Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

“Kadına Şiddetle Mücadele”de Kalbimdeki Deniz Etkisi!

“Kadına Şiddetle Mücadele”de Kalbimdeki Deniz Etkisi!

Fox Tv’nin cumartesi günleri yayınlanan Kalbimdeki Deniz dizisine Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu’ndan destek geldi. Kadına yönelik şiddetle mücadelede artık Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu, Kalbimdeki Deniz’le birlikte çalışacak.

Özge Özberk ve Kutsi’nin başrollerini paylaştığı dizi kocası tarafından terk edildikten sonra her şeyini kaybeden Deniz’in çocuklarıyla birlikte yaşam mücadelesini anlatıyor. Deniz’in tek başına verdiği hayat mücadelesi, bu mücadelede herkesi karşısına alması ancak yine de vazgeçmemesi Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Türkiye Ofisi’nin dikkatini çekti.

Cinsiyet Eşitliği Programı ekibiyle birlikte başlatılan çalışmalar 25 Kasım – 10 Aralık arasında sürecek. Dizinin proje tasarımcısı Birsel Çıkıncı ve senaristi Funda Çetin’le birlikte yürütülen çalışma bu hafta yayınlanacak yeni bölümle birlikte sesini duyuracak. Farkındalığı arttırmak ve çözüm önerilerini herkese ulaştırmak için çalışmalar başlatan kuruluş Kalbimdeki Deniz ekibinin de desteğini alarak 16 günlük Aktivizm kampanyası sürdürmeyi amaçlıyor. Kampanyaya göre dizinin jeneriklerinin öncesinde ve sonrasında kampanyanın afişi yer alacak.

2000’lerden beri Türkiye’de Kadına Yönelik Şiddet’le mücadele eden Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu, kadına yönelik şiddetin toplumdan yok olması için kampanyalar düzenliyor ve yasal düzenlemeler yapılması için devlet kuruluşlarını destekliyor. Toplumun her kesimine ulaşmak ve dizilerde kadına yönelik şiddetle mücadelenin yaygınlaşması için medyada çalışmalar düzenliyor.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.