Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

İsimsizler 7. Bölüm: Kurtuluş olmaz deme, el ele tutuşursak olur!

İsimsizler 7. Bölüm: Kurtuluş olmaz deme, el ele tutuşursak olur!

Türk askerinin ve Türkiye’nin terörle mücadele konusuna dikkat çeken isimsizler bu hafta yayınlanan 7. bölümüyle izleyicileri ekrana kilitledi.

Fatih annesinin yaşadığını öğrendi

Dizi geçen hafta Fatih’le Afran’ın karşılaştığı anda bitmişti. Fatih’in elinde onu öldürmek için fırsat vardı ancak yapamadı ve Afran kaçtı. Saver köşeye sıkıştığını anlayınca Fatih’in annesinin bulunduğu kulübeye benzin döktü ve ateşe verdi, oradan kaçarken Murat onu gördü ve dayıya Saver’in okula doğru kaçtığını söyledi. Dayı bu bilgiyi diğerleriyle paylaştı ve o tarafa yakın olan birinin olup olmadığını sordu, Fatih yakınlardaydı ve Saver’in peşinden giderken yanan bir ev gördü “İçeride kimse var mı” diye sordu ancak cevap gelmeyince Saver’in vakit kaybetmeden arkasından gitti. Saver bir kulübeye saklandı, Fatih’le çatışmaya başladıkları sırada “Benimkini bırak git annenin canınla uğraş. Annen hala yaşıyor yanan evin içinde senin onu kurtarmanı bekliyor.” diyerek onu uzaklaştırmaya çalıştı.

Fatih bunu duyunca şok oldu önce inanmadı, bunun bir oyun olduğunu düşündü. Saver “Sana son bir şans seçimini yap beni mi istiyorsun anneni mi” dedi Fatih hala inanmıyordu tam bu sırada Fatih’in annesi ağzını açmayı başardı ve Fatih oğlum diye seslendi Fatih hemen annesinin yanına gitti ateşlerin içinden atlayarak annesini kurtardı. Dışarıya çıkardığında Fatih’in anne ne olur uyan diye feryat ettiği dakikalar izleyicinin tüylerini diken diken etti.

https://youtu.be/EElLkj2gBdM?list=PLzCioO3GqiCFBPPJCbtXb8eHfD4ys5wPS

Fatih’in yerine Olcay gitti Saver’le çatıştı ancak bir süre Saver’den ses gelmeyince mermisinin bittiğini sandı bu sırada Murat da yanına geldi Saver’i köşeye sıkıştırdıklarını düşünürken Saver’in içinde bulunduğu kulübe patladı. Saver’in cesedi çıkmayınca kulübede bir tünel olduğu ortaya çıktı.

Berfin ve Ozan yolda giderken çevirmeye takıldılar yakalanacaklarını anlayınca Ozan ani bir manevrayla geri döndü ve polisler aralarında kovalamaca başladı kendilerini gözden kaybedince arabayı bırakıp kaçtılar.

https://youtu.be/3x-nHWPFl-4?list=PLzCioO3GqiCFBPPJCbtXb8eHfD4ys5wPS

Elif Otto hakkındaki gerçeği öğrendi

Elif, Otto’nun odasına giderek vakıfla olan bütün ilişkisini ve desteğini kesmeyi istediğini söyledi. Otto iyi niyetli olduğunu anlattı Elif’in de kafası karıştı. Fatih’le konuşmaya gitti Fatih de Otto’nun derneğe ait kutularda bir takım kimyasalları örgütün eline ulaştırdığını anlattı. Elif hastane kartımı düşürdüm bahanesiyle Otto’nun odasına girip araştırma yapmaya başladı.

Karacaköy teröristlerden temizlendi

Sonunda teröristlerin öz yönetim ilan ettiği Karacaköy’ün minaresine Türk bayrağı tekrar asıldı. Kaymakam başarı için askerlerine “Aslanlarım bizler Allah’ın Kahhar sıfatının ete kemiğe bürünmüş haliyiz, bir operasyondan daha alnımızın akıyla çıktık Allah hepinizden razı olsun” diyerek teşekkür etti.

Fatih amcasının gerçeğiyle karşı karşıya!

Fatih başkanı arayıp amcasının ölmediğini karşısına terörist olarak çıktığını konuşmaları gerektiğini söyledi. Başkan da yüzyüze konuşmaları gerektiğini söyledi. Başkan Fatih’e amcasını terör örgütünün içerisine sızdırdığını söyledi, başlarda uzun süre iyi istihbaratlar sağladığını ancak daha sonra haber alamadığını ve şehit olduğunu düşündüğünü, bu sürede yeni yeni türeyen kanlı terörist Afran’ı incelerken Cemal olduğunu anladığını, bunu Fatih’e söylemediğini çünkü onun ölmüş olmasını tercih edeceğini bildiğini söyledi.

https://youtu.be/Fs4Nl8jBZGc?list=PLzCioO3GqiCFBPPJCbtXb8eHfD4ys5wPS

Gözcü’nün yeni planı!

Gözcü Saver’i arayıp hemen Ankara’ya başka bir bombalı araç göndermesini söyledi. Kürşad’a Ankara’da bir patlama olacağının, aracın Virankaya’dan çıkacağının istihbaratını verdi. Saver de emniyet güçlerinin aracı aradıklarının haberini aldı. Bunu kendilerinden başka kimse bilmediği için aralarında bir hain olduğunu anladılar. Fatih bombalı aracı buldu. Virankaya çıkışından sonra tenha bir yerde Barikat kurulmasını istedi.

Terörist polisleri görünce hemen geri döndü ve Virankaya’ya doğru ilerledi. Aracı Virankaya’nın merkezinde patlatacaktı Fatih de arkasındaydı ve teröristi vurdu. Telefonda Afran açıktı neden bombayı patlatmadın diye soruyordu Fatih telefonu alıp çünkü ben geldim artık eminim sen bir hainsin bundan sonra da ilk hedefim sensin dedi.

https://youtu.be/6HAEybBAOhk?list=PLzCioO3GqiCFBPPJCbtXb8eHfD4ys5wPS

Saver Gözcü’ye aracın Virankaya’dan çıkamadığının haberini verdi. Ancak Gözcü eylem yapmaya kararlıydı. Gözcü yeni bir eylem planladı ve bomba hazırlattı. Gözcünün yeni hedefi askerdi. Yeni bomba askeri servislerin geçişi  sırasında patlayacaktı. Servisler geçerken Gözcü bombayı patlatmaya çalıştı ama kumanda çalışmadı. İlk servis geçti ancak ikinci servis sırasında bomba patladı.

Ahmet’in hapishaneden çıkışı

Fatih ve ekibinin sıradaki işi kumpası çözüp Ahmet’i içeriden çıkarmaktı.  Sinan ise Ahmet için hain planlarına devam ediyordu. Olcay ise bu konuşmaları izliyordu. Sinan’ın yeni planı Ahmet’i kışkırtıp Erdal’ı öldürmesini sağlamaktı. Sinan’ın adamı Ahmet’e bıçağı verdi, intikamını almasını söyledi. Ahmet hücreden koğuşa giderken Erdal’ı gördü ve arkasından tuvalete gitti, Sinan’ın adamı Ahmet’in onu öldürdüğünü sandı ancak Ahmet bu oyuna gelmedi.

Dayı, Seyfettin’den Ahmet için yardım istedi. Seher, Fahri’ye herkesten sakladığı oğlunun bütün masraflarını ve eğitimini karşılayacaklarını pişmanlık yasasından faydalanabileceğini söylemişti ve o da konuşmayı kabul etti. Fatih ve dayı, Seyfettin’i, Selim’i, ve Fahri’yi alıp savcının yanına gitti. Savcıya da Sinan’ın komplolarını kanıtladıkları bir dosya uzattı. Bu üç kişi her şeyi anlattı, Ahmet ve Olcay’ın suçsuzluğu ispatlandı. Fatih’le dayı gidip Ahmet’i aldı ve Ahmet evine döndü.

Sinan’ın elindeki liste

Savcı Sinan’a hemen bir mesaj attı ve Sinan kaçtı. Sinan örgütün içine sızmış ajanlarının isminin olduğu bir belleği buldu. Belleği Gözcü’ye verdi ancak listeyi görebilmek için şifre gerektiğini , abilerin izninin oması gerektiğini söyledi.

Başkan Fatih’i arayıp teröristlerin Suriye tarafına geçeceklerini onları yakalamalarını söyledi. Fatih ve ekibinin yeni görevi Berfin, Afran, Gözcü ve Saver’den oluşan dört eli kanlı katili bulmaktı.

Dizinin final bölümünde ise başkan Afran’la buluştu. Bu da başkan Fatih’e yalan mı söyledi, Afran hala örgütün içindeki ajan mı sorularını akla getirdi. Önümüzdeki bölümde bu soruların cevaplarını arıyor olacağız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.