Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Gülben Ne Yapmaya Çalışıyor? Masumlar Apartmanı’nın Yıldızı Merve Dizdar Sette Çok Zorlanmaya Başladı

06.05.2021
Gülben Ne Yapmaya Çalışıyor? Masumlar Apartmanı’nın Yıldızı Merve Dizdar Sette Çok Zorlanmaya Başladı

Ünlü oyuncu Merve Dizdar, metot oyunculuğunu denerken biraz ileri gitti! “Masumlar Apartmanı” setindeki anlam verilemeyen hareketlerine siz de çok güleceksiniz.

Merve Dizdar

Merve Dizdar, yıllarca uğraştıktan sonra kariyerinde istediği noktaya gelmeyi başardı. Öyle ki, yükselişi artık durdurulamıyor! 2017’de İstanbul’un alanındaki en meşhur ekiplerinden Tiyatro Dot’un “Yutmak” oyunuyla ödüllere boğuldu. Sonrasında, prestijli müzikal “Alice” geldi. Geçen sezonun rating rekortmeni dizisi “Mucize Doktor” ve bu sezonun en beğenilen işlerinden “Masumlar Apartmanı” da onu ülkenin en tanınan isimlerinden birine dönüştürdü. Dünyaca ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın bile radarına girdi, yeni filminde başrolü kapmayı başardı!

Onu bambaşka bir yere taşıyan şey, çok farklı karakterleri büyük bir doğallıkla canlandırması oldu. İzlerken “Merve Dizdar ne iyi oynamış” bile demiyorsunuz. Çünkü hangi karakteri oynuyorsa o oluyor, ortada Merve Dizdar’dan bir iz göremiyoruz! Ünlü oyuncu, bunun sebebini metot oyunculuğuna ve karakteri hep en derin yanlarından kavramak istemesine bağlıyor. Örneğin, psikolojik sorunlarla boğuşan Gülben’i oynamak için hazırlanırken eşinden evin bütün perdelerini kapatmasını istemiş ve Gülben’i anlamak için karanlığa gömülmüş. “Benim işim derinlerde” diyor!

Ne Yapmaya Çalışıyor?

Merve Dizdar

Gördüğümüz kadarıyla Merve Dizdar’ın ustaca kullandığı metot oyunculuğu yöntemi çok işe yarıyor. Baksanıza, küçücük çocuklardan ülkenin en önemli yönetmenlerine kadar herkesin favorisi o oldu! Ama bugün “Masumlar Apartmanı” setinde çekilen bir hazırlık videosu Merve Dizdar’ın hayranlarını biraz endişelendirdi. “Sette yine normal günlerden bir gün” böyleyse, dizide dozu artan saçmalıklara şaşırmamak lazım!

Merve Dizdar metot oyunculuğunu biraz abartmamış mı sanki? Gülben’in ilacı da sevgi olacak, iyileşmeye başlayacak diye düşünmüştük. Görülen o ki, iyileşmesi o kadar kolay olmayacak! Bakalım, yeni bölümde neler izleyeceğiz, bu ilginç hareketler ne işe yarayacak?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.