Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

İçerde 23.Bölüm: Sarp’ın Zorlu Sınavı

İçerde 23.Bölüm: Sarp’ın Zorlu Sınavı

“Ne kadar değişirsen değiş, ilk nerede mutlu olduysan oraya çevirirsin kafanı.” der Jean-Chistophe Grange. Belki de geçmişten kopamayışımız da ondandır. Dönüp dolaşıp mutluluğu o mutlu olduğumuz ilk anda ararız. Kim olduğumuz, nerede olduğumuzun bir önemi yoktur. Yıllar içinde hayatın önümüze sunduğu engellerden ancak o mutlu olabildiğimiz anılarla kurtuluruz.

Sarp Katil mi oldu?

Sarp ne yaşarsa yaşaşın her seferinde annesi Füsun’un Umut’un kaybolmadığını Sarp’ın kalbinde olduğunu söylediği o anı aklına geliyor. Ne kadar değişirse değişsin aklında annesiyle, sevdikleriyle olan anıları var. Ve onu ayakta tutan her defasında bu geçmişi.

Sarp’ın Celal’i yakalamaya çalışırken gün geçtikçe değiştiğini izliyoruz. Özellikle son bölümde Tahsin’i öldürmek zorunda kalması ve attığı ilk kurşun bu değişimini simgeliyor. Her geçen gün mafya olmaya mı yaklaşıyor diyoruz. Ancak onu durduran çok güçlü bir etki var. Sevdikleri. Annesi Füsun’un söyledikleri, kardeşi Umut’u bulma isteği her defasında Sarp’ı kötü biri olmaktan kurtarıyor. Sarp’ın kötü olmamasına neden olan ikinci şey ise Sarp’ın iyi bir insanı öldürmek zorunda kalmaması. Tahsin’i sadece bir kez gördük ama tavırlarından, Melek’e yaklaşımından iyi bir insan olmadığını da anladık. Sarp’ı belki de her defasında kurtaran bu iki durum.

Ancak Yusuf’un sözünü unutmamak lazım. “Polis olduğunu unutmadığın sürece istediğini yap.” Sarp bir adam öldürdü, evet. Ancak muhtemelen bir suçluyu, insanların canını yakan ve birçok insana zarar veren bir adamı öldürdü. Ancak bir adam öldürdüğü gerçeğini değiştirir mi bilinmez.

Diğer yandan ürkütücü olan bir gerçek var ki Sarp’ın babası Metin, Celal’in tetikçilerindendi. Füsun’un korkusu ise Sarp’ın babasına benzemesiydi. Sarp, Tahsin’i vurarak Celal ve Handan’ın emrini yerine getirdi. Bu emir ilk ve son muydu? Yoksa devamı olacak mı? İşte bu kısım asıl önemli olan. Hatta daha önemlisi Sarp’ın bambaşka bir planı da olabileceği gerçeği.

Melek her şeye sıfırdan başlıyor!


Bazılarının geçmişi daha güçlü olmasını sağlarken bazılarına sadece acı veriyor. Sarp, geçmişi hatırladıkça daha güçlü ve daha umutlu oluyor. Ancak Melek, sıfırdan başladığı hayatında geçmişinin onun yakasını bırakmayacağını acı bir şekilde olsa da anladı. Artık tek başınaydı. Celal Duman’ın gücü yoktu. Girdiği her zorlukta arkasına saklanabileceği babası yoktu artık. Yanında sadece Sarp kalmıştı. Celal’den kopuşu Sarp’a yaklaşmasına neden olacaktı sadece. Yani yine tek başına ve sıfırdan başlamıyordu hayatına. Sadece Celal desteği Sarp’tan almaya çalışıyordu.

Melek’in ilk müşterisinin Handan olması Melek’in geçmişinden kopamayacağını gösteren diğer bir durumdu. Handan, Melek’i Tahsin ile görüştürerek adeta onu Celal ‘i tuzağa düşürmek için bir piyon olarak kullandı. Fotoğraflar açığa çıkmasa da belli ki büyük yankı uyandıracak.

Emniyette büyük sorgulama

Yusuf Müdür ise şüphelerini Mert üzerinde yoğunlaştıracak bir sorgu aşamasındaydı. Emniyetteki herkesi sorguladı. Bu sorguya kendi oğlu Gökhan da dahildi. Şüpheler ise Mert’te yoğunlaşıyordu. Handan’ın odasına giren tek kişi Mert’ti.

Tüm bunların üstüne bir de Sarp’ın Mert’in evinde sim kartları bulması ve sim kartların Ayşe ve Davut aracılığıyla Celal’e gitmesi artık Mert’in Celal’in adamı olduğunu kesinleştirmişti. Mert’i ise bu durumda kurtaracak tek şey var. Her şeyin plan dahilinde olduğunu Yusuf Komiser’e inandırması. Yani amacı Celal’e yardım etmek değil Celal’i tuzağa düşürmek olduğunu bir şekilde anlatabilmeli. Bu da ancak Eylem vasıtasıyla ulaşacağı Sarp aracılığıyla yapabilir.

Eylem’e Ayşe’nin kendisinin muhbiri olduğunu söylemesi onu kurtarabilecek en önemli şey. Zaten Eylem’in yine dayanamayıp Mert’ten öğrendiklerinin bir kısmını Sarp’a söylemesi şimdilik Mert’i zor duruma soksa da. Sarp, sim kartları Celal’e ulaştıran Ayşe’nin muhbir olduğunu öğrendiğinde Mert için bir şans daha olabilir.

Sarp’ın zor sınavı


Gelelim yeni bölümün en heyecanlı sahnesine. Sarp büyük bir operasyon yaparak Tahsin’i buldu. Tahsin kimdi? Handan için ölmesi neden önemliydi bilinmez. Handan, Celal’e iş birliği yapmak için aslında kendisinin de kolaylıkla alt edebileceği birini neden Sarp ve Celal’in bitirmesi istedi? Muhtemelen hem Sarp’ı hem de Celal’i büyük bir tuzağa çekmek için.

Handan patronunun Kudret Sönmez isimli biri olduğunu öğrendik yeni bölümde. Belli ki çetin biri olacak. Hem Celal için hem de Sarp için. Tahsin’in vurulma meselesinde ise bir oyun olabileceği düşüncesindeyim. Sarp’ın Tahsin’i bulması ve buluşma yerine getirmesi arasındaki geçen sürede Sarp’ın henüz bilmediğimiz bir planı olabilir.

Sarp’ın katil olup olmadığını, Tahsin’i bulup getirmesi arasında geçen sürede yeni bir plan kurup kurmadığını ise yeni bölümde öğreneceğiz.

Son olarak Barış’tan bahsetmeden edemedim. Füsun teyzenin dükkanı kurşunlanmıştı bildiğiniz gibi. Eylem ve Sarp’ın yönergeleriyle kendisini acındırıp Füsun teyzeye yeniden dükkan açtırmaya karar verdiği için onu da bir tebrik etmek lazım.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.