Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

İçerde 20.Bölüm: Sarp Tek, Siz Hepiniz

İçerde 20.Bölüm: Sarp Tek, Siz Hepiniz

Sanki Sarp geçen bölümde “Ben tek siz hepiniz.” demiş de bir mücadeleye girmiş gibiydi İçerde’nin 20.bölümü. Füsun bile Sarp’a destek olmayı kesmişti. “Sarp birini öldürmüş.” lafını duyan herkes Sarp’ın karşısına dikilivermişti. Yusuf Müdür ise inanıyordu Sarp’a inanmasına ama bütün emniyet peşinde olduğu için o da yalnız bırakıvermişti Sarp’ı. Sarp bir çaresine bakmalı, masum olduğunu kanıtlamalıydı. Sarp’ın Sarp’tan başka dostu yoktu adeta.

O zaman baştan başlayalım, İçerde’de de neler olmuş bir konuşalım!

Sıkıysa Yakala!

Sarp’ın Mert’e yakalanışıyla başladık, Sarp’ın kaçışıyla devam ettik ve Sarp’ın Mert’e yeniden yakalanmasıyla bitirdik. 20.bölüme küçücük bir özet yapmak istesem sanırım böyle yapardım. Elbette ki detaylar, Sarp’ın Mert’e yakalanıp yakalanmayacağı yeni bölüme heyecan katmıştı. Sarp’tan kaçarken ez kaza birine yakalanan Sarp ise kızı “O tarafa gitme, ben de korktum saklandım.” diyerek kızı atlatmıştı. Peki bu sahne çok gerekli miydi? Bana kalırsa değildi. Ancak Sarp’ın kızı durdurmasının sebebi Mert’le karşılaşıp yerini bildirmemesiydi. Kızın korkarak yeniden eve girmesiyle Sarp’ın kaçısı da devam etti.( Sahneyi merak edenler videoyu 4.13’den sonra izleyebilir!)

Gökhan ise çok kan kaybetmişti ve hastanedeydi. Gökhan’ın gerçek kimliğini geçen bölüm öğrenmiştik. Gizli polisti. Yani Sarp bir polisi vurmaktan suçlanıyordu. Yusuf Müdür’e Gökhan’ı kendisinin vurmadığını söylese de tüm emniyet peşindeydi. Gökhan’ı Sarp’ın vurmadığı bir tek Gökhan söyleyebilirdi. O da kendine gelirse. İkinci ihtimal ise Sarp’ın Yaşar’ı bulmasıydı.

Sarp o yüzden tek başına olan yolculuğuna devam etti. Yaşar’ın izini bulmalıydı.

Bütün bunlar yaşanırken Melek

Gerçekleri bilmek hakkın Melek… Tabi Celal’in istediği şekilde.

Yine Celal kazandı. Melek’in teyzesi Hülya’ya öz kız kardeşi hakkında söylemek istemediği şeyler söyletti. Annesinin para için Celal’i öldürmek istediğini, annesi ölmese babasının öleceğini duyan Melek ise duyduklarına inanamadı. İnanmamakta da haklıydı. Çünkü Celal, Hülya’ya Melek’ten önce ulaşmıştı.

Melek hiçbir şey öğrenemeden evden çıkarken Celal ise zaferini kutluyordu. Hülya ölmemek için Celal’in tehdidiyle olanları gizlemişti. Ancak kız kardeşini öldüren bir adam kendisine de acımayacaktı. Celal için konuşup konuşmaman önemli değildi. Eğer konuşma ihtimalin varsa ölmen de kesindi. Konuşmamasına rağmen Melek’in dikkatini çekmeden Hülya’yı da öldürtecekti o yüzden.

Ancak şimdilik Melek’in gözünde masum bir Celal imajı çizmişti. Eğer senden daha kötüsü varsa senin davranışın iyi kalabiliyordu bazen. Celal’de bu psikolojiyi uygulamaya çalıştı. Ancak Melek, annesinin kötü biri olduğuna o kadar kolay inanmadı. Hülya’nın verdiği adrese yani annesinin yakın arkadaşı Oya’ya gitmeye kararlıydı. Ancak Oya’nın Celal’in ayarladığı bir kadın olup olmadığını ise şimdilik bilmiyoruz.

Suç Sarp’ın üstüne mi kalacak?

Sarp diyenler, demeyenler.

Sarp bir yandan Yaşar’ı bulmaya çalışırken diğer yandan engel üstüne engelle de karşılaşıyordu. Yusuf Müdür, Gökhan’ın polis kimliğinin ortaya çıkmasından sonra hiçbir şey yapamadı. Sarp yakalanırsa gizli görevi de ortaya çıkacaktı. Ailesi de büyük bir tehlike altına girecekti. Füsun ise Sarp’ın bir adam öldürdüğünü öğrenir öğrenmez ondan hemen vazgeçiverdi. Sarp annesiyle yüzleşmek için eve gelmek zorunda kaldı bu nedenle. Şaşkın kızımız Eylem’de Sarp’ı koruyanlar arasındaydı elbette. Ancak korumasaydı sanırım Sarp’ın yakalanma ihtimali daha az olurdu. Çünkü Mert’e neredeyse “Sarp bu evde” demediği kaldı. Bu kadar mı panik olunur, bu kadar mı belli edilir bir durum.

Sarp, Mert’e yakalanmak üzereyken Yaşar’ın da yerini bulmasına çok az kalmıştı. İkinci yardımcısı da Alyanak’tı. Alyanak, Yaşar’ın yaralı halde gidebileceği Doktor Bülent’le Sarp’ı konuşturdu. Ancak Sarp henüz Doktor Bülent’ten gerçekleri öğrenmeden Yaşar Gökhan’ı vurduğu silahla Bülent’i vurmuştu bile. Sarp, Bülent’ten Yaşar hakkında bilgi alacağını zannederken aslında büyük bir tuzağın içerisine çekilmişti. Bülent’in ölümü de Sarp’ın üzerine kalmak üzereydi.

Çok zorluyorsun Umut!

Celal için Melek’in sözü neredeyse emir niteliğinde biliyoruz. Mert’i Sarp’tan uzak tutamayan Melek çareyi Celal’den yardım istemekte buldu. Ancak Celal bile Mert’i durduramadı. Coşkun’u Sarp’ın öldürdüğünü düşünen Mert sonunda isyan ediyordu Celal’e ama çok yanlış bir olayda. Şimdiye kadar Celal’in her dediğini yapan Mert, Sarp konusunda Celal’in sözünü dinleyecek gibi değildi.

Peki bu sahnede Leon filmini hatırlayanlar?


Leon filminde Beethoowen müziği eşliğinde bir adam öldürme sahnesi vardı izleyenler bilir- izlemeyenleri hemen bu yazının sonuna alalım- İçerde’de o sahne kadar ürpertici bir sahne izlemedik elbette ama Pavarotti’nin sesiyle silahların konuştuğu, karavanın talan edildiği bir sahne izledik. Davut’u öldü mü ölecek mi sorusu da kafamızdan bu sahneyle kayboldu. Davut’un Yaşar’ın adamlarına tasarladığı bir tuzaktı çünkü. Karavanın içine bakmayan Yaşar’ın adamları karavanı talan ettikten sonra Davut’a yakalanmışlardı.

Pavarotti’yi de buraya ekleyelim:

Tam olarak aynısı olmasa da Leon filminin sahnesi:

İçerde’nin en heyecanlı sahneleri son sahneler:


Sarp Coşkun’u kullandı ve Yaşar’a ulaştı. Ancak Sarp’ın en büyük dezavantajı en yakın adamının Barış olması. Çünkü Coşkun’un Barış’ın elinden sanıldığından kolay kurtuldu. Mert ise o sıralarda Sarp’ın peşindeydi. Barış’ı hatırlamış ve Barış vasıtasıyla Sarp’ı bulacağını tahmin etmişti.

Sarp,Yaşar’ı olmasa da Yaşar’ın elindeki paraları buldu. Bu da önemli bir kanıttı masum olduğunu kanıtlamak için Yusuf Komiser’le karşı karşıya geldi ancak Mert hemen arkasındaydı. Yusuf Müdür’le Sarp’ı görüşürken gören Mert elbette ki bundan şüphelenecek ancak Yusuf Müdür bu olayı nasıl açıklayacak şimdiden merak ediyorum.

Yeni bölümde tam da bu sahneden itibaren devam etmek üzere o zaman!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.