Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

İçerde: Hayat Kısa ^^

İçerde: Hayat Kısa ^^

Sarp ve Celal karşı karşıya geldiğinde başladı 9.bölümün ilk dakikaları ve yine Celal ve Sarp karşı karşıyayken sona erdi. İlk dakikalarda var olan öfke kendisini sevgiye bıraktı. Sarp gitti yerine evlat geldi. Bu iki duygu arasında neler yaşandı işte onları konuşacağız!

içerde duvar yazısı

En sevdiğim duvar yazısını görünce televizyona koşan ben ^^

Poyraz Karayel’den duvar yazısıyla mesaj verme taktiğine alışığız. Poyraz Karayel’le özdeşleşen bir durum olduğu için dün akşam İçerde’de “Hayat Kısa Kuşlar Uçuyor” şiiri biraz eleştirildi. Ancak yine de yabana atmamak lazım duvar yazısını. Bir ölümden, başka bir ölüm ihtimaline doğru giderken hayatın kısa olduğunu başka bir şey anlatamazdı bize.

Sahi nasıl başlamıştık dün akşam İçerde’ye? Sarp ve Celal karşı karşıya gelmişti. Celal, Sarp’ı ailesiyle tehdit ederken Sarp’ın elinde ise Melek vardı. Sarp bu hareketiyle bir anda gücü lehine çevirdi. Herkesi gözünü bile kırpmadan öldüren Celal, Sarp’a dokunamıyordu. Sarp elini kolunu sallayarak giderken Celal, Davut’u gönderdi Melek’in yerini bulması için. Ancak Sarp bu durumu da tersine çevirdi. Takip edilen olurken bir anda Davut’u atlatarak takip eden oldu. Kırmızı Mustang ile takibe girişmedi bu sefer çok şükür. Daha mantıklı bir hareketle Davut’un arabasına saklandı. Herkesi de tek başına alt etti. Ailesini kurtardı.

içerde 9.bölüm

İlk görev tamamdı. Sarp ailesini kurtardı, Celal’e verdiği takas sözünü de yerine getirdi ve Melek’i gönderdi. Ailesi yeni bir evde ve güvendeydi. Barış’a da bir haller oldu diyebiliriz bu bölümde. Bir laflar sözler. Sanki Sarp tarafından tutulmamış da bir başkası göndermiş. Sarp ailesinin hayatını kurtarmış, onları güvenli bir yere getirmiş. Barış çıkıyor “Her gün cebinde başka bir anahtarla geliyorsun. Hayırdır?” diyor. Asıl sen hayırdır Barış? Bu, Barış’ın ilk sorgulaması ama bana kalırsa tek değil. Daha çok sorgulamalar, sözler göreceğiz gibi Barış’tan. Bakalım hayırlısı.

içerde 9.bölüm

Melek geri gelince geçmişe yaptığımız yolculuktan da bahsetmeden geçmemek lazım. Sarp ve Mert’in babası Metin, Celal’ın adamlarından biriymiş. Eski eşi Sevda’da adamlarından biriyle kaçmış. Celal ne yapmış etmiş Sevda’yı bulmuş. Metin’le birlikte onları buldukları parkta ise Celal, Sevda’yı da adamını da öldürmüş. Melek’te tüm olanlara şahit olmuş tabi. Melek’i de öldürecekken ona kıyamamış ve öldürememiş. Sevda’nın konuşmasına izin vermeden öldürdüğü için de Melek’in kendi kızı olduğunu öğrenememiş. Tüm bu yaşananlara Metin şahit olduğu için, ki burası bana kalırsa sıkıntılı, neden sadece Metin şahit oluyor? Koskoca parkta güpegündüz hiç mi kimse yok? Her neyse Metin şahit olduğu için muhtemelen yıllar önce Celal’in üstüne attığı suçlardan biri de bu cinayet olmalı.

İçerde’de Metin Yılmaz karakterini canlandıran Fatih Sevdi’den de bahsedelim yeri gelmişken. Anılar canlandıkça karşımıza çıkan Fatih Sevdi, ilk dizi tecrübesiyle İçerde’de karşımıza çıktı. İlk dizisi tecrübesi olmasına rağmen İçerde’nin senaryosundaki karakterinden olacak merak edilen karakterlerden biri oldu. Metin karakterini yeni yeni tanısak da Fatih Sevdi’nin oynadığını bilelim. ^^

içerde 9.bölüm

Dün akşamın en çok merak edilen meselesi de Mestan’ı kimin öldürdüğüydü. Yine bu gizemi de Sarp açıklığa kavuşturdu. Yusuf Müdür, Sarp olmasa neredeyse hiçbir gizemi çözemeyecek bir adam. Celal’i neden 20 yıldır yakalayamadığını her bölüm daha iyi anlıyoruz. Tabi Yusuf Müdürü de yabana atmamak lazım. Sarp’a en iyi taktikleri veren Yusuf Müdür çünkü. Bir nevi akıl hocası ve çok tecrübeli. Ancak stratejik planları da Sarp yapıyor ve çoğu zaman tek başına kahraman olmayı da başarıyor.

Sarp tek başına ailesini kurtardı. Yetmedi Davut’un el yazısını cebine koyulan “Kaç” yazısıyla karşılaştırdı ve Davut’un şüpheli olmadığını anladı. O da yetmedi tek başına Alyanak’ın suçlu olup olmadığını araştırdı. Selami’nin yazısının “Kaç” yazısıyla örtüştüğünü anladı ve onu tehdit ederek Alyanak’ın şüpheli olduğunu anladı. Yani öğrendi ki plan kendisine değil kendisi üzerinden Celal’e yapılmış.

içerde

Tabi bu sırada Alyanak’ta boş durmadı. Mestan’ın yerine Celal’in yanına kendi adamı Vural’ı koydu. Celal’i öldürmek için ve kendisini masum göstermek için yapmayacağı şey olmadığını o anlarda anladık. Kendisini, Davut’u ve Minik’i yakalattı. Üstüne bir de kendisini dövdürmekten de çekinmedi. Büyük bir risk aldı Alyanak, ya Celal’i yok edip her şeyin sahibi olacak ya da hiçbir şey kazanamayıp üstüne bir de hayatını kaybedecekti. Aslında bu kadar yaklaşmışken yine kazanamamasının sebebi de Sarp olacaktı ne tuhaf ki. Celal’in öldüğünü ve bayrağı devralacağını zanneden Alyanak’ın, Celal’in yaşadığını öğrendiğinde ne yapacağını gerçekten merak konusu.

içerde 9.bölüm

Sarp, Celal’i kurtardı. Ölmeyeceğini de tahmin ediliyordu Celal’in. Aslında her şeyi öğrenen Sarp, Celal’in ölmesine izin verebilirdi. Zira Alyanak’ı yakalamak Celal’i yakalamaktan daha kolay olacaktı. Ancak Celal ölseydi Sarp, kardeşinin yerini asla öğrenemezdi. Celal yakalanırsa ve sorgulanırsa bir ihtimal Sarp’ın kardeşine de ulaşma ihtimali vardı.

Ve muhteşem bir plan hazırladı Sarp. Celal Baba yaşayacak ve Sarp içerde olmaya devam edecekti. Celal’in “Evlaaat” sözüyle Sarp’ın yeniden içerde kalma macerasının da devam ettiği sinyalini aldık dün akşam.

Mestan’ı kimin öldürdüğünü öğrenmek için ekran başına geçtik dün akşam ve Celal’e yapılan planla karşı karşıya kaldık. Bütün bir hafta Mestan’ı kimin öldürdüğünü araştırırken Celal’e böyle bir plan yapılacağını tahmin etmiyorduk. İçerde bütün hafta okları Mestan’ın katiline çevirirken 9.bölümde yine bizi şaşırtmayı başardı.

Hayat kısaydı ve bir kuş uçuşu gibi de hızlıydı. İçerde’yi bir sırrı öğrenmek için izleyebilir ve yeni bölümü beklerken yeni sırlar kafanızı karıştırabilirdi. Hayatın ta kendisiydi o yüzden İçerde’de!

Hayat Kısa Kuşlar Uçuyor ve biz İçerde’nin her bölümünde şaşırmaya devam ediyoruz. Yeni bölümlerde görüşmek dileğiyle!

Not: Hayat Kısa Kuşlar Uçuyor alıntısı da Cemal Süreyya’ya aittir. Adını anmadan edemedim 🙂

 

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.