafası Karışık

Ayakta duramayacak kadar sarhoş olan Duru, Deniz’in peşinden gitmeye çalışırken Can bu durumu kameralardan görür ve hemen Duru’ya engel olarak onu kendi evine getirir. O esnada Sıla arabadadır ve bütün bunları izler. Geceyi Duru’nun yanında geçiren Can, sabah erkenden Duru için romantik bir kahvaltı tepsisi hazırlamış ve evine gitmiştir. Keyifle kahvaltısını eden duru içten içe Can Manay’ın ışığına doğru çekilmektedir. Bu arada Deniz evden ayrılmıştır.

Bilge’nin İlk İş Günü

Bilge ilk iş gününde Can’ın yardımcısı Kaya’nın kendisinden habersiz bir şekilde asistan olarak işe alındığı için ve zaten gergin olan Kaya’nın gerginliğine maruz kalmıştı. Ancak Bilge yine üstün zekası ve bilgisiyle durumu kurtarmış ve daha ilk günden, Can’ın program konuğu hakkında kimsenin bilmediği bilgileri toplamış ve Can Manay’ın gözüne bir kez daha girmişti. Bilge sanki Can Manay’ın zihnini okumuştu. Ayrıca bu başarısından dolayı Bilge’ye yüklü bir miktarda avans ve son model bir araba tahsis edilmişti. Can Manay’ı hayatında zeka kadar etkileyen bir şey daha olamazdı herhalde.

Sıla’nın Zoraki Vedası

Bu arada Sıla kıvrak zekasını kullanarak Can’ın kendisine yalan söylediğini anlar. Gizlice Can’ın evine giren Sıla, Can’ın evinde sakladığı Deniz ve Alara’nın fotoğraflarını bulur ve anında bütün şifreleri çözerek Can’ın Duru’ya aşık olduğunu anlamış olur. Ardından Sıla hemen Can’ı eve çağırır ve her şeyi Deniz’e anlatacağını söyler. Ancak Can Manay’ın elinde öyle videolar vardır ki Sıla asla kimseye bir şey söylemeyecektir.

Kahve Bahane

Deniz’le kavga ettiği gecenin ardından Can’ın evine götürdüğü ve ertesi sabah da ona kahvaltı hazırladığı teşekkür etmek ister. Ancak Can Manay hemen bu fırsatı değerlendirir ve kahve içme bahanesiyle Duru’yla bir araya gelir ve sinsice ona yaklaşır ve bir terapi yapar gibi onunla konuşur, kendisiyle ilgili ona minik sırlar verir. Sohbet esnasında Duru’yla Can ortak paydaya geliyorlardı. Evet Can Manay’ın akıl almaz stratejilerle Duru’ya yaklaşma girişimleri ilk meyvesini vermeye başlamıştı. Çünkü Duru: “Deniz’le bitsin istiyorum” cümlesini kurmuştu bile…

Eti

Duru kendi benlik arayışı içindedir. Deniz’in sevgisinden şüphe duyduğunu, onu bencillikle suçlarken Duru: “Keşke onun hayatında sadece ben olsaydım” diyerek aslında kendi bencilliğini gözler önüne sermektedir. Eti’nin seansına giden Duru’nun kafası oldukça karışıktır ve bir yol ayrımında olduğunu düşünmektedir. Habersiz bir şekilde randevu alarak Eti’nin seansına giden Duru, Eti’yle konuştuktan sonra daha netleşmiştir. Akşam eve geldiğinde Can’la kahve içerken kapı çalar ve elinde eşyalarıyla birlikte geri dönen Deniz, Duru’dan özür dileyerek ona evlenme teklifi eder. Bunu duyan Can Manay ise bu sefer yanıldı galiba ne dersiniz?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.