Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Kara Sevda 59. Bölüm: Aşk Yazgımız

Kara Sevda 59. Bölüm: Aşk Yazgımız

Gerçeklerden nereye kadar kaçılırdı? Alın yazısı denen şey değişir miydi? Peki ya aşk yazgısı? Bazı sonlar vardır, baştan çizilen. Bir aşkın kurbanı oluruz mesela, çabaladıkça daha çok içine düştüğümüz bataklık misali, günden güne çıkmaza gireriz. Bir kardeş kurbanı oluruz mesela, dönüp dolaşıp içinden çıkamadığımız bir labirent misali, içinde kalır hapsoluruz. Buysa yazgımız, yaşamaktan başka çaremiz yoktur. Çaresizliğin, vazgeçişin, hüznün resmidir bu!

Kara Sevda’nın 59.bölümünde yaşanan heyecan verici olayları izlerken kalp krizi geçirmediğimiz için şanslıyız! Hadi o zaman sırtınızı arkanıza yaslayın ve Kara Sevda’nın aşk yazgısını konuşalım!

Hesap sorma vakti!

Deniz’in doğum gününde ortaya çıkan gerçekler herkesi etkisi altına almıştı. Aranan katil, Kemal’in kardeşi çıktı. Nihan’ın ve Kemal’in telefonuna aynı anda gönderilen Zeynep’in Ozan’ı öldürdüğü sahneler, hafızalardan kolay kolay silinmeyecek bir son olarak kalmıştı.

Peki gerçekler teker teker ortaya çıkarken Zeynep nereye kaçacaktı?

Adalet yerini bulmalı!

Apar topar Kemal’in evinden çıkıp karakola gelen Nihan, polislere oldukça önemli bir bilgi vermişti. Ozan’ın intihar etmediğini, bir başkası tarafından boğularak öldürüldüğünü öğrenen polis ekipleri hemen suçluyu bulmak için harekete geçti. Fakat Zeynep kayıptı!

Olayların en başına dönelim. Asu, Tarık’a emanetini vermek için geldiği sırada Zeynep ile karşılaşmıştı. Oldukça zor durumda olan Zeynep için tek kaçış yolu ortaya çıktı. Hemen Emir’e haber veren Asu, iki elden Zeynep’in korunabilmesi için her şeyi yapmaya hazırdı.

İki kardeşin arasında kaldın Zeynep, adaletten kaçarken gerçekten korunabilecek misin?

Bir suçun kurbanı olan aşk!

Kemal ve Nihan, öğrendikleri bu gerçekle nasıl yaşarlardı? Her şeyi atlatacaklarını söyleyen Kemal, aşklarından vazgeçmemesi için Nihan’ı ikna etmeye çalıştı. Daha tamamlanmamışken, bir araya gelmemişken aşklarından öylece geçip gitmemesini istedi. Nihan ise artık hiçbir sevdanın onları bir araya getiremeyeceğini düşünmeye başlamıştı. Nihan’a biraz zaman vermelisin Kemal, keşke her şey söylediğin kadar basit olsa.

Kara sevda burada bitmemiştir belki, ya bitmediyse?

Önce “Kurban” sonra “Kurtarıcım”

Önce Zeynep’i kurban ettin sonra karnında çocuğunu taşıdığını öğrenince kurtarıcı oldun Emir. Ne yapmak istediğini sadece Zeynep değil biz bile anlamıyoruz Emir. Olayların ardı arkası kesilmezken, Zeynep’in bir daha dönmemek üzere gönderilmesi gerektiğini düşünüyordu. Çünkü hiçbir Kozcuoğlu hapse giremezdi.

Karnındaki minik Kozcuoğlu sayesinde kurtulacaksın Zeynep.

Emir kaçırıyor, Asu yakalatıyor!

Ancak küçük kız kardeş Asu, Emir ile aynı fikirde değildi. Zeynep’in Nihan tarafından bulunması için çalışmalarına çoktan başlamıştı. Ozan’ın cinayetine giden yolu kendi elleriyle Emir’e çıkartmaya kararlı olan Asu, ne yapıp edip Zeynep’i adalete teslim etmeliydi.

Kardeş olsan bile sevilmiyorsun Asu.

Kara Sevda bitiyor mu?

Kemal ve Nihan yaşananlara rağmen yine bir araya gelmişti. Aşkınız her şeyi yenebilecek kadar güçlüyken, nasıl sevdanızın bittiğini düşünürsünüz? Ancak hesapta olmayan bir durum gerçekleşti ve bu aşk tablosunu bizimle birlikte izleyen birisi daha vardı. Tayfun, Asu’nun isteği üzerine Kemal’i izlemişti!

Anlasana Asu, Kara Sevda buraya kadar değildi. Kemal’i Nihan’dan, Nihan’ı Kemal’den ayıracak bir gerçek yoktu bu dünyada…

İntikam zamanı geliyor

Bir yandan gördükleri karşısında içi intikam ateşiyle dolan Nihan, diğer yandan gördüklerine rağmen kardeşinin masum olma ihtimalini düşünüp duran Kemal için durumu kabullenmek artık iyice zorlaşmıştı. Sabrı kalmayan Nihan, Zeynep’i adalete teslim etmeye kararlıydı. Kemal ise Nihan’a duyduğu aşkını koruyabilmek için, Zeynep’in oyuna geldiğini ispatlamak zorundaydı.

Zeynep için süre daralıyor, acele etmelisin Kemal.

Zeynep boğarak öldürdüyse, Ozan’ı kim astı?

Nihan’ın telefonuna gelen görüntü, bir kez izlendikten sonra kendi kendisini silecek biçimde gönderilmişti. Kemal kendisine flash bellek ile iletilen görüntüyü ilk fırsatta Hakan polise getirdi. Zeynep’in boğarak öldürdüğü Ozan, nasıl ve kim tarafından asılmıştı? Asu ise hazır kimseler ortada yokken Zeynep’e bir itiraf mektubu yazdırdı. Amacı mektup sayesinde Nihan’ın Zeynep’i bulmasıydı.

İtiraf mektubu

Ozan cinayetini araştırdıkları sırada hastanede Kemal ve Nihan’ın karşısına çıkan sahte hademe, bu sefer kuryeci olmuştu! Kemal ile karşılaşan Nihan’ın olanları anlatması üzerine, kovalamaca başlamıştı. Kemal kuryeciyi takip ederken Nihan itiraf mektubunu okudu.

Asu, Nihan’ın içini kan ağlatacak cümleleri Zeynep’e yazdırmıştı. İntikam hırsıyla yanıp tutuşan Nihan, kağıt üzerindeki detayları inceleyecekti ve evi bulacaktı.

Kırk yıl düşünsek bunu akıl etmezdik Asu, senden korkulur!

Kıpırdarsan kurşunu yersin

Kuryeci takip edildiğinden habersizdi. Asu ile buluşma yerine varıldığında Kemal tarafından yakalandı. Kemal kuryeciyi konuşturmak için her yola başvurmaya hazırdı. Tek kurtuluş, adamın Asu için çalıştığını itiraf etmesiydi. Olanlara göz yummayan Asu, Kemal’in onu görmeyeceği bir anı bekledi ve kafasına silah dayadı. Kuryecinin Kemal’in kafasına darbede bulunması sayesinde ikisi de yakalanmanın eşiğinden döndü.

Az kalsın kurşunu yiyordun Kemal. Hemde Asu tarafından vurulacaktın!

Kan donduran yüzleşme

Asu’nun verdiği ipucuları takip eden Nihan, sonunda doğru yere gelmişti ve Zeynep ile büyük yüzleşme başlamıştı. Kanımızı donduran sahnelerde bir an Nihan’ın Zeynep’i boğacağını düşündük. Ancak henüz bir gerçeği daha öğrenmemiştin Nihan, Zeynep hamileydi!

Nihan’ın Zeynep’i hırpalayarak adalete teslim etmek istediği o anlarda yere düşen Zeynep, aniden kanamasının başlaması üzerine Nihan’dan yardım istedi.

Peki Nihan seçimini merhametten yana mı yoksa nefretten yana mı kullanacaktı?

Ozan ölmedi, öldürüldü mü!

Nihan bütün işlemleri Vildan Hanımdan habersiz devam ettirirken, Ozan cinayetinin soruşturmasını üstlenen Hakan ile her şey açığa çıkmıştı. Otopsi raporunun çıkması için Nihan’ın imzası yeterli değildi. Ozan’ın intihar etmediğini aslında öldürüldüğünü öğrenen Vildan’ın acısı yeniden ortaya çıkmıştı. Katilin kim olduğunu öğrenmeye ve katili öldürmeye kararlıydı.

Ozan’ı kurban eden kişi Zeynep, bu gerçeği öğrenince ne yapacaksın Vildan?

Zeynep bebeğini mi kaybediyor?

Seçimini merhametten yana yapan Nihan, henüz doğmamış bir bebeğin her şeyden masum olduğunu düşünerek Zeynep’i aldığı gibi hastaneye getirdi. Kuryeci tarafından kafasına darbe alan Kemal de oradaydı. Neler olduğunu anlamaya çalışırken bir yandan Zeynep için endişelenen Kemal, yaşananların üstesinden gelebilecek miydi?

Büyük kaçırılma

Kemal ve Nihan doktorla birlikte hem bebeğin hem de Zeynep’in iyi olduğu müjdesini haber vermek için odaya girmek istedi. Zeynep’in odada olmadığı gördükleri zaman ikisi de ne yapacağını bilemedi ve son çare Ayhan’a gidildi. Böylelikle herhangi bir kaçırılma haberi olursa eğer haberleri olacaktı. Anne karnında bile olsa hiçbir Kozcuoğlu’nun hapishaneye düşemeyeceğini düşünen Emir, Zeynep’i hastaneden kaçırmıştı.

Zeynep’in karnındaki bebeğin ikisinin bebeği olduğunu kabul etmişti anlaşılan!

Bir sonraki gün için Zeynep’in gitmesi üzere her şeyi ayarlayan Emir, hikayelerinin son gecesinde Zeynep’in yanında kaldı. Usulca omuzunda uyuyan Zeynep ile Emir’in belkide son kez bir arada görecek olmamız bir yandan üzüyor bir yandan korkutuyordu.

Zeynep kaçıyor mu?

Platonik aşkta ayrılık zamanı gelmişti. Belki bir süre sonra tekrar görüşebilirdi Zeynep ve Emir, belki de bir daha hiç görüşemeyeceklerdi. Ayhan’ın istihbaratına göre kaçırılma ihbarından haberi olan Kemal, Nihan’a durumu haber verdi. Kaçırılma olayının yaşanacağı gün oraya gidecek olan Kemal ne yaptıysa Nihan’ı gelmekten vazgeçiremedi. Hesaba katmadıkları durum ise gözü dönmüş Vildan Hanım’ın onları takip etmesiydi!

Vildan Hanım Ozan’ın Zeynep tarafından öldürüldüğünü, Nihan’ın sakladığı itiraf mektubunu okuyarak öğrenmişti. O gün ise oraya yalnız değil, silahla birlikte geldi. Kendisine hakim olamayarak, Nihan’ın Zeynep hamile demesini bile duymayarak yalnızca Zeynep’in ölmesine odaklandı. Nihan engel olmak istedi fakat başarılı olamadı. Vildan Hanım ile Nihan arasındaki çekişme sonucu silah patladı ve Zeynep vuruldu.

Akıllarda unutulmayacak bir son bırakmıştı Kara Sevda. Zeynep yaşayacak mıydı? Bebeği hayatta mı? Zeynep kurtulacak mı? Bir aşk yazgısı daha sona mı eriyor?

Aklımızdaki soru işaretleriyle son olarak, Zehir’in Kemal için söylediği Neşet Ertaş’ın “Ahirim Sensin” şarkısıyla bitirelim mi yazımızı?

“Ah yalan dünyada yalan dünyada,
Yalandan yüzüme gülen dünyada.”

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.