Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

İçerde 22.Bölüm: Kazanan Kim?

İçerde 22.Bölüm: Kazanan Kim?

Güç. Çoğu zaman kazanmanız için yeterli değildir. İçerde’nin yeni bölümde sosyal medya etiketi bize bir soru soruyordu: Kim kazanacak? Kimin kazandığının sorulmaya başladığı ilk dakikalarda ise Mert yolun başında kaybetmişti. Celal’le birlikte bir yola girerek güvenmemesi gereken insana güvenmişti. Sadece sevdiklerini iyi olduğunu bildiğimiz Celal, gücü elinde tutmak için gerekirse ne yakınlarını bile harcayabilirdi. Buna Mert’te dahildi.

Ailesini ararken yanlış kişiye “Baba” diyen Mert

Celal’i öldürmek ya da öldürmemek işte bütün mesele bu.

Tam olarak bu tabloyla veda etmiştik 21.bölüme. Celal mi Mert’i öldürecek Mert mi Celal’i öldürecek ikilemi ikisinin de birbirini öldürmemesiyle sonlandı. En azından şimdilik. Mert, ailesini arasa da Celal Baba’nın gözünde kahraman oluşunu da silemiyordu. Sokaklardan, acılardan kendisini kurtaran bu adamı vurabilecek kadar acımasız değildi. Büyünce Celal olmak istiyordu ama henüz Celal kadar acımasız olamamıştı.

Mektubu Celal’e verdiğinde artık Celal’in güvenini kazanmıştı. Celal’in geçtiğimiz bölüm Mert’i denemek için gönderdiği “Celal’i öldür aileni al” mektubu amacına ulaşmıştı. Mert, Celal’i satmayacak kadar sadık bir “evlat”tı. Ancak ailesini öğrenmek istemesi Celal için hala tehlike oluşturuyordu. Çıkarlarına hizmet etmeyeni tek tek yok eden Celal, Mert’in ailesini hatta Mert’i bile gözden çıkarabilecek bir durumdaydı.

Büyüyünce Celal olacağım tabi kii!

Mert ve Sarp’ın çocukluk hallerine yolculuğumuz diziye farklı bir tat katıyor. Geçmişlerini, neler yaşadıklarını da öğreniyoruz. Mert’in Celal’i neden öldürmediği sorusunu kendimize sorarken bu anının karşımıza çıkması manidar oluyor. Öldürmedi çünkü öldüremezdi. Kimse “Büyünce senin gibi olacağım” dediği bir insanı yani hayranı olduğu, “Baba” dediği bir insanı öldüremezdi.

Bakmayın Melek’in öyle aniden çıkıp gidişine. Hem Mert için hem de Melek için önemli bir adam Celal. Çocukluklarından beri gördükleri, onları büyüten, yetiştiren o büyük adam. Hedefleri, amaçları bile Celal’le şekillenmiş ikisinin de. Melek avukat olmayı Celal’i yasalardan kurtarmak için seçmiş, Mert ise Celal için polis olmuş. Birlikte hep daha güçlü olmak için çıktıkları bu yolda Celal’in ölmesi demek hayallerinin, hedeflerinin de ölmesi demek.

Deneme tahtasına dönen Sarp

Sana bakıyorum da hiç kötü alışkanlığın yok Sarp. Öyle mafya mı olur?

Sarp’ı deneme planı önce yüzeyde görünen plan bir de asıl plan olmak üzere ikiye ayrıldı. Görünen plan Sarp’a sevkiyatın haber verilmesi ve bunu Yusuf Müdür’e söyleyip söylemeyeceğinin izlenmesiydi. Sarp haliyle bunun bir deneme olduğunu anladı. Sarp’ın hapisten yakayı kolay kurtulmasının demesi ancak o kadar basit bir plan olamazdı.

Para dolu bir çantayla kumarhaneye gönderilen Sarp’ın asıl denemesi başlamıştı bile. Celal hem Sarp’ı deniyor hem de önemli bir sevkiyatı gerçekleştirmek için ödeme yapıyordu. Sarp’ın kendisini kurtarmakta her zaman yaver giden şansının kumar salonunda kötü gitmesinin sebebi de o olsa gerekti.

Sarp çok geçmeden kumar oynamadıklarını aslında büyük bir ödeme gerçekleştirdiklerini anladı. Bu konuda attığı her adım ise aslında onu büyük bir tehlikeye götürüyordu.

Sana birazdan bir kart vereceğim sen de beni arayacaksın

Tuba Ünsal’ın canlandırdığı Handan karakterine merhaba deyin! Ancak çok da alışmayın muhtemelen birkaç bölüm sonra onunda ölümünü görmemiz yakın. Zira tehlikeli sularda. Rolü gereği neden yavaş yavaş konuştuğunu da anlamış değilim. Gizli ve karanlık işler çeviren kadınlar yavaş ve kelimeleri uzata uzata mı konuşur?

Handan’ın Sarp’a göz koyuşu ise Celal’in planlarını bitiren hamle oldu sanırım. Alyanak’a ayrı Sarp’a ayrı bir kart veren Handan, Sarp’a “Beni ara” yazan bir kart vermişti. Ancak Celal’le ne zaman nerede görüşeceği Alyanak’ın kartında yazıyordu.

Celal ne yardan ne serden vazgeçtiği için hem sevkiyat işini bağlayayım hem de Sarp’ı deneyeyim vakit kaybı olmasın derdindeydi. Ancak iki ayrı plan Sarp’ın gözünden kaçmadı. Kendisine verilen karttaki el yazısıyla Celal’in elindeki karttaki yazıyı karşılaştıran Sarp iki yazının aynı olmadığını anladı.  Plan da böylece çözülmüş oldu.

Celal, o akşam önce Sarp’ı denemek için sonra ise Handan’la buluşmak için iki farklı yere gidecekti. Sarp’ı temiz çıkartmak isteyen Yusuf ise onu takipte olacaktı!

Sinir bozucu ilişkilerde bugün

İkiniz aranızda kalmaktan bıktım. Her seferinde senden öğrenip Sarp’a söylemek çok yorucu.

Eylem’e neden böyle bir karakter çiziliyor anlamış değilim. Sarp ve Melek’i ne kadar birlikte görüyorsak Eylem ve Mert’i o kadar birbirlerinden ayrı yerlerde izliyoruz. Halbuki Mert yaşadıklarından dolayı en çok sevgiye ve güvene ihtiyacı olan insan. Melek’in Sarp’a olan güveni gibi Eylem’e de verseler ya. Mert ve Eylem ilişkisini biraz da tatlı bir halde izlesek!

Eylem kıskançlıkla mı yoksa bir şey öğrenirim de Sarp’a söylerim düşüncesiyle mi bilinmez Mert’in evinde gördüğü telefon numarasını araştırdı. Ayşe isimli de bir kadına ulaştı. Belli ki Celal’le bir bağlantısı vardı Ayşe’nin. Zira Davut’la görüşmesi tesadüf olamazdı.

Ancak Mert üstün polislik güçlerini kullanarak kadının muhbir olduğunu söyleyip şimdilik Eylem’in şüphelerini bir kenara koymasını sağladı. Ancak ne kadar sürer şüpheli.

Gizli sırların sahibi Yaşar

Yusuf Müdür senin baban Gökhan

Yaşar Gökhan’a Yusuf’un oğlu olduğunu tesadüfen de olsa söyledi ancak söyleyeceği ilk ve son gerçek de o oldu. Yusuf tüm geçmişini, Celal’le olan mücadelesini ve annesinin bu gerçeği söylemekte ne kadar haklı olduğunu bir bir anlattı Gökhan’a. Üstelik bir de Celal gerçeğimiz vardı. Geçmişte Yusuf Müdür ve Celal savaşlarının zirvede olduğu zamanlarda Celal, Yusuf’un bir oğlu olduğunu öğrenirse çok kötü şeyler yapabilirdi.


Yaşar’ın açıklayabildiği tek gerçek bu oldu. Çünkü hapishanede onu Celal Baba’nın selamını getirmek için bekleyen bir ekip vardı. Yaşar iyi dövüştü güzel dövüştü. Bu dövüşten de sağ çıktı. Kendine gelir gelmez ise Celal’in tüm foyasını meydana çıkartmaya and içti. Ancak gerçekleri henüz Yusuf Müdür’e söylemeden yine ölümle burun buruna geldi. Üstelik bu sefer kurtulma ihtimali de kalmamıştı.

Yaşar tüm bildikleriyle Celal’in kurbanı oldu. Babasını öldüren Celal’den intikamını almadan babasıyla aynı kaderi paylaşmak zorunda kaldı. Yaşar’dan sonra geride ise bir tek ölmeyen Coşkun kaldı. Coşkun dışında kimse Umut gerçeğini bilmiyor artık.

Beni sevebilme ihtimalini sevdim

Seni yıllardır gizli gizli takip ediyorum ama benden korkma Melek

Davut’un takıntılı ve bir sonucu olmayan aşkı nasıl sonlanacak bilinmez. Ancak ilk kez Melek’in karşısına çıkarak duygularını ifade ederken gördük Davut’u. Olmayacak bir şey için çabaladığının da, aralarında hiçbir şey olmayacağının da farkındaydı Davut. Farkındaydı ama aşk işte. Melek onun için çok kıymetliydi ve onu aklından çıkartamayacak kadar çok seviyordu. Tek isteği ise ona zarar vermeyeceğini bilmesiydi.

Davut’un Melek’e zarar vermeyeceği bilmediğimiz bir şey değil ancak Melek dışında herkese zarar vereceği bir gerçek. Celal’in Davut’a verdiği emir mesela. Melek’in yıllar sonra bulduğunu teyzesi Hülya çok yakında Davut tarafından öldürülmeye çalışılacak. Davut, Melek’e fiziki bir zarar vermiyor belki ama teyzesini öldüreceği gerçeği de çok masum değil.

Organize geldi hanımlar beyler!


Handan’ın Celal’e posta koymasından kısa bir süre sonra kumarhaneye beklenen baskın gerçekleşti. Küçümsenmeyi kabul etmeyen Celal gizli bir ihbarla Handan’ın kumarhanesini polisin gelmesini sağladı. Handan kurtuldu kurtulmasına ama önemli bir çanta polisin eline geçmek üzereydi. Nitekim geçti de. Mert çantayı buldu ancak emniyete değil Celal’e emanet etti.

Celal, Handan’a çantayı götürerek Handan ile anlaştı anlaşmasına ama yeni şüphelerin oluşmasına neden oldu. Celal’in polisin eline geçmiş olan bir çantayı getirdiğini Handan’dan öğrenen Sarp baskın yapan polislerden birinin Celal’in adamı olduğunu anladı.

Yusuf oğlu Gökhan

Gelelim Gökhan’a. Celal’e karşılaşması da gerçekleşti. Yusuf Müdür’ün oğlu Gökhan’la tanışan Celal’in yeni planlarını onun üzerinden yürütmesi ise olası.

Yeni bölümlerde görüşmek üzere o zaman!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.