Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

İçerde 14.Bölüm: Nefret ki Sevgi Kadar Kutsal

İçerde 14.Bölüm: Nefret ki Sevgi Kadar Kutsal

Hayatımız boyunca ne çok şeyden nefret etmiş, ne çok şeye kızmış ve ne çok şeyi sevmişizdir. İnsan ki tek bir bedende sevgiyi de nefreti de yan yana barındırır. Dolu dizgin seven o insan bir bakarsınız ki o derece nefret eder bir başkasından. Sözlerden, gözlerden delicesine okunan o nefret ise en az sevgi kadar besler insanı. Sevgiyi düşünürken planlamadığımız şeyler nefret duygusunda gelir aklımıza. Nefret besledikçe bir intikam oyunu da kurarız kafamızda.

Leyla. Farklı bir gözle baktım dün akşamki bölümde ona. Celal’den intikam alan bir kadın değil de Köstenceli’yi seven bir kadındı Leyla. Alyanak’ın anlattıklarını duyduğunda kanının donuşu, elindeki çatalı düşürüşü, parmağındaki alyansı çıkarmayışı ve evinin her yerinde olan Köstenceli’nin fotoğrafları. Çok sevmişti Leyla. Kardeşi Ömer’i de kaybetmişti aslında. Celal ikisini de öldürmüştü. Ancak Ömer’den çok kocası Akın Işık’ın intikamını alma derdindeydi. Sevdiği adamın ölümü güçlü bir nefret duygusu bırakmıştı yüreğinde.

şenay gürler

Şenay Gürler <3

Aşık bir kadındı Leyla. O yüzden güçlüydü nefreti. Akın Işık’a olan aşkı, onu öldürenlere beslediği nefrete dönüşmüştü. İntikamı, planları, çabaları o yüzden bu kadar fazlaydı. Sarp’ın ise Umut’a olan sevgisini biliyordu. Yanına çekmesi bu kadar kolay oluşu sevginin insana neler yaptıracağını bilmesiydi. Kardeşini yeniden bulma aşkı Sarp’ın en önemli zaafıydı. Mert nasıl geçmişini öğrenmek için her şeyi yapmaya hazırsa Sarp da Umut için tüm dünyayı yakabilir. Tüm planları alt üst edebilirdi. Nitekim de öyle yapıyordu.

Celal-Mert iş birliğini çok fazla gördük bu bölümde. Celal neredeyse herkesi eliyle koymuş gibi bulmasında Mert, istihbarat gücü çok etkiliydi. Avukatın nerelerde bulunduğundan, Celal’e gelen mesajın nereden atıldığına kadar her şeyi eliyle koymuş gibi buldu adeta. Her şeyi bu kadar hızlı çözen, zeka küpümüz Mert ise maalesef Coşkun konusunda aynı şekilde davranamadı. Coşkun konusunda Mert’in öfkeli hareket ettiğini çoğu zaman var olan öfkesinden ayrıntılara dikkat etmediğini düşünüyorum. Coşkun’un evin kapısına kürdan sıkıştırdığını bu yüzden eve giren biri olup olmadığını anladığını keşfetmek elbetteki zor. Gerçi bizim zor dediğimiz olayları Sarp’ın ve Mert’in hemen anlaması çok zor olmuyor ya neyse onu bir kenara bırakalım. Mert’in iki de bir pencerenin perdesini açıp Coşkun nerede diye bakmasını anlayamadım. Hiç mi Coşkun tarafından görülme endişesi barındırmıyordu? Mert’in o nedenle öfkelendiğinde ne yaptığını bilemediği inancındayım.

çağatay ulusoy içerde 14.bölüm

Fazla soru sormamayı öğreneceksin Sarp

Sarp’a gelirsek. Yusuf Müdür olmazsa daha iyi olur diye düşünenlerden biriydim. Ancak olmadığında anladım ki Yusuf Müdür, Sarp’ı sakinleştiren en önemli kişiydi. Sarp’ın zekası tartışılmaz. Ancak soğukkanlılığını o kadar kolay yitiriyor ki. Paniklemesi, telaşlanması istemediği kadar göze batıyor. Celal’e sürekli soru soruşları hatta Davut’a bile Leyla ve avukat yakalanacak telaşıyla sorduğu sorular hal ve hareketlerindeki tavırlar bitirdi beni bu bölüm. “Sarp tamam sakin ol, her şeyi halledeceğiz.” diyen birisine ihtiyacı vardı o anlarda. Yusuf Müdür neredeydin?

Yusuf Müdür istifa ediyordu, ettirmediler. Ettirmezler tabi. Sen kalk yıllarını bir mesleğe ada, tüm hayatını o meslek için harca. Kimsenin yakalayamadığı Celal’i yakalamaya en çok yaklaşan adam ol. Elbette ki bırakmazlar, bırakmadılar. Yusuf Müdür istifa edemeyince, Mert’te Sarp dosyasını alamadı. Ancak Celal’e ilgili önemli bir dosyanın Yusuf Müdür’de olmasını bilmesi bile yetti bana kalırsa. İlerleyen bölümlerde o dosyanın arkasını araştıracaktır Mert’i tanıyorsak eğer.

Bu bölümde Mert’le birlikte Davut’da ön plana çıktı. Tek başına bile neler yapabileceğini görmek güzel oldu Davut’un. Psikopat olduğunu biliyor muyduk? Tabi ki! Ancak psikopatlığının ekrana yansıdığı sahneleri izlemek, Davut’un efsane sahnelerinden birini izlemek 14.bölümün en güzel anlarındandı.

Mert ve Sarp’ın karşılıklı sahneleri de farklı bir tat vermeye başladı. Özellikle Melek ve Eylem’in de olduğu bir aile yemeği onlar farkında olmasalar da tam bir aile tablosu oluşturdu. Haşarılıklar yapan küçük çocuk Mert, ona akıl veren abisi Sarp ve birbirleriyle hiç anlaşamayan gizli gizli birbirlerine laf sokan eltilerimiz Melek ve Eylem. Bir de dünya tatlısı annemiz elbette ki Füsun. Üstelik o günün Umut’un doğum günü olması da büyük anlam ifade etti. Her ne kadar arka planda sırlar ve yalanlar olsa da bu şirin aile Umut’un doğum gününde bir araya gelebilmişti.

Mert’in Eylem’le birlikte büyük değişimine de ortak oluyoruz elbette her bölümde. Her ne kadar reklam içerse de Mert’in evine eşya almaya karar vermesi büyük bir karardı. Yıllar önce “Terk edemeyeceğim hiçbir şeyi hayatıma almam” diyen Mert travmalarını, yaşadıklarını Eylem’le birlikte aştığının büyük etkileriydi eşya alma fikri.

Son olarak Sarp, Leyla ve avukat iş birliği de tahmin edildiği gibi çok uzun sürmedi. Zira aralarında bağdan çok nefret olan ve sadece çıkarları için iş birliğine adım atan Leyla ve Sarp’ın birliği çok uzun sürmedi. Alyanak’ın araya girmesiyle aralarına itinayla nefret tohumları ekildi.

alyanak içerde 14.bölüm

Bu oyun bir havuz problemi

Sarp’ın Köstenceli’nin ölümünde etkili olduğunu anlatan Alyanak, hem avukatın hem de Leyla’nın Sarp’a büyük bir düşmanlık beslemesine neden olur. Zaten çok güçlü bağlarla birbirlerine bağlanmayan iş birliğinin ise bitmesi şaşırtıcı olmadı. Ancak Sarp’ın içinde bulunduğu tehdit ve Yusuf Müdür’ün Sarp’ı korumak isterken vurulması yeni bölümün en etkili olaylarındandı.

Yusuf Müdür vuruldu, ölmez sağ kalırsa, ki ölmeyeceğine inanıyoruz, Sarp’ın Yusuf Müdür’e güvendiği sahneleri yeniden görebileceğiz. Sarp’ın Yusuf Müdür’e can borçlu olması ve kendisini Sarp için kurşunların önüne atması Sarp’ın güvenini yeniden geri getirecektir.

Ancak tüm bunların dışında Leyla’nın Celal’e ne söyleyeceği yeni bölümün en çok merak edilenlerinden. Celal’in Alyanak sayesinde izini bulduğu ve patron zannettiği Leyla, Sarp’ı mı ele verecek yoksa bambaşka bir isim söyleyecek cevabı yeni bölümde açıklanacak en önemli konu alacak. Ek olarak Şenay Gürler’in İçerde’ye çok yakıştığını da söylemek istiyorum. Keşke konuk oyuncu olmasa da bölüm bölüm izlesek Şenay Gürler’i.

İçerde’nin son bölümü alıştığımızın aksine üst üste olayları olan, sırların çözüldüğü bir bölüm olmadı. Ancak zirve diyebileceğimiz sahneleri vardı. Yusuf Müdür’ün vurulma sahnesi de yeni bölümü merak etmemizi sağlayan en önemli sahnelerdendi.

Son olarak, İçerde’nin en sevdiğim yanına değinerek bu yazımı tamamlayayım.  Yan karakterlerde gösterdiği başarısına her bölümde ayrıca hayran kalıyorum. Sarp ve Mert’in hayatına odaklanmış bir dizi izlemiyoruz. Ya da Celal ve Yusuf Müdür düşmanlığında dönmüyor olaylar. Davut’un psikopatlığını gördüğümüz kadar Alyanak’ın “çakallıklarını”, her şeyden kendisine çıkar sağlamalarına ortak oluyoruz. Hatta bazen yan karakterler ana karakterlerden daha çok sempatimizi kazanabiliyor. Alyanak, Davut, az konuşmasıyla bilinen Minik de o karakterlerden işte.

Bizim izlediğiniz birkaç dakikalık sahneler ise büyük emeklerle çekiliyor elbette. Alyanak karakterini canlandıran Yıldıray Şahinler’in Çetin Tekindor’la olan sahnesini çekmeden önce kimse nasıl çalıştığını açıkladığı cümlelerini de buraya almak istedim. İzlediğimiz dizilerin ne kadar üstün bir emekle çekildiğini anlamamız için.


Yeni bölümlerde görüşmek üzere dilerken nerede bizim Sneak Peek’imiz diye de sormadan edemiyorum? Hadi fragmanı geç yayınlıyorsunuz onu biliyoruz da bari iki bölümdür alışkın olduğumuz yeni bölümden özel sahne videosunu yayınlayaydınız zalımlar!

Nice Umutlu bölümlere!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.