Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

İçerde 15.Bölüm: İyi miyiz? İyiyiz!

İçerde 15.Bölüm: İyi miyiz? İyiyiz!

İçerde 15.bölümüyle yayınlandı. Yusuf Müdür’ün vurulma anıyla veda etmiştik 14.bölüme. Sarp’ın Yusuf Müdür’ü sırtlanıp hastaneye yetiştirmesiyle de 15.bölüme başladık. Yusuf Müdür’ün vurulması Sarp’ın da kırgınlığını hafifletmişti. İnsanları en çok sevdiğimiz anlar onları kaybetmeye yakın olduğumuz anlarmış ya hani. Sarp’ta onunla yüzleşiyordu. Yusuf Müdür’ü kaybetmek üzereyken onu bir baba olarak kabul ettiğinin de farkına varıyordu.

Yusuf Müdür yaşam mücadelesi verirken aynı paralel de Celal’de ölümle yüzleşiyordu. Ne tuhaf. İki büyük rakip aynı anda ölümle karşılaşmışlardı. Ancak Celal’in şansı daha yüksekti. Davut, Celal vurulmadan engel olabilmişti Leyla’ya. Şenay Gürler’e de böylece veda ettik son bölümde. Celal ise patron sırrını çözse de Melek’in öz kızı olduğunu nasıl bildiklerini çözemeden Leyla’nın ölümünü seyretti. Leyla ise Köstenceli’nin intikamını alarak öldü aslından. Celal’e hiçbir bilgi vermeyerek, Celal’e istediğine kavuşturmayarak bir şekilde intikamını almıştı.

içerde 15.bölüm

Leyla ölür, sen son sözünü hatırla

Celal’in en iyi iş birlikçisi Mert ise gecikmeden Yusuf Müdür’ün vurulma haberini Celal’e verdi. Emniyet Müdür Yardımcısı görevi devretmese de Yusuf Müdür’ün oraya nasıl geldiği Mert’in kafasını karıştıran en önemli konuydu. Celal de bu arada Leyla’nın evinden aldığı kamera görüntülerini ele geçirmişti. Sarp yine güvende değildi.

içerde 15.bölüm

“Bir can borcum daha oldu sana”

Davut’un geçmişini ise her geçen gün merak ediyoruz. Her bölümde ise ufak tefek ipuçlarıyla karşımıza çıkıyor bu durum. Celal’in hayatını 2 kez kurtarmasıyla Celal’in gözünde gizli bir yer ediniyor. Celal’i ise gerçekten seviyor.Ne korktuğu için yanında ne de ihtiyacı olduğu için. Celal Davut için ne yapmış olabilir de Davut bu derece bir vefa borcunu üzerine almış diye sormadan edemiyorum her defasında. Melek ve Mert gibi Davut’ta kimsesi olmayan bir çocuk muydu acaba? Celal’in en iyi adamlarının çoğu çocukken geliyor yanına. “Baba” demeleri hatta sözden de öte Celal’i baba bilmelerinin bu yüzden oluyor. Çoğunun ise ailesi yok. Yani kimsesizler. Kaybedecek hiçbir şeylerinin olmaması ve Celal için her şeylerini vermeleri de bu yüzden. Davut da bunlardan biri. Ancak hala geçmişi, Celal’in yanına nasıl geldiği saklı olan bir karakter.

içerde 15.bölüm

“Patronu buldum!”

Celal’in yavaş yavaş konuşmaları gerçekten Sarp’ı kalpten götürebilirdi. Zaten önlem için cebinde tuttuğu bomba panik halinde herkesi öldürebilirdi. Celal patronun Leyla olduğunu söylediğinde Sarp’ın da üzerinden büyük bir yük kalktı. Celal’in kendisinden şüphelenmediğini öğrenmek hala içerde olduğunun da kanıtıydı Sarp için. Ancak Celal tarafında her şey iyi gitse de emniyet müdürlüğü tarafından sıkıntılıydı. Çünkü açığa alınmıştı. Yavaş yavaş Celal’in yanındaki görevi de bitiyordu. Ancak öncelikle kanıtların yok edilmesi gerekliydi. Yani Celal’in elindeki kamera görüntüleri.

Celal’in kebapçısına polis baskının yapılması Sarp için bulunmaz bir şanstı. Kameraların şifresini kırmaya çalışan Tayfun’u ve kamera görüntülerini garajına alan Sarp çok geçmeden görüntüleri ele geçirdi ve emniyet müdürlüğüne gönderdi. Ancak Celal’in iş birlikçisi Mert’in varlığı Sarp için yeni bir tehdit oluşturuyordu. Nitekim kamera görüntülerini inceleme görevinin ise Mert’e verilmesi tam bu olayın üstüne yaşandı.

O anlarda beklemediklerimizden biri de Coşkun’dan gelen telefondu. Mert ilk defa Celal ve ailesi arasında kaldı. Elindeki kayıtları Coşkun’a verirse ailesini öğrenecekken aynı zamanda kendi hayatını kurtaran adam olarak gördüğü Celal’i de tehlikeye atmak üzeredeydi. Sarp’ı kayıtlarda görmemesi Sarp’ı kurtardı ancak kayıtların silinmemesi hala Sarp’ın üzerindeki tehdidinde kalkmaması demekti.

içerde 15.bölüm

Celal out Sarp in

“İnsan sadece kendi sevdiklerine iyiyse ona iyi bir insan denilebilir mi bilmiyorum” sözüyle Füsun teyzemiz ilk şüphe tohumlarını Melek’in kafasına ekmeyi başarmıştı. Celal, Melek’in Füsun’un lokantasına gittiğini öğrenmesi ise zaten var olan şüpheleri daha fazla arttırdı. Celal’in bu derece sert yaklaşması bu tepkinin sebebini bilmeyen Melek’i de fazlasıyla kızdırdı. Celal’in tokatıyla sarsılan Melek ise teselliyi Sarp’ın yanında aldı.

Davut ve Sarp’ın karşılaşmasının hatta ilk kavgalarının Melek yüzünden olacağı çok belliydi. Melek’i eve götürmek isteyen Davut ve “Ona sen değil ben karar veririm.”diyen Sarp ile olan kavgası son bölümün hem en iyi hem de can alıcı sahnelerinden biriydi. Elbette ki Melek yüzünden başlayan kavganın Melek sayesinde bitmesi ise şaşırtıcı olmadı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.