Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Geçmişe Mazi Diyemediğimiz Bir Stil Yarışması

Geçmişe Mazi Diyemediğimiz Bir Stil Yarışması

6 sezondur farklı yarışmacıları ve gülsek mi ağlasak mı bilemediğimiz tartışmalarıyla gündemde olan İşte Benim Stilim maalesef ki bu sezon herkesin eleştirisini alıyor. Zira yarışmacılardan öte jüri de yorgun ve bezmiş bir halde. Kemal Doğulu’nun çoğu zaman aşağılamaya varan eleştirilerinin kabak tadı vermesi bir yana son zamanlarda magazine iyice konu olan Ivana ve Nur Yerlitaş polemiği de ekrana yansımadan edemiyor. İvana Sert sürekli cimriliğiyle Nur Yerlitaş’ın alay konusu olurken Nur Yerlitaş da yaşıyla dalga konusu olmaktan kurtulamıyor.

Yarışmacılara baktığımızda ise tartışmak ve kavga etmek için yaptıkları hazırlığı kombinlerini yaparken hazırlamıyorlar. Zira ilk haftanın gala gecesinde kırmızı halı için hazırlanan stil sahibi kızlarımız “Oyunculuk ödülü almaya gidiyorum.” diyerek hazırlandıkları konsept için sadece kıyafetlerinin güzel görünüp gorünmedikleriyle ilgilendiklerini belli etmişlerdi. Ki bu konsept problemini hafta içinde ne yazık ki görmemiz mümkün oluyor. Nereye gittiklerini, ne için hazırlandıklarını umursamadan sadece giyiniyorlar ve güzel görünmeye çalışıyorlar.

Çok muhteşem bir program beklemiyoruz elbette ki. Ancak modaya ucundan kıyısından bulaşan bir program istiyoruz. En azından izlenebilir seviyede olsun istiyoruz.

işte benim stilim pazar günü kim elendi

İşte Benim Stilim neden geçmişe mazi diyemediğimiz bir yarışma programı peki? Geçen sezonlarda bulduğu ilgiyi yeni sezonda bulamadığından olsa gerek. Çünkü yeni sezonda 6 sezon boyunca programı takip eden kitle bile programı izleyemiyor. Çünkü herkes çok yorgun ve tatsız.

Bu yüzden yeni gelen yarışmacılarla eski programlara dönmeden edemiyoruz. Cuma günü sürpriz bir eleme gerçekleştiren İşte Benim Stilim, Bahar Candan’ı yarışmaya sokarak 6.sezona dönmeye çalışmış olsa gerek. Pazar günü eleme gecesinde ise Dilara Kayalı’yı eleyerek sürpriz bir yarışmacı daha kattı arasına. Ve geçmişe dönüşlerimiz burada da devam etti.

deniz saral işte benim stilim

Hareketleriyle mimikleriyle “Bilemiyorumm” “Nasıll” sorularıyla eski sezon birincilerinden Emel Özkızıltaş’ı taklit ettiğini varsaydığımız biri karşımızdaydı. Hareketleri ve tarzıyla herkesin sempatisini zamanında kazanan Emel’in akrabası olan Deniz,  Nur Yerlitaş’tan bile “Ama sen Emel’i taklit ediyorsun.” uyarısı aldı. Hareketlerinin doğal olduğunu söyleyen sevgili Deniz ise daha önce Esra Erol’un evlendirme programına katılan bir isimdi.

Deniz’in daha önce evlenme programına katılması ise yarışmacılar arasında alay konusu oldu. Evlendirme programına katılmanın aşağılamak için yeterli bir sebep olduğunu düşünen yarışmacılar Deniz’le bir süre bu konuda dalga geçtiler. Asıl ironi ise İşte Benim Stilim’in yapım şirketi olan Production House’un da Kısmetse Olur gibi bir evlendirme programının yapımını üstlenmesiydi.  Ne için giyinip süslendiklerini bilmeyen sevgili yarışmacılarımız aslında ne ile dalga geçtiklerinin de farkında değillerdi. Kısmetse Olur ve daha birçok evlendirme programları farklı yapımlar olsalar dahi sonunda aynı amaca hizmet ettikleri için aslında birbirlerinden çok da farklı değiller. O yüzden biriyle dalga geçildiğinde diğerleriyle de bundan nasibini alıyor olsa gerek.

Giyim hayatımızın bir parçası bunu kabul ediyoruz. Modayı takip etmesek dahi illaki alışverişe çıkıyoruz. Ya da özel bir gün için özel bir hazırlığa girebiliyoruz. Kim olursak olalım kombin konusunda hayatımızın bir döneminde fikir alıyoruz. Ancak giyimle ilgilenmek demek kendini geliştirmemek demek değil. Tartışma her zaman her yerde olabilir. Ancak “Senden nefret ediyorum, senin elenmeni istiyorum” tarzında hiçbir akıl ve mantığa uymayan sözler sadece izleyici kaybettirmekten başka bir işe yaramıyor.

kerimcankapak

Bir de Kerimcan Durmaz olayımızı var tabi. Gelen dedikodular Kerimcan’ın “kovulduğu” yönünde. Neden? Çünkü Samsun’da saldırıya uğradı. Kovulduğunu nereden çıkardık? Çünkü 3. hafta çekimlerinde yer almadı.

Kerimcan Durmaz’ı sevebilirsiniz ya da sevmeyebilirsiniz aslında bu önemli değil. İşte Benim Stilim’e olmuş muydu? Olmamıştı. Çünkü çoğu zaman jürinin desteğiyle ilerliyordu. Nur Yerlitaş tarafından reytingleri arttırmak için de çoğu zaman boy gösteriyordu programda.

Yaşanan olaysa üzücü. Kerimcan programdan uzaklaştırılsa bile sebep bu olmamalı. Çoğu zaman yaşadığımız hayatı başkaları ne der korkusuyla yaşamıyor muyuz? Söyleyeceklerimiz içimizde kalıyor “Aman bir şey derler şimdi susayım” diyerek konuşamıyoruz. Giyimimizden, oturuş kalkışımıza kadar hep bir gözetim altındayız. Şu insan şöyle yapmaz, şu insan şöyle demez kalıpları içerisinde sıkışıp kalıyoruz. Kendimiz gibi olamayıp kendimiz gibi yaşayamıyoruz.

Kerimcan ne kadar samimi ne kadar yapmacık bilemem. Ancak bildiğim bir şey var ki kimse kimseye “Karadeniz böylelerini kaldırmaz.” cümlesini kuramaz. Karadeniz asıl birinin canına bile isteye kast etmeye kalkan magandaları kaldırmamalı. Bu dünyaya kendi kararımızla gelmiyoruz. Doğduğumuz andan itibaren ise bize verilen bu yaşamı yaşamaya hakkımız var. Yargılamak, sırf onlar gibi yaşamadığı için bir insanın yaşamına kast etmek ise kimsenin harcı değil.

Kerimcan Durmaz’ın hataları var mı peki? Var. Söylenmemesi gereken sözler söyledi. Her zaman şuna inanırım. Saygı görmek istiyorsanız önce siz saygı göstermelisiniz. Belki de tepki bu yüzden fazlaydı Kerimcan’a. İşte Benim Stilim’den bir Kerimcan geldi geçti. Olan umarım algılarımıza,ön yargılarımızın artışına sebep olmaz.  Çünkü size saygı gösterilmesi için önce saygı duymayı öğrenmek ise sadece insanlığın bir parçası.

Velhasıl neler olacak bilinmez ancak İşte Benim Stilim daha ilk haftalarda tökezledi orası kesin. Fenomen yarışmasındaki Simay Tokatlı ve sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz’la beklediği ilgiyi göremediğinden Bahar Candan ve Emelvari Deniz’i de yarışmaya katmadan edemedi. Yaşanan değişimlerin ise yeni bölümlere nasıl yansıyacağını izleyerek öğreneceğiz.

Ezcümle, İşte Benim Stilim’i bir moda yarışması olarak görün ya da görmeyin. Ancak hayatın bilakis içinde yaşadığımız olayların ironisini çok rahatlıkla görebilirsiniz. Elbette yaşanan tartışmalardan uzak kalarak sadece yarışmacıların kombinleriyle de ilgilenebilirsiniz. Ki yarışmadaki en sağlıklı durumda bu olur sanırım.

Sevgiyle.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.