Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Gerçekten de Benziyor! “Yeni Cem Yılmaz” Denen Hasan Can Kaya Mesleğe Başlarken Cem Yılmaz’la Aynı Yoldan Geçmiş

23.04.2021
Gerçekten de Benziyor! “Yeni Cem Yılmaz” Denen Hasan Can Kaya Mesleğe Başlarken Cem Yılmaz’la Aynı Yoldan Geçmiş

Ünlü komedyen Hasan Can Kaya, “Yeni Cem Yılmaz” gibi görülüyor. Öğrendik ki, şöhret macerasında gerçekten de onun izinden gidiyormuş!

Hasan Can Kaya

Hasan Can Kaya, uzun yıllar kamera arkasında çalıştı ve senaristlik yaptı. Ama bir türlü istediği çıkışı yakalayamadı. Ta ki pandemiye kadar! Tüm ülkenin evlere kapanması resmen Hasan Can Kaya’ya yaradı. YouTube’da başladığı “Konuşanlar” adındaki talk show dilden dile dolaşmaya başladı. Öyle ki, bölümler daha yüklendiği günde 1 milyon izlenmeyi aşıyordu!

Hal böyle olunca, dijital platformu Exxen için hazırlanan Acun Ilıcalı’nın da radarına girdi. Transfer teklifini kabul eden Hasan Can Kaya, “Konuşanlar”ı Exxen’e taşıdı ve bir de dizi yapmak için anlaştı. Ama çok acemice bir hata yaptı. Neden YouTube’u bıraktığını uzun uzun anlattığı bir videoyu paylaştı, ama o sırada “Konuşanlar”ın tüm bölümlerini YouTube’dan kaldırdı! Bu hareketiyle çoğu izleyiciyi kendisinden soğutsa da, Exxen’de rekor kırdı.

10 Milyon İzlenmenin 7.5’u Onun!

Hasan Can Kaya

Ocak 2021’de yayın hayatına başlayan Exxen, bekleneni veremedi. Üç ayda sadece 10 milyon izlenen Exxen’i resmen Hasan Can Kaya kurtardı! Exxen’in aldığı 10 milyon izlenmenin 7.5 milyonu Hasan Can Kaya’nın “Konuşanlar” programına ait. Kim bilir, iki ay sonra bu izlenme kaç katına ulaşır?

“Yoksul bir geçmişim var”

Cem Yılmaz Ata Demirer

Hasan Can Kaya, hanlar hamamlar sahibi bir aileden gelmedi. Bunu da her fırsatta vurguluyor! Güngören’de büyüyen ünlü komedyen, istediği şöhrete ulaşmak için Cem Yılmaz’ın metodunu denemiş. Malum, Cem Yılmaz karikatüristlik yaparken Leman Kültür’de sahneye çıkmaya başlamıştı. Kapısında kuyruklar oluşturduğu Leman Kültür’den bugünlere kadar geldi! Bu olaydan sonra, Leman Kültür’de sahneye çıkmak -Cem Yılmaz metodu- çok önemli hale geldi. Komedyen olmak isteyen herkes mekanın kapısını aşındırmaya başladı. Buradan parlayan büyük isimlerden biri de Ata Demirer oldu!

Cem Yılmaz’ın yolunu deneyenlerden Hasan Can Kaya, “Benimki bir peri masalı değildi. Çok uzun yıllar kamera arkasında çalıştım. Daha sonra senaristlik yaptım piyasada” diyor. Sonrasında o da Leman Kültür’de gösteriler yapmaya başlamış. “Çok az başladık. 3-4 kişi… Sonra o 40-50’ye çıktı. Orada büyük özgüven yaptım. Sıfırdan no name paylaşıp öyle bir kitle edinmek çok zordur” diyerek kazandığı büyük başarıyı anlatıyor. Niceleri olsun!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.