Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Kara Sevda 49.Bölüm: Nihan ve Kemal’e Giden Yollar Neden Hep Kapalı?

Kara Sevda 49.Bölüm: Nihan ve Kemal’e Giden Yollar Neden Hep Kapalı?

Kara Sevda’da mutlu olduğumuz anları mutsuz olduğumuz anlarla karşılaştırsak kazanan kim olurdu acaba? Ya da Kemal ve Nihan aşkını toplasak kaç kere seyretmişizdir. Emir ve Nihan’ı gördüğümüz anlarla Kemal ve Nihan sahneleriyle karşılaştırsak hangisi olurdu kazanan?

49.bölümde o kadar güzel anlar seyrettik ki. Nihan’ın Deniz’le oynama sahnesi, Kemal’in Deniz’le karşılaştığı ve vakit geçirdiği sahneler nimet gibiydi bizim için. Nihan ve Kemal’in geçmişteki anılarda mutlu olduğunu değil gerçekten yaşadığımız şu anda mutlu olduklarını gözlerimizle görmüştük. “Gelme diyorsun, bu gel demektir.” şiiriyle Kemal’in ne olursa olsun Nihan’dan vazgeçmeyeceğini söylediği anlar yaşıyorduk. Rüya gibiydi. Bitmeseydi keşke.

c0nwhocukaalxkt

Hayallerinde Deniz olan Kemal, Nihan’ın sevgisinden de güç alan Kemal’di. Her şeyle herkesle savaşabilirdi o anlarda. Nihan’ın ise her şeye rağmen sevdiği adama hiçbir gerçeği söylememesi her şeyi daha fazla uçuruma sürüklüyordu. Nihan’ın neden harekete geçmediğini ve Kemal- Deniz sahnesinde “Deniz senin kızın”demediğini anlayamadım. Her şey o kadar güzel giderken söylenebilecek en güzel an oydu. Nihan gibi bu gerçeği Kemal’e en çok kızdığı anlarda bile söylemek isteyen birinin o güzel anlarda ne olacaksa olsun deyip bu gerçeği saklamaması en güzeli olurdu.

Nihan-Kemal sahnelerini büyük bir zevkle izlerken Asu’nun Kemal’in oyunuyla yıkılışına da tanık olduk son bölümde. Kemal’in oyunuyla basına sızdırılan Asu’nun Emir’in kardeşi olduğu haberi tüm Soydere ailesini Asu’nun karşısına aldı. Asu’yu derinden sevenler bir anda Asu’ya en büyük düşmanlar oluverdi. Fehime’nin ise Nihan için “O kıza hem özür hem de vicdan borcum var.” demesi efsane cümlelerden biriydi. Nihan, sen de duy bunları duy!

c0oq1ebxaaasvwm

Başka bir Emir vakası Zeynep olayında yaşandı. Hakan’ın tüm karşı çıkışlarına rağmen Zeynep’e yardım etmek gelmesiyle olaylar neredeyse çözülmek üzereydi. Ancak Kemal’in onların sevgisine inanmayıp evliliğe engel olmak istemesi Zeynep’i uçuruma sürükleyen olay oldu. Hüseyin’in Hakan ve Kemal’in konuşmalarını duymasıyla tüm gözler Zeynep’in üzerindeydi. Zeynep’i ateşe atanın ise annesi Fehime olması en acısıydı. Bir anda Emir ve Zeynep’i gördüğünü söylemesiyle kendi evladının evden atılmasına neden oldu.

Zeynep’i elbette ki çok sevmiyoruz. Ancak bir annenin kızı ne yaparsa yapsın onun yanında olmasından yanayım her zaman. Zeynep dünyanın en kötü insanı olabilir ancak ailesi ona sahip çıkmazsa kimse sahip çıkmaz. Soydere ailesinin Asu bir daha intihar etmesin diye Kemal’e anlayışlı olmalarını söylemesi ancak Zeynep’e karşı son derece acımasız olunması beni biraz çelişkide bıraktı. Aynı olay olmasa da sonucunda hepsi bir yalana ve Emir’e bağlanmıyor mu? Her şeyden öte Kemal, Tarık, Fehime’nin “Yapma” demek dışında Hüseyin’i durdurabilecekleri hiçbir adımlarının olmaması da beni ayrıca şaşırttı. Bir kişi de Hüseyin’i geçip Zeynep’in yanına gitmez mi?

Ayhan’ın gizemli sırrını da yine son bölümde öğrendik. Meğerse Acemzadelerin yanında çalışan ve yıllar önce onlardan bir şey çalmasıyla bilinen biriymiş. Leyla Acemzade’miz için ise bunu öğrenmek son derece yıkıcı oldu haliyle. Ancak Ayhan’dan her daim kaçıp olayın iş yüzünü öğrenmemesi beni biraz şaşırttı. Leyla ki akıllı, mantıklı olmasıyla biliriz öyle değil mi? Aşk insanı biraz daha duygusallaştırıyor demek ki.Her şeye rağmen Ayhan Leyla’nın karşısına çıktı. Ve eminim ki bir açıklaması var. Umarım vardır. Leyla ve Ayhan sahneler zira bu derece tatlıyken bitsin istemem doğrusu.

15621675_625977824254340_9189870275251557317_n

Kardeş ihanetiyle yüzleşen Emir ise Asu’nun bir de hisselerin hepsini Kemal’e devrettiğini öğrenince daha kötü bir şey yaşayamazdı elbette. O yüzden biraz olsun iyi şeyler yaşamaya başladı. Asu ile iş birliğini geçtim. Annesinin elini hareket ettirdiğini duymasıyla sanırım tüm hayatı değişmiştir. Emir sevgisinin boyutları beni en çok korkutan insanlardan biri. Çünkü eğer Emir birini seviyorsa o kişi muhakkak zarara uğruyor. Deniz’i sevmeye başlaması en büyük tehlikelerden biri. Üstelik annesinin elini kıpırdatması ve yeniden yaşam belirtisi vermesini Deniz’e bağlaması felaket. Bayağı da ilaç muamelesi yapmaya başladı küçücük Deniz’e. Gece annesinin yanına koyup birlikte uyumalar falan. Gittikçe tehlikeli bir hal alıyor bu sevgi.

Nihan – Kemal iş birliği ise yine Ozan cinayetinin peşindeydi son bölümde. Emir’in para transferleri incelendiğinde bir isme sonunda ulaşıldı. Emir tam da komadan çıktığına birine para göndermişti. Nihan ve Kemal bu işin peşindeyken Zehir ise yeni bir bilgi getirdi Kemal’e. Kemal’in karşısına aylar önce çıkan sahte doktor Raci Esindere. Kemal’in hafızalarına kandırıldığı ve Deniz’in kendi kızı olabileceği şüphesini yerleştiriverdi. O nedenle Emir, Kemal ve Nihan’ı aynı yerde gördüğünde artık Kemal de Nihan’a karşıydı ve bu acısıydı.

Son olarak biraz konu dışına çıkarsam yeni bölümde anlayamadığım bir Kemal- Nihan repliğini paylaşmak istiyorum. Kemal ve Nihan son sahnede buluşmadan az önce yaşanmış bir konuşmaydı bu.

“Kemal: Ne yiyorsun?

Nihan: Kraker

Kemal: Korkma Nihan Korkma….”

Krakerden dönüp dolaşıp “Seni koruyacağım Nihan”a bağlayan Kemal’e de bir alkış alalım!

Yeni bölümlerde görüşmek dileğiyle!

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.