Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Kara Sevda 51.Bölüm: Sabah Oluyor Artık…

Kara Sevda 51.Bölüm: Sabah Oluyor Artık…

Sabah oluyor artık. Güneşin doğuşuna bir o kadar yakınız. Bir babanın içli içli ağlayışıyla ulaştık yeni bir sabaha. Kemal’in gözyaşları, Deniz’le geçiremediği o koca bir sene karanlığından sırların ortaya çıktığı yeni bir aydınlığa ulaştık. Ölmek ya da yaşamak arasındaydık. Deniz’e zarar vermeyeceğini söyleyen Emir, Deniz’e zarar verme tehdidiyle yaptırıyordu aklındaki her şeyi. Hiç sahip olmadığı bir evladı sahiplenmeye çalışıyordu. Nihan’la yıllardır kuramadığı yuvasını, gecikmişliğini kabul etmiyor. Deniz’e sahip olarak o yuvayı kurabileceğine inanıyordu.

Korkular ve ödenmemiş hesaplar her geçen gün daha çok sıkıyordu Nihan’ı. Sonu belli olmayan bir karanlıkta korkularının arkasına gizlenmeyi tercih ediyordu. Kemal’e gerçekleri söylemeyişinin sebebini Deniz’e zarar vermemek ile gösteriyordu. Ozan’ı kurtarmak isterken Ozan’ı kaybedişini hesaba bile katmıyordu. Emir’den korkmak, Emir’in planlarına uygun şekilde davranmak aslında kızına verdiği en büyük zarardı. Nefes almayı yaşamak zannediyordu Nihan. Deniz aldığı her nefesi Emir’e baba diyerek ve Kemal’den uzaklaşarak alıyordu. Birkaç sene sonra sevgi beklediği tek insan Emirken sevmediği o adamdan nasıl ayıracaktı kızını hesap edemiyordu. Emir’i Deniz’den uzaklaştıramazken Deniz’in Emir’i sevebilme ihtimalini düşünüyor muydu? Yanlış insana baba diyen Deniz, her geçen gün gerçek babasını tanımadan büyürken daha çok yanmayacak mıydı canı?

Emir’den korkuyordu Nihan. Kemal ise sanki düşüncelerini okuyordu Nihan’ın. Aklından geçen her cümleyi, her korkusunu tek tek adım adım takip ediyordu. Deniz’de onu çeken bir şey vardı. Deniz, Emir’in kızı olamazdı biliyordu. Yarım kalmış bir aşkı vardı Kemal’in. Yarım kalmış ikinci sevdası ise kızı olmak üzereydi. Ancak gerçeğe herkesten daha çok yakındı.

Leyla’ya Deniz’in emziğini aldıran Kemal, Emir’in oyununa takılmıştı. Asu tarafından değiştirilen emzikle hastaneye giden Kemal, takip edildiğini anladığında oyuna geldiğini de anlamıştı. Ancak hiçbir şey bitmemişti. Yeniden bir plan kuracak tüm tarafları belli edecekti. Bu planda Zehir’de Zehra’nın gerçek yüzünü görmüştü.


Kemal’in Holding’e gizlice Zehir’i sokmaya çalıştığını Zehra’dan duyan Emir, Kemal’in oyununda yanlış yola girmişti. Kemal ise Deniz’in DNA’sını almak için Emir’in evindeydi. Deniz’in saç telini Emir eve gelene kadar alan Kemal, Nihan dışında kimseye yakalanmadan evden çıkmayı başarmıştı. Kemal’i takip eden Emir, kendini Kemal’in değil Ayhan’ın karşısında görünce ise asıl büyük şokunu yaşamıştı.

Acılarınız ortaksa planlarınızda ortaktır. Emir, Leyla’yı satın alma bölümünün başına koymuştu, planını ise hem Leyla hem de Ayhan için hazırlamıştı. Leyla’nın hesabından Ayhan’ın hesabına büyük bir miktar para gönderen Emir, Kozcuoğlu Holding’in Leyla ve Ayhan tarafından dolandırıldığı suçlamasını ortaya çıkartacaktır. Ayhan ise demir sattığı Holding’in Kozcuoğlu Holding’in alt bir yapılanması olduğunu Kemal sayesinde fark etmişti.

Artık şartlar eşitti. Kemal, Deniz’den DNA almış, Emir ise evine girenin Kemal değil Ayhan olduğunu zannetmişti. “İstediğim zaman evine girebilirim.” diyen Ayhan, Emir’e büyük bir gözdağı vermişti. Artık Emir’in adım atarken Deniz’ ve Nihan’a zarar verileceğinin korkusu saracaktı.

Ve Fehime. Nihan’dan özür dilemesi büyük bir gelişmeydi. Ancak Kemal’den bu gerçeği saklaması onu da aynı tuzağın içerisine sürükledi. En azından bir anne olarak Fehime’nin her şeyi göze almasını bu noktada beklerdim. Diğer yandan Zeynep ve Fehime karşılaşması ise çok büyük değişimleri beraberinde getirir umarım. Kızına kendine gelmesini, iyileşmesini söyleyen Fehime, Zeynep’e geç kalmış bir hayat dersi veriyor. “İyileş ve bundan sonra kimseye gitme kal deme” cümlesi Zeynep’e kendisini her çaresiz hissettiğinde daha büyük acılar yaşayacağını da gösteriyordu. Zeynep şimdiye kadar ailesine, çevresine hesap verme düşüncesiyle hareket etmiş bu hesaptan kaçmıştı her geçen gün. Ancak şimdi kendi vicdanıyla karşı karşıyaydı. Ailesi üzülmesin diye hiçbir şeyden vazgeçmek zorunda değildi. Tek başına ama daha güçlü olması gerekliydi. Hayatı için en doğru olanı artık kendisi bulacaktı.

Yeni bölümde ise Nihan’ın alacağı tavır merak konusu. Kemal’in gerçekleri öğrenmesinin arkasından Nihan, Kemal’i mi seçecek yoksa ne olursa olsun Emir’den korkmaya devam mı edecek?

Sabahın ilk ışıkları gibi aydınlık ve umut verici bölümler dileğiyle yeni bölümü bekleyelim bakalım!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.