Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Günlerdir Uğraşsa da Olmuyor! Sertab Erener Sırası Geldiği Halde Covid-19 Aşısı Olamadığı İçin İsyan Etti

24.04.2021
Günlerdir Uğraşsa da Olmuyor! Sertab Erener Sırası Geldiği Halde Covid-19 Aşısı Olamadığı İçin İsyan Etti

Usta şarkıcı Sertab Erener, aşı sırası geldiği halde aşı olamıyor. Günlerdir uğraşsa da sonuç alamayan Sertab Erener, Instagram’da isyan etti!

Covid-19 aşısı

Bir yıldır savaştığımız Covid-19 virüsü ve pandemiye karşı artık çok daha güçlü silahlarımız var. Bilim insanlarının olağanüstü bir çaba sarf ederek ürettiği aşılar en büyük umudumuz haline geldi. Üstelik, son teknolojilerle geliştirilen mRNA aşılarının kanser gibi pek çok hastalığı iyileştirme yönünde devrimsel gelişmelere yol açacağı konuşuluyor. Tabii, bu aşıları bulabilirseniz!

Ünlülerin Aşı İsyanı Bitmiyor

Aşılar dünya devleri ABD, Rusya, İngiltere ve Çin gibi ülkelerde üretiliyor. Ekonomisi iyi durumda olan gelişmiş ülkeler de vatandaş başına 4 doz aşıyı daha üretilmeden satın alıyor. Hal böyle olunca, Afrika’da daha bir doz aşı alamayan ülkeler ortaya çıkıyor! Neyse ki, bizim durumumuz o kadar kötü değil. Yine de, Çin’le yaşanan sözleşme krizleri nedeniyle zaman zaman tedarik sıkıntısı yaşanabiliyor. Mevcut aşılarla ilgili de tartışma hiç bitmiyor, özellikle ünlüler arasında!

Bensu Soral Berna Laçin

Farkındalık yaratmak amacıyla aşı olduğunu duyuran ünlülerin başı derde giriyor. Ünlü oyuncular Berna Laçin ve Bensu Soral, bu linçten nasibini alan son isimler oldu. Berna Laçin basın kartı nedeniyle önceliğe kavuşurken, Bensu Soral da hastalığı nedeniyle öne alındı. Ama “Siz nasıl aşı olursunuz, her şey parayla mı?” tartışması hala dinmedi. Zaten, Sertab Erener’in durumuna bakınca her şeyin para olmadığını görüyoruz!

Bir Türlü Randevu Alamıyor

Malum, aşılar bugünlerde 55 yaş ve üzeri vatandaşlara uygulanmaya başladı. Çeşitli tedaviler sonucu gençlik halinden bile daha genç gözüken, 100 yaşına kadar yaşamayı amaçlayan Sertab Erener de bu listeye dahil oldu. Ama ünlü şarkıcı çok uğraşsa da bir türlü aşı olamadı!

Sertab Erener story

Aşı hakkı gelmiş biri olarak beş gündür aşı olmaya çalışıyorum. Randevu alamıyorum… Bu durumda ne yapmalıyım?” diyerek Instagram’da isyan eden Sertab Erener, sorununu henüz çözebilmiş değil. Umarız, en kısa zamanda bu karmaşa son bulur!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.