Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

İçerde 21.Bölüm: Bir Parça Umut

İçerde 21.Bölüm: Bir Parça Umut

Sait Faik’in bir sözü var: “Sevmek, bir insanı sevmekle başlar her şey. Burada ise her şey bir insanı sevmekle bitiyor.” Sevgi bazen sizin bir şeylere başlamanızı sağlar. Yeni bir hayata, yeni umutlara. Bazen ise sırf sevdiğiniz şeyler için hayatınıza bazı noktalar koyarsınız. Arkada bıraktığınız onlarca şey olur onlar için. Bir bitmişlikten başka bir bitişe de o sevdanız uğruna gidersiniz. Kimi zaman bu bitirişler yüzünden zarar verirsiniz herkese ve her şeye. Sevginiz uğruna yok etmeye başlarsınız her şeyi.

Sarp’ın sevgisi üzerinden yeni başlangıçlara ulaşırken Celal’de hep yok oluşları konuşmamız bundan belki de. Celal’in sevgisiyle bitiyor her şey. Yeni bir sevgiye, umuda, hayata başlayamıyoruz. Tüketiyor Celal’in sevgisi. Sevdiği insanı adeta tekeline alıyor. Kimse sevemiyor ondan başka. Kimse ondan alamıyor o sevgiyi. Onu seveni bile çok sevdikleri uğruna yok edebiliyor.

Sarp ise her geçen gün yeni planlarla çıkıyor karşımıza. Severken, kardeşini ararken bir başkasının umudu oluyor. Kardeşini bulmak için yakalamaya çalıştığı Yaşar’ı Gökhan’ı kurtarmak için bir süre unutabiliyor. Yusuf Müdür’ün umutları için kendi Umut’unu bir kenara koyabiliyor.

Nasıl başlamıştık yeni bölüme? Sarp’ın kendi masumiyetini kanıtladığı planıyla. Nasıl bitirdik peki? Celal’in Mert’i ve ailesini yok etmeye karar verdiği planıyla.

Sarp’ın her şeye yeniden başlamak için kurduğu plan vs Celal’in her şeyi bitirmek için kurduğu plan. Hadi bu başlangıç ve son arasında neler yaşanmış onu konuşalım!

Yeni sırların peşinde, yanlış yollarda

Hadi biraz Sarp’ın yaptığı kötülüklerden konuşalım Celal Baba.

Mert, Sarp söz konusu olduğunda kimseyi görmüyor artık. Celal’e posta koyuşunu geçen bölüm görmüştük. Söz konusu Sarp olunca gözleri Celal’i bile görmüyor. İşine geldiğinde Celal’in adamı olduğunu hatırlayıp Celal’e bilgi veriyor işine gelmediğinde Celal’e hiçbir şey anlatmıyor. Aslen Celal’e güveniyor mu? Coşkun meselesinde hiçbir zaman yanında olmadığı için besbelli ki hayır. Ancak Sarp’ı düşman bellediği için söz konusu Sarp olduğunda kime ne söylediğinin bir önemi kalmıyor.

Sarp’ın planıyla başladık demiştik. Kendisini Yusuf’a yakalatmış gibi yapıp aslında Yaşar’ı yok edecek bir plan yapmıştı. Yaşar’ın kanının olduğu narkotiğin paraları her şeyi kanıtlamıştı. Yaşar’ın akıl edip o kadar zaman içinde paraları neden yok etmediği de önemli bir soru olarak akıllarda kaldı. Nitekim Yaşar bile bu aptallığına fazlasıyla sövüp saydı. Yaşar bu işlerin henüz başında olduğu için bir Celal bir Coşkun olamıyor elbette ki.

Sarp’ın o kadar zekice planlar yapıp Yusuf’a yakalanması ise Celal’i haliyle şaşırttı. Yusuf yıllardır Celal’i yakalamamışken Sarp’ı bu kadar kolay yakalayamazdı elbette. Ancak her şeyin sonunda Sarp kendisini sonunda akladı. Yeni suçlumuz Yaşar ise emniyetin yeni hedefi haline geldi. Ancak Sarp’ın yakalanır yakalanmaz gerçek suçlunun belli olması Celal’i ikinci kez şüphelendirdi.

Coşkun ve sırları

Sana ölümsüzlüğün formülünü anlatacağım Yaşar

Sarp’ı elinde tut. Yaşamı elinde tut. İçerde’nin en önemli kuralı oldu sanırım bu. Umut’un bilgisiyle Sarp’a yaklaşan herkes hem hayatını koruyor hem de Sarp’a her istediğini yaptırıyor. Zira hayat kurtaran bir öneme sahip oldu Sarp. İçerde’nin son bölümlerine geldiğimizde hayatını kurtarmadığı hiçkimse kalmayacak neredeyse.

İşte o mektup

Celal’i öldür aileni al!

Mert’e gelen o esrarengiz mektup. Ve yanında “Bu kan ailenden birine ait” diyerek gönderilmiş kanlı bez. Coşkun öldüyse ancak bu mektubu Yaşar gönderir deyip Yaşar’ı bulmaya ant içtiği o mektup. Mert-Eylem ilişkisi nereye gidecek bilmiyorum. Birbirlerinden her şeyi saklamaları, Eylem’in Mert’e karşı Sarp’ı tutması gittikçe güçleştiriyor ilişkilerini. Mert ailesi konusunda bile yeterince açık olamazken Eylem’e, Eylem Mert’e adeta detektif gibi yaklaşmaya başlıyor. Gizlice kapı arkasından dinlemeler, Celal’in telefonunu öğrenip gizlice aramalar. Mert, Eylem’e biraz daha açık olsa aslında Eylem’i hayatından daha fazla uzak tutabilecek. Çünkü böyleyken Eylem güç geçtikçe büyük tehlikelere yaklaşıyor.

Ancak her şeye rağmen Mert’in kendi DNA’sı ile bezdeki DNA’yı karşılaştırıp ailesinden birilerinin hayatta olduğunu öğrenme anı görülmeye değerdi.

Müdür ve evladı

Müdürüm değil babacığım diyeceksin

Gökhan’ın kendine gelişi derin bir “Oh” çektirdi. Yusuf Müdür’ün Gökhan’ın kendi oğlu olduğunu öğrenir öğrenmez Gökhan’ı kaybetmesi dayanabilir bir acı olmazdı. Neyse ki Gökhan, hayatı hakkında önemli gerçekleri bilmese de iyi. Kendine geldiğinde ise konuşacak çok şey var.

Mert’in geçmişi

Ailemi bulsam hep severdim.

Uzun bir süredir geçmiş sahnelere dönmüyorduk. Mert’in Coşkun’un elindeyken sokaklarda mendil satma anları bizi duygulandırdı. Mert o zamandan beri ailesini hatırlamasa da bir ailesi olduğunu biliyor ve bir gün kurtulacağı anı bekliyormuş.

Kardeş birliği

Üşüyünce birbirinize sarılsanız ya sahiden?

Ailesini bulmak için önce Yaşar’ı bulması gerektiğini bilen Mert ve Yaşar’ın telefonuyla bir tuzağa çekildiğini bilmeden ona giden Sarp. Yaşar’ı bulmak için Sarp’ı takip eden Mert aslında büyük bir tehlikenin içerisinde kendisini buldu. Yaşar’ın planı Sarp’ı öldürüp ondan kurtulmaktı. Ancak yanında bonus olarak Mert’te geldi. İki kardeşi dondurucuya kapatan Yaşar onların donarak ölmesini bekledi. Ancak tek başlarına bile bir istihbarat eden Sarp ve Mert el ele vererek bu tuzaktan kurtulmaları çok zor değildi.

Mert, Sarp’ı bırakıp gittiğinde “Füsun teyzeyi de mi düşünmüyor?” demiştim içimden. Mert geri gelip “Füsun teyze için seni kurtarıyorum.” dediğinde cevabımı aldım. Senaristler adeta her sahnede soracağımız soruyu bile hesaplamış.

Celal’in Mert’e tuzağı

Celal: Var mı Celal Baba’na demen gereken bir şey? Mert: Yok!

Mektubu Celal’in yazdığı anlaşılınca Mert’in de büyük bir tuzak içinde olduğu anlaşıldı. Mert, Celal’in sadakat testinden mektuptan bahsetmeyerek geçemedi. Eğer mektuptan kendisine bahsedilmezse Mert’i öldüreceğini söyleyen Celal, belli ki sadece Mert’le sınırlı kalmayacak. Zira yeni bölümden yayınlanan sahnede herkesi hedef almış durumda.

Mert ve Sarp’ı bir arada görmek, duygu dolu anlarını yaşamak bir parça umut serpti içimize. Ailelerine bu kadar ulaşmak isteyen Sarp ve Mert aynı şey için uğraştıklarını bilmeseler de yan yanayken büyük işler başarabileceklerini Yaşar’ın tuzağında gösterdiler.

Mert ve Sarp’ın birlikte çalıştıkları sahneleri daha çok görmek umuduyla yeni bölümü bekleyelim o zaman!

 

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.