Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Kara Sevda 62. Bölüm: Gerçekler Ortaya Çıksın

Kara Sevda 62. Bölüm: Gerçekler Ortaya Çıksın

Faili meçhul bir cinayette, sevmediğimiz insanı suçlamak en kolay olanıdır. Hiç düşünmeden inkar eder, kendi bildiğimize inanırız. Sevdiğimiz insanın bize zarar verebileceği düşüncesi hiç gelmez aklımıza. Peki ya bütün deliller ona işaret ediyorsa, suçun altında yatan gerçek buysa? Bir yanılgının, hayal kırıklığının resmidir bu.

Kara Sevda’nın 62. bölümünü izlerken, aslında hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını anladık. Gerçeklerle karşı karşıya geldik. Bizim görmek istediklerimiz ile gerçeklerin birbirinden farklı olabileceğini kabullendik. Hadi o zaman sırtınızı arkanıza yaslayın ve Kara Sevda’nın ardındaki sırrı ortaya çıkartalım!

Her yer kan içindeydi!

Kara Sevda’nın geçtiğimiz bölümünde, Kemal ve Nihan’ın kanlar içerisinde bulduğu yatağa inanamamıştık. Birisi Asu’yu öldürmüş olmalıydı. Bütün olayların birbiriyle bağlantılıydı ve olayların sonu Asu’ya çıkıyordu.

Peki Asu kimin tarafından ve nasıl öldürülmüştü? Bu durumda Ozan cinayetinin delilleri nerede saklanmıştı? Kara Sevda adeta bir düğüm olmuştu…

Misafirimiz var

Ozan cinayetinden sorumlu olan Hakan komiser, iki cinayet davasıyla birden ilgilenemezdi elbette. Asu’nun davasına bakmak için gelen komiserimiz Mercan, duruşu olsun mizacı olsun diziye o kadar yakıştı ki. Kara Sevda dizisine konuk oyuncu olarak gelen Gizem Karaca’nın, Asu Alacahan davasının ardındaki sırrı ortaya çıkartması için sabırsızlanıyoruz!

Gecenin sonrasını hatırlamıyorum

Soruşturma işlemlerinin başlaması üzerine Kemal, apar topar Zehir’i aradı. Olayın yaşandığı gecenin akşamında Zehir ile birlikte alkol alan Kemal, yaşananların hesabını sormak için evine gitti. Fakat geriye neler yaşandığını hatırlamıyordu. Uyandığında sahil kenarında, arabanın içinde bulmuştu kendini. Geceye ait detaylara ilişkin hiçbir şey yoktu. Aklımıza katilin Kemal olduğu düşüncesi geldikçe içimiz ürperse de, katil Kemal miydi?

Benim çocuğuma hamilesin

Zeynep ve Emir cephesinde ise soğuk rüzgarlar esmeye devam ediyordu. Önceki bölümde Hakan komiserin evlenme teklifini kabul eden Zeynep, bu durumu paylaşmak için Emir’in yanına geldi. Emir’den anlayış beklemesi yersiz olurdu zaten. Emir’e kalırsa, Hakan komiserin Zeynep ile evlenme hızı, olayların ardında yatan gerçekleri çözmekteki hızını çoktan geçmişti.

Ardındaki sır

Mercan komiser, soruşturmaya tüm hızıyla devam ediyordu. Asu’nun ölümünün ardındaki sırları ortaya çıkartmak konusunda kararlıydı. Bütün delilleri tek tek gözden geçiren Mercan, Asu’nun kesici bir alet ile Kemal tarafından öldürüldüğünü düşündü. Eve giren herkesin görülebileceği kamera kayıtlarına bakmak ne yazık ki sonradan aklına gelmişti. Kamera görüntülerinde Kemal’den başka kimse yoktu ve görüntüler Kemal tarafından silinmişti.

Ev alma komşu al

Daha fazla görgü tanığı daha fazla delil demekti. Olayın yaşandığı günün öncesinde Kemal ve Asu’nun şiddetli tartışmasına denk gelen komşular, aslında yalnızca oyunun bir parçasıydı. Olay yaşandıktan sonra ise ifadelerini vermek konusunda çekinmediler. Ev alma komşu al demişler, komşudan al haberi demişler…

Aranan katil Kemal miydi?

Kambersiz düğün olur muydu hiç? Kemal bütün suçlamaların altında kalırken, Ayhan da desteğini esirgemedi. Ancak bulunan her delilde, katilin Kemal olduğuna dair şüpheler artıyordu. İki ihtimal vardı. Ya Kemal katildi ya da birisi bütün delilleri Kemal’e yönelterek onu katil olarak göstermişti. Peki hangisiydi?

Kıskançlık rüzgarları esiyor

Kemal ve Mercan’ın yan yana kalmalarına bile tahammül edemeyen Nihan, sürekli takipteydi. Mercan’ın bakışlarından hoşlanmamakla kalmayıp, durumu Mercan’ın yüzüne karşı bile dile getirdi. Soruşturma süresince daha çok bir araya gelecek gibi görünüyorlar. Neticede Mercan Kemal’in izinde, Nihan Kemal’in peşinde…

Fakat daha büyük bir problem vardı. Önce Kemal’e çıkan deliller, şimdi de Kemal’in arabasında bulunan kan lekesi derken birisinin gerçekten tuzak kurduğu belliydi. Bu tuzağı kim kurmuş olabilirdi? Akıllara Emir’den başkası gelmiyor doğrusu!

Planın görünmeyen yüzü

Sırada Tufan’ın oyunu vardı. Nihan’ı rehin alarak oyununa başladı. Asu’nun ölümünden yalnızca Emir’in sorumlu olduğunu söyleyerek, her şeyin hesabını Emir’den soracağına yemin etti. Bu sırada ise Nihan’ın orada oluşundan yardım alacaktı.

Sahilde bir başka delil olarak eldiven bulunmuştu. Galip Bey, oğlu Emir’in kızını öldürmüş olabileceğini düşündüğünden sorgusuna başlamıştı. Fakat bunu yapanın Emir olmadığından artık emindi. Emir ise bulunan eldivenin Kemal’e ait olduğunu ispatlamakta kararlıydı.

Hesap sorma vakti

Tufan için hesap sorma vakti gelmişti. Nihan’ı rehin alarak ayağına getirttiği Emir’i, Asu’yu öldürmekle suçluyordu. Emir’i alan Tufan, Nihan’a gitmesini söyledi. Eline aldığı demir sopayla Emir’in bacağına vurarak onun düşmesine neden oldu. Nihan yaşananlara rağmen geri dönüp yardım edecek miydi? Özgürlüğüne kavuşmayı seçip vicdanının sesini dinlemeyecek miydi?

Zor bir karar aşamasından geçtikten sonra, Emir’in acı dolu bağırışlarına dayanamayan Nihan yardım etmeye karar verdi. Üstelik yardım ettiği kişi Emir olduğu için değil, eğer bunu yapmazsa kendi insanlığından kaybedeceği için yaptı. Bu sırada Tufan’ın bacağını kırdığı Emir’e silah çekmiş olması, ona söyledikleri ise hayret vericiydi. Kemal olay gecesi Asu’nun yanındaydı!

Ne olursa olsun Emir’e yardım eden Nihan’ın ne kadar acı çektiği her halinden belliydi.

Köşe kapmaca

Mercan derinlemesine araştırmalar yaparken Kemal de boş durmamıştı. Gerçeği öğreneceğini düşündüğü temizlik şirketine gitse de eline bir şey geçmemişti. Fakat ne kadar yanıldığını daha sonrasında anladı. Temizlik şirketi panik olarak kendilerini az kalsın ele veriyordu. Asu aslında ölmedi, öldürülmedi. Kemal’in üzerine cinayet suçu atarak, Tufan’ında yardımıyla gizlendi. Temizlikçi şirketin sayesinde eve giriş çıkışını yapan Asu, son kez olay yerine gitmek zorunda kaldı. Kemal’e yakalanmanın eşiğinden ise son anda döndü!

Asu kaçar, Kemal kovalar

Kemal, olay yerine gittiğinde Asu’nun katilini bulmayı bekliyordu. Fakat Asu kendisine öldü süsü vererek gizlendiği için, eve giren de ondan başkası değildi. Tabi ki bu durumdan haberi olmayan Kemal, apar topar Mercan’ın evine gelerek Asu’nun katilini elinden kaçırdığını söyledi. Üzerinde Asu’ya ait kan lekesi taşıdığından habersizdi. Elindeki kesiği ise Mercan’ın yanında gizleyememişti. Bütün ihtimaller Kemal’in katil olduğundan başka bir şeye çıkmıyordu artık! Tehlikeli oyunun perde arkasında Asu ile Tayfun’un oyunu vardı. Kemal’in en başta sildiği video görüntüler ise Mercan’ın eline çok geçmeden ulaştı. Şimdi ne olacaktı? Kemal tekrar hapse mi gerecekti?

Nefes kesen kovalamaca

Ozan cinayetine dair bütün soruların cevaplanması gerekiyordu. Otopsi için anne ve kardeşten onay belgesini çoktan alan Hakan polis, Ozan’ın nasıl öldürüldüğünü anlayacaktı. Fakat Ozan, mezarın içinde değildi. Tarık, kendisini ve Zeynep’i hapse girmekten kurtarmak için cesedi polisler gelmeden önce çıkartıp yok etmişti. Mezarın başında öylece bekleyen Nihan, ne yapacağını bilmiyordu.

Yarası iyileşmeden üstüne yenisi açılıyordu. Kara sevdanın düğümü, en çok Nihan’ın canını yaktı. Bütün bunlara nasıl dayanıyordu, ne kadar daha dayanabilecekti? Kemal ise çok gecikmeden Nihan’ın yanına gelmişti. Tutuklama emri çoktan çıkmıştı ve hapishaneye girecekti.

Hakan polis tutuklama kararını alıp Kemal’i adliyeye götürecekken, Nihan atağa geçti. Ortada büyük bir oyun olduğunun, suçun Kemal’in üzerine atılmak istendiğinin farkındaydı. Kemal’den gerçekler ortaya çıkana kadar kaçmasını istedi. Kemal kaçabilecek miydi?

Önce Mercan sonra Hakan’ın elinden kurtulan Kemal için tutuklanma emri henüz bitmemişti. Onlardan kaçmayı başarmıştı ancak yolda olduğu sırada peşine takılan Emir’den kaçabilecek miydi? Nefes kesen bir kovalamacanın ardından Emir’e yenik düştü.

Kemal gerçekleri ne zaman açığa çıkartacaktı? Suçsuz olduğunu ispatlamak için suçluyu mu bulmak zorundaydı? Yüreğimizi ağzımıza getiren bir bölümün ardından yazımızı, “kalp sağlığımız yerinde olduğu için şanslıyız” diyerek bitirelim!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.