Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

İçerde 33. Bölüm: Hesap Günü

İçerde 33. Bölüm: Hesap Günü

Sevdiklerini kaybetmemek için hiç yalan söylenir mi? Peki sevdiğin birine kavuşmak için söylenen yalanlar yok mudur? İnsanlar kazanmak veya kaybetmemek için yalan söyler, oyunlar oynar veya kötülük yapar. Birine sahip olmak için bazen birçok yanlışı yapmaktan kaçınmaz insan. İçerde dizisi sevdiğini kaybetmemek ya da geri kazanmak için birçok kötülüğün hiç gözünü kırpmadan yapıldığı bir dizi. İyilik ve kötülük arasında sıkışıp giden hayatlar, ortaya çıkan gerçekler, üstü kapatılan meseleler… İçerde yayın hayatına başladığı günden beri dinmeyen olayları ve bitmek bilmeyen mücadelesi ile ekrana geliyor. Bu hafta ekranlara 33. bölümü ile gelen İçerde dizisine ait sizler için kısa bir özet hazırladık.

Mert Gerçekleri Öğreniyor!

Sarp mezarlığa gidip Melek’in ardından göz yaşı dökerken; Yusuf komiser yanına gelmişti. O anlarda konuşulanlara bir kişi daha ortaktı. Bu kişi Mert’ti. Mert tüm konuşmaları duyduğu için Sarp’ın gerçek kimliğini öğrendi. Bu olayın hırsı ile Sarp’a söverken bazı ilgi çekici şeyler de duydu.

Yusuf Komiser; hapiste Kudret ile konuşmuş. Kudret’in dediğine göre Alyanak baskında bir odada bulunan Kudret’in nakit para ve belgelerini ele geçirmişti. Bu belgelerde ise Celal ve Mert’in beraber işbirliği yaptığı uyuşturucu operasyon ile ilgili bilgiler vardı. Yusuf Komiser de Sarp’a olanları anlattı. Sarp’a dikkatli bir plan yapmasını ve Alyanak’tan bu belgeleri almasını istedi. Yusuf Komiser bu belgelerin çok önemli olduğunu ve asla Mert veya bir başkasına çaktırmamasını söylese de tüm konuşulanlara Mert şahit olmuştu.

Mert ise manevi kardeşi Melek’in mezarına giderek Sarp konusunda yaşadığı hayal kırıklığını ve kızgınlığını paylaştı. Ona sevdiği adamın onları nasıl kandırdığını ve hem kendisinin hem de Celal Baba’nın ölümünü istediğini söyledi. Buna izin vermemek için de Sarp ile ilgili gerçekleri Celal Baba’ya anlatacağını söyledi. Tabi tam bu anlarda geçmiş anıları aklına geldi. Eğer Sarp ile ilgili gerçekleri Celal Baba’ya söylerse; onun Sarp’ın annesi ve kardeşini yaşatmayacağını biliyordu. Bu yüzden bu itiraftan vazgeçti.

Alyanak Paranın Keyfini Sürüyor

Alyanak; patlattığı para zulasının keyfini sürerken bir de Kudret’in belgelerini de inceledi. Bu belgelerde birçok kişiye ait bilgiler vardı. Onlar bu bilgileri okuyup eğlenirken Mert gizlice içeri girdi. Silahlar çekildiğinde Alyanak ortamı sakinleştirip Mert ile özel konuştu. Bu konuşmada önce tehditler yapıldı ardından da iş konuşuldu. Tam da Alyanak tarzı bir konuşmaydı. Alyanak; elindeki görüntüleri Mert’e vermek karşılığında Celal ile iş ortağı olmayı istedi.

Mert yaptığı anlaşma ile Alyanak’ın neden olacağı tehlikeyi ortadan kaldırınca hesap sormak için Sarp’ın evine gitti. Eve gizlice girdiğinde Sarp’ın komiser ile konuşmasını duydu. Bu konuşmada Kudret’in hapisten çıkacağını öğrendiğinde hemen olaya el attı.

Alyanak’ı bir de Sarp ziyaret etti. Direkt olarak elindeki görüntüleri isteyince bir sürpriz ile karşılaştı. Alyanak adamlarını onun üstüne saldı. Daha sonra da Sarp’ı rehin aldı. Mert ise duyduğu tüm öfkeyi onu döverek çıkardı.

Tehlikeli Plan

Alyanak ; elindeki görüntüleri onlara verme karşılığında Celal Baba ile iş yapmak istiyordu. Mert bunu babaya söyleyince önce bu duruma çok sinirlendi. Daha sonra kendisi Alyanak ile görüşünce bu konuya ikna oldu. Alyanak istediği iş karşılığında istedikleri görüntüleri verecekti.

Alyanak’ın, Mert ile konuştuktan sonra bir odaya girdiğini gördük. Bu odada Yusuf komiser ve Sarp vardı. Bir anda hepimiz Sarp’ı gördüğümüz için şaşırdık. Meğer Sarp ve Yusuf Komiser’in, konuşmalarını duyan Mert’ten haberleri varmış. Bu durumu bildikleri için Mert’e çok tehlikeli bir oyun oynamaya karar verdiler. Bu oyunda Alyanak ile iş birliği yaptılar. Alyanak sanki Celal Baba ve Mert’e dost görünecek gibi ama aslında Sarp ve Yusuf Komiser’e çalışacaktı. Yusuf Komiser; iki şekilde Alyanak’ı tehdit etti. Bu tehditlerden sonra Alyanak polisler için çalışmayı kabul etti.

Yusuf komiser, Sarp’ın ailesi için de koruma sağladı. Her an onları takip eden polisler tahsis ederek güvenliklerini sağladı.

Sarp ve Komiser’in yaptığı plan tıkır tıkır işliyordu. Bir dinleme cihazını da Mert ve Celal’in aracına koyarak tüm konuşulanları kayıt ediyorlardı. Bu sayede Celal ve Mert’in her adımını takibe aldılar.

Celal’i Bitirmek İçin Son Hazırlıklar!

Mert bir mesaj ile Kudret’in yerini öğrenmeye çalışıyordu. Bu mesajı sanki Sarp atıyormuşçasına yazdı. Tabi Yusuf Komiser bu çakallığa gelmedi. Önce Mert’i oltaya getirecek bir mesaj attı. Daha sonra da adamlarını toplayarak Celal’in peşine düştü.

Kudret Hapisten Kaçtı!

Kudret öldürülme ihtimaline karşı; tek kişilik hücreye alınmıştı. Ama bu durum Kudret’in canını sıkıyordu. Kudret bir plan ile zehirlenmiş numarası yaptı. Acilen hastaneye kaldırıldığında ise tüm bunların bir kumpas olduğu anlaşıldı. Kudret tek parça halinde hapisten kaçtı.

Celal Sarp’ı Öğrendi!

Tabi kaçmaya çalışırken Celal’in adamlarına yakalandılar. Celal’e ise durumu haber verdiklerinde aralarında geçen konuşmada Mert aslında tüm yaşananların bir oyun olduğunun farkına vardı. O mezarlıkta yaşananlar ve Sarp’ın evinde duyduklarının hepsinin oyunun bir parçası olduğunu anladı.

Hemen Celal Baba’ya tüm bunların bir tuzaktan ibaret olduğunu söyledi. Acele ile araçtan inenler Mert’in bu tavrına anlam veremeyince Mert her şeyi itiraf etti.

Mert, bizi tuzağa çekiyorlar dedi ve Sarp’ın bir polis olduğunu söyledi. Yusuf’un adamı olan Sarp’ın bizi bitireceğini söyledi. Celal ise tüm bu olanlardan sonra bu ihanetin bedelini ödetmeye yemin etti.

Sarp’ın annesinin sahibi olduğu restoranı cayır cayır yaktıran Celal; intikam yeminin ilk başlangıcıydı. Mert ve Sarp yardıma koşarken Sarp’ın ailesi polis tarafından güvenli bir yere götürülmüştü. O anların şahidi Çoşkun ise ” siz kardeşsiniz , yapmayın bitsin bu acı ” diyerek alay etti.

Büyük Düello

Sarp tüm yaşananlardan sonra gerçekleri öğrenen Celal’in ailesine saldırması ve annesinin restoranını yakmasının ardından öfkeden çıldırmıştı. Mert ise tüm yaşadıklarının sorumlusu olarak Sarp’ı suçladığı için bir evin çatısında birbirlerine silahlarını çektiler.

Önce silahların konuştuğu sonra ise teke tek dövüştükleri sahneler oldukça etkileyiciydi. Bu dövüşte bazen Sarp galip gelirken, bazen Mert galip geldi. Bu sahneleri birde onların çocukluk anılarına yolculuk yaparak izledik. Abi kardeş olarak küçükken oynadıkları silahçılık oyunu günü gelmiş gerçek silahlarla gerçek bir düelloya dönüşmüştü.

İki kardeşin birbirlerine olan öfkesi o kadar büyüktü ki, gözleri nefretten başka bir şey görmüyordu. Silahın, tuğlanın, yumruk ve tekmelerin fazlaca kullanıldığı bu düelloda Sarp bir hamle ile Mert’i yere serdi. Mert’in tamamen etkisiz kaldığından emin olduğunda arkasını dönüp gitmek istedi. Fakat Mert’in fırlattığı tuğla ile yere serildi. Bu kavga iyice hiddetlendiğinde iki kardeş boğuşmaya başladı. Evin çatısında düşmeye çok yakındılar. Küçükken birbirine kıyamayan iki kardeş şimdi öldüresiye kavga ediyordu. Nefretin insanların gözünü kör etmesi böyle bir durum herhalde.

Mert ve Sarp , boğuşmanın hiddeti ile beraber olarak evin çatışından aşağı düştüler. İki kardeşe de ne olacağı İçerde’nin gelecek bölümünde belli olacak!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.