Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

İçerde: Umutlar Artıyor

Sezon:1 BAi??lA?m:13

İçerde: Umutlar Artıyor

Kayıplarınız içinizde büyüdükçe aslında zamanla o olmaya başlarsınız. Kaybettiğiniz neyse aklınızda her geçen gün yer etmeyi sürdürür. Bazen bir insandır kaybettiğiniz bazense bir nesne. Ancak aklınızda, kalbinizde yer ettikçe yavaş yavaş değişmeye başlarsınız. Varlığı ele geçirir sizi. Artık isteseniz de kendiniz olmazsınız.

896113b2aa0aa3ed870a64451072c1d9_840-1

Sarp değişti. İyi ya da kötü değişti. Umut’un kaybını yüreğinde hissettikçe daha da hızlandı bu değişimi. Önceden plan dahilinde giden her şey Sarp tek başına kaldığında bir kaosa dönüştü. Yusuf Müdür’ün ihanetiyle değişiminin izlerini görmüştük Sarp’ta. Celal’in tarafına geçtiğinin izlenimlerini vermişti bize. Yusuf Müdür ne kadar yalnızsa Sarp da o kadar Celal’le bir aradaydı. Meğer değişiminin bir işaretiymiş tüm gördüklerimiz.

Hayatınızdaki her şey kaybettiğiniz anda başlar. Kaybeder, vazgeçersiniz. Yeter artık dersiniz. Artık tükenmiş, enerjisinin son damlasını kullanır olmuşsunuzdur. Nefes bile almak zor gelir size. O anda gelir umut ışığınız. Sarp’a da öyle geldi Umut. Vazgeçtiği, bıraktığı, yapamıyorum dediği anda geldi. Abisine umut oldu. Umut’un tek bir kelimesi Sarp’ı küllerinden yeniden doğurdu. Ancak herkes bilir ki bu hayata ikinci kez doğarsanız aynı insan olarak gelemezsiniz. Sarp, küllerinden yeniden doğdu ve farklı bir insan olarak karşımıza geldi. Final sahnesinden başlarsak “Umut Bey” olarak yani “Patron” olarak geldi.

Sarp yoktu artık. Umut’a, Umut olarak ulaşacaktı Sarp. Yeniden inşa ediyordu her şeyi. Planları, Celal’in karşısına çıkardığı zorlukları en baştan inşa ediyordu. Yusuf Müdür yoktu artık. Sadece kendisi vardı. İçinde ise en büyük desteği kardeşi Umut’tu.

3e643951a55db4b0f70398c789f1c1fe_840

Celal ise şaşkındı. Avukat olarak karşısına çıkan adam her şeyi planlayan kişiydi. Sevkiyatı, Hüsnü ve Alyanak’ın Yusuf Müdür’e haber vermesini o sağlamıştı. Köstenceli’nin eşi Leyla ile birlikte çalışıyordu. Patron denilen ve Köstenceli’nin yerine geçecek bir adamın ise namı alıp başını gitmişti. Çok büyük bir grup değillerdi ancak zekice hareket ediyorlardı. Avukatın Celal’in karşısına çıktığında Yeşim’in, Mustafa’nın ve Melek’in nerede olduğunu tek tek söylemesi ve onları takip ettiğinin izlenimini vermesi zekice bir plandı. Avukatın dediği hiçbir şey doğru çıkmamıştı ve sadece blöftü. Ancak o kadar ustaca söylenmişti ki Celal bir an için bile şüphe duymamıştı.

Celal’in kandırıldığını anladığında ise en büyük tehdidi yine Melek üzerindendi. Melek’in Celal’in öz kızı olduğu gerçeği Sarp tarafından Celal’e oynanan bir komploydu. Melek, annesinin öldürüldüğü ve sokaklarda büyüdüğü gerçeğiyle yüzleştiğinde tüm bunlara sebep olan Celal’i asla affetmeyecekti. Manevi kızı olarak Celal’in hep yanındayken öz kızı olduğunu öğrendiğinde karşısında olacaktı. Celal ise kızını kaybetmeyi göze alamazdı. Eli kolu bağlanmıştı Celal’in. Kimsenin bilmediği o patron aslında yanı başında en çok güvendiği adamdı ancak farkında değildi.

15273a8921d5d3422f821cc0a9ad1d0f_840

Diğer yanda Mert vardı. Sarp değişirken Mert’in aynı kalması mümkün değildi. Bir ailesi olduğunu öğrenmişti. Coşkun’un peşine düşerken Celal’in de kendisinden sakladığı bir şeylerin olduğunu fark etmişti. Füsun ve Eylem dışında kimse yanında değildi artık Mert’in. Celal’e Coşkun adıyla mesaj attı, zordu yaptığı şey kendisi için. Baba dediği adama ailesini bulabilmek için karşı çıkıyordu. Celal’e koşulsuz güvenen Mert, artık onu sorgulamaya başlamıştı. Sarp nasıl Yusuf Müdür’den uzaklaşırken Mert’te Celal’den uzaklaşıyordu.

Celal ise oldukça ustaydı. Melek’in kendi kızı olduğunu söyleyerek Mert’in kendisi hakkında şüphelerini tamamen yok etmişti. Ancak Coşkun’un yaşadığını öğrenmesi iyi değildi. Mert’in ailesine ulaşmakta en büyük fırsatı Coşkun’du. Coşkun her şeyi hatırlıyordu. Füsun’u, Metin’i ve Mert’in Umut olduğunu. Mert’e geçmişini söyleyebilecek tek kişi Coşkun’du. Celal ise buna izin veremezdi. Mert, geçmişini öğrenirse Celal’den nefret edecekti. Melek hakkındaki gerçekleri ise Melek’e söylemesi kaçınılmazdı. Mert’in geçmişini öğrenmesi Celal’in Melek’i kaybetmesi demekti. Celal attığı her adımda yalnızdı artık. Dikkatsizce atacağı bir adım onu uçuruma yuvarlayabilirdi.

Mert ise adım adım Coşkun’un peşindeydi. Tüm umudu Coşkun’un ailesinin kim olduğunu söylemesiydi. Coşkun’un evine kadar gelmiş, onun izini bulmuştu. Coşkun ise Mert’in evde olduğunu bilmeden evine girmişti. Mert ve Coşkun aynı evde aynı havayı solumaktaydı. Mert, geçmişindeki kabusuna çok yakındı. O kabusu ise ona geçmişine dair anılarını geri verecekti.

8492cd30563767ca9087d7f6665c7cf5_840

“Kızıma kızım diyemiyorum bu da benim cezam.” diyordu Celal. Mert’in gözlerinin içine baktığı halde oğlum diyemeyen Füsun’u unutarak. Cezasının en büyük sebebi başkalarına çektirdiği acılardı. Başkalarına çektirdiği acıların bedeliydi aslında çektikleri. Tüm bunlara rağmen acı çektirmeye devam ediyordu ve acı çektirdikçe acı da çekiyordu.

Yusuf Müdür ve Celal’in 5 yıl önceki anısı ise çok anlamlıydı. Yusuf Müdür, Sarp’a söylediği yalanla mesleğine büyük bir leke sürdüğünü düşünmüş ve istifa etmeye karar vermişti. Yeni gelecek memurla Sarp’ın görevine devam etmesini istemişti. İstifa ettikten sonra geçmişi hatırlayan Yusuf Müdür, Celal’le aynı terziden takım elbise diktirdiği güne gitmişti. Celal takım elbisesi kirlenirse atıp yenisini diktirebilirdi. Ancak Yusuf Müdür bir kez kirlendi mi o kiri hep üstünde taşımak zorundaydı. Makamına ise bir leke yakışmazdı.

icerdegazete

Yıllar sonra Celal’in söylediği cümleyi acı bir şekilde hatırlayan Yusuf Müdür gerçekten bu kadar kolay mı bırakacak mesleğini? Ben bu kadar kolay vazgeçeceğini düşünmüyorum. Yusuf Müdür’ün gazeteye bakarak gülümsediği sahnenin anlamını ise çözemedim. Gelecek bölümde Yusuf Müdür’ü yeni planlarla görebiliriz. Gazete sahnesinde tarihin 12 Aralık 2016 olarak verilmesi ise iyi düşünülmüştü. İçerde’nin ayrıntılara özellikle dikkat etmesi, bölümler çekilirken yayınlanacağı tarihi dikkat etmesi güzel bir detaydı.

Yeni bölümde ise Mert’in Sarp’ın kimliğini öğrenip öğrenmemesi tehlikesiyle karşı karşıyayız. Öğrenirse heyecanın artacağı kesin.

Yeni bölümlerde yeni sürprizlerle karşılaşmak dileğiyle o zaman!

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.