Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

İsimsizler 8. bölüm: Türkiye, mazlumların sırtını dayadığı bir dağ gibidir!

İsimsizler 8. bölüm: Türkiye, mazlumların sırtını dayadığı bir dağ gibidir!

Pazartesi akşamlarının ilgiyle izlenen dizisi İsimsizler’in geçen haftaki 7.bölümünde Afran’ın kim için çalıştığını anlayamadan bölüm bitmişti. Bu bölümde her şey ortaya çıkıyor.

Başkan Cemal’e dostum diye sarılınca Afran’ın tarafı belli oldu. Afran, Fatih’in gelmesine neden izin verdiğini sordu, elimi uzatsam uzanırım elimi uzatsam her şey mahvolur dedi. Başkan da Fatih’in aynı ona benzediğini, engel olamadığını söyledi. Afran Gözcü’nün Saver’i öldüreceğini, planlarının ne olduğunu sordu. Başkan Fatih ve ekibinin, Saver, Gözcü ve Berfin’in kellesini alacağını, onlardan Doğan boşluğu da Afran’ın dolduracağını en başa yükseleceğini ve örgütün sistemini bu şekilde çökerteceklerini söyledi.

https://youtu.be/-1yDOKlCnHw

Fatih ve ekibinin planı

Fatih ve ekibinin ilk hedefi Gözcü’ydü. Künyesiz ve isimsiz bir operasyon gerçekleştireceklerdi. İlk önce Kürşat Suriye’ye geçip Gözcü’nün bağlantıları ile temas kurup Gözcü’ye ulaşmanın yollarını arayacaktı. Bunun da tek yolu uyuşturucu ve paraydı. Gözcü’yü karlı bir ticarete ikna edip buluşma yeri ayarlaması gerekiyordu. Fatih ve ekibi de bölgede mücadele eden Türkmen grupla irtibata geçip onlardan alacağı destekle Gözcü’ye buluşma yerinde pusu kuracaklardı. Plan işliyordu, Kürşat Gözcü’ye ulaşmanın yolunu buldu.

https://youtu.be/dNhCvRAe_7g?list=PLzCioO3GqiCFBPPJCbtXb8eHfD4ys5wPS

Türkmenler ile işbirliği

Fatih ve ekibi Türkmen dağında Türkmenlere destek olarak teröristlerle çatıştı. Yasin Paşa Fatih’e “Siz bizden destek almaya gelmişken bize destek oldunuz. Allah razı olsun “dedi. Dayı Sinan Paşa’ya “Değil mi ki siz de burada ay yıldızlı bayrağın gölgesini koruyorsunuz sizinle saf tutmak, mermi yakmak bizim boynumuzun borcu paşam” dedi. Türkmen örgütlenmesini başlatanın adı Yasin Paşa’ydı. Yasin Paşa aslında bir ilkokul öğretmeniymiş eskiden. Rejim kuvvetlerinin saldırısı yüzünden görevi bırakmış milletin namusunu evlatlarının namusu korur diyerek memleketi müdafaa vazifesine geçmiş. Türkmen direnişi ve örgütlenmesi onun komutasında başlamış. Paşa lakabını da Türkmenler vermiş.

https://youtu.be/MQ6vyXX5fPY?list=PLzCioO3GqiCFBPPJCbtXb8eHfD4ys5wPS

Hainlerin arasındaki hain

Afran da Gözcü’nün evine geldi. Afran Saver ve Berfin bahçede konuştular. Saver Gözcü’nün ona hain muamelesi yapmasına bozuluyordu. Gözcü onları bahçede görüp yanlarına geldi ve “Üç hain yan yana, iptal olan eylemleri üçünüzden başka kimse bilmiyordu içinizden biri hain olmalı” dedi Afran da “Kendini unutuyorsun eylemlerin hepsinden sen de haberdardın” dedi. Gözcü “Belki de bu bellegin içinden sadece benim adım çıkar” dedi. Afran belleğin varlığından bu şekilde haberdar oldu. Daha sonra Gözcü küçük bir oyun yaparak belleği masasının üzerine bıraktı belleği çalanın hain olduğu ortaya çıkacaktı. Afran belleği aldı belleğin boş olduğunu görünce Gözcünün oyun yaptığını anladı ve belleği Saver’in odasına gizledi ve bellek Saver’in odasından çıkınca Gözcü hainin Saver olduğundan emin oldu.

Ortadoğu’nun Escobar’ı

Kürşat Gözcü’ye sizin için buraların Escobar’ı diyorlar dedi. Gözcü de “ben Escobar’ı ciddiye almam, o çocuğu ısınsın diye 2 milyon doları yakmış mesela, ben 2 milyon dolar için çocuğumu yakardım” dedi. Kürşat da sen bu malı al bu mal sana 2 milyon dolardan çok daha fazlasını kazandıracak dedi. Gözcü Kürşat’ın getirdiği örnek malı kontrol etti ve çok beğendi. Ancak planlar istedikleri gibi gitmedi. Gözcü sevkiyatı evde yapacaklarını, malın eve geleceğini ve mal gelene kadar da Kürşat’ın orada kalacağını söyledi. Kürşat Fatih’i arayıp durumu anlattı, Fatih önce planın iptal olduğunu söyledi ancak Kürşat, Afran’ın Saver’in ve Berfin’in de orada olduğunu ve bu fırsatın bir daha ellerine geçmeyeceğini söyledi. Tek sorunun 15 varil bazmorfin bulmaları gerektiğini, yoksa eve giremeyeceklerini söyledi. Fatih ekibine durumu anlattı, eğer dönmek isterseniz sizi anlarım oradan geri dönemeyebiliriz dedi, ancak ekip geri dönmeyeceklerini söyledi ve bazmorfini nereden bulacaklarını düşünmeye başladılar. Seher, kafa kesicilerin yakınlarda bir depolarının bulunduğunu ancak deponun çok sıkı korunduğunu ve yakınlarında da bir birlik bulundurduklarını söyledi. Fatih Seher’e Türkiye’ye dönmesini söyledi ancak Seher dönmek istemedi ve bölgeyi en iyi kendisinin tanıdığını söyleyerek Fatih’i ikna etti. Fatih ve ekibi depoya gittiler. Önce dışarıda sessizce teröristleri öldürdüler. Daha sonra içeriye girdiler, kimsenin haber uçurmasına izin vermeden içerideki teröristleri de öldürdüler ve uyuşturucu varillerini aldılar. Ekip varillerin içine saklanıp eve giriş yaptı. Ahmet Sinan’ın peşinden gitti. Afran ve Berfin evden kaçtılar. Gözcü de eve Şam’dan gelen komutanın arabasıyla kaçtı ancak kaçarken yaralıydı. Saver’i de esir aldılar. Evden uzaklaşırken de evi patlattılar.

Kürşat ile Sinan karşılaştılar. Sinan Kürşat’ı tanıdığını söyledi ancak onu Virankaya’da bir emlakçı olarak biliyordu. Gözcü bu durumdan şüphelendi. Kürşat’ı sıkıştırdı. Kürşat da o polis, ben yaptığım iş anlaşılmasın diye mecburen esnaf gibi takılıyorum yoksa tepemize binerler dedi. Gözcü de Kürşat’ı rahat bıraktı. Ancak Sinan, Kürşat uyurken onun kafasına silah dayadı ve kimliğini istedi. Kimlikte Ersin Karaca yazıyordu. Kürşat’a “senin kaç tane adın var Kürşat” dedi. Kürşat da “ben hırsızım, kaçakçıyım, uyuşturucu satıcısıyım gerçek adımı ben bile unuttum” dedi.

Elif Otto’nun odasındayken Otto geldi geldiğinde kapı kilitliydi. Elif kapıyı açmadı ve hemen hızlıca tüplerden örnek aldı ve Otto’ya üstüm ıslandı üstümü değiştirirken kapıyı kilitledim dedi. Otto hemen kasayı kontrol etti ancak her şey yerli yerinde olunca şüphelenmedi. Elif aldığı numuneyi arkadaşına adli tıpta incelemesi için gönderdi. Arkadaşı arayıp sonucun çıktığını ve içinde yasadışı savaşlarda kullanılan bir maddenin olduğunu söyledi. Elif Otto’nun hainliğinden emin oldu.

Kuruçay planı

Gözcü Sinan’a şifrenin ne zaman geleceğini sordu. “Eğer şifre gelmezse bellek boş çıkarsa senin buradan ölün bile çıkamaz” dedi. Sinan biraz korktu, abileriyle bylock üzerinden haberleşti durumu anlattı. Abileri ona sakin olması gerektiğini onlara ihtiyaçları olduğunu ve hazır oradayken kaymakamın ajanını bulmasını söyledi. Sinan, Gözcü’ye gidip şifreyi vermek için abilerin ondan isteklerinin olduğunu söyledi. Onun yardımıyla bir katliam yapacaklarını, lobi şirketlerine milyon dolarlar verseler bile böyle bir algı operasyonu gerçekleştiremeyeceklerini, hükümeti zor durumda bırakmak için infial yaratacak bir olay olduğunu söyledi. İçinde gençlerin ve çocukların çoğunlukta bulunduğu bir grup kaçakçıyı sınırdan geçerken, saldırıya hazırlanan teröristler olarak gösterip hava kuvvetlerinin onları vurmasını sağlayacaklardı. Gözcü kaçakçıları istedikleri noktadan geçireceğinin sözünü verdi ve maalesef paralel yapı ve örgüt işbirliğinde bu hain kumpas gerçekleşti.

Yıldız babası hakkındaki her şeyi öğrendi

Emniyet müdürü, Fatih’in annesinin ifadesini almak için Fatih’in evine gitmişti. Dosyalarının arasından Afran’ın robot resmi düştü ve Yıldız onu tanıdı. Daha sonra da Elif Fatih ile konuşmak için eve gelmişti ancak Fatih yoktu. Yıldız, gelmişken yengemin tansiyonunu ölç dedi ve Elif içeri girdi. İçerde Fatih’in amcasının fotoğrafını gördü. Çıktığında Fatih’i aradı. Sana suikast yapan adam senin amcandı, amcan ölmedi terörist oldu derken Yıldız bunu duydu. Ve bu gerçek karşısında ne yapacağını bilemedi.

https://youtu.be/SNVg3-QAKZE?list=PLzCioO3GqiCFBPPJCbtXb8eHfD4ys5wPS

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.