Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Hem Oyunculuk Hem Garsonluk Yapmış! Bir Zamanlar Kıbrıs’ın İnci’si Pelin Karahan Hayalleri İçin Çok Çalışmış

24.04.2021
Hem Oyunculuk Hem Garsonluk Yapmış! Bir Zamanlar Kıbrıs’ın İnci’si Pelin Karahan Hayalleri İçin Çok Çalışmış

Ünlü oyuncu Pelin Karahan’ın en büyük hayali bir pastane açmak. Bunun için de şöhretinin zirvesindeyken garsonluk yapmaktan çekinmemiş!

Pelin Karahan

Pelin Karahan, uzun süredir uğramadığı dizi setlerine “Bir Zamanlar Kıbrıs” ile döndü. Oyunculuğu aklına bile getirmezken, tesadüf eseri başladığı “Kavak Yelleri” dizisi onu ülkenin en meşhur oyuncularından birine dönüştürdü. “Kavak Yelleri”nin ardından büründüğü sessizlik ise çok daha büyük projelerin habercisiydi! Fenomen dizi “Muhteşem Yüzyıl”la ekranlara dönen Pelin Karahan, bu dizide Mihrimah Sultan’ı büyük bir doğallıkla canlandırdı. En popüler dönemine bu karakter sayesinde ulaşan oyuncu, bir yandan da başka hayallerinin peşinde koşmuş!

Pastacı Mihrimah Sultan

Pelin Karahan

Ünlü oyuncu, oyunculuk kariyerinin zirvesindeyken bir yandan da pastacılık hayalinin de arkasından gitmiş. “Muhteşem Yüzyıl”da oynarken boş vakitlerinde bir pastanede çalışmaya başlamış. Garsonluktan muhasebeye kadar her işe yakından göz attığı bu döneme “stajyerlik” diyor. Pastacılık için pek çok kursa gitse de, en işe yarayan deneyimi de bu olmuş. Hayatının bir noktasında da mutlaka o pastaneyi açacağını söylüyor!

Mesela çok güzel tiramisu, brownie, turta, panna cota tariflerim var. Daha çok mutfakta bir ticari işletmenin nasıl olduğunu, bir restoranda brownie istendiğinde ne hızda yetiştirilmesi gerektiğini öğrendim. Büyük kalıplarla tereyağı ve un geliyor, faturası, irsaliyesi ve müşteri… ” diyen Pelin Karahan onu görenlerin çok şaşırdığını söylüyor. Düşünsenize, pasta servisinizi Mihrimah Sultan yapıyor!

Müşteriler kadar dükkana mal getirenler de şaşırıyormuş tabii ki. Pelin Karahan, o günleri “Gelenler çok şaşırıyordu. Adam tereyağı getiriyor, ‘Abla ben seni bir yerden tanıyorum’ diyor” sözleriyle o da bu duruma çok güldüklerini anlatıyor. Acaba kendi pastanesi olunca nasıl olacak? Umarız, Bergüzar Korel gibi bir hüsran yaşamaz, işleri rast gider!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.