Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Kara Sevda 63. Bölüm: Sadece İnan

Kara Sevda 63. Bölüm: Sadece İnan

Her şeyin güzel olacağına dair inancımız, en zor zamanlarımızın dayanağı olur. Sevdiğimiz insanlara inanırız, geleceğe inanırız, zorlukların üstesinden gelebileceğimize inanırız. Bazen ne yaşarsak yaşayalım umudumuzu kaybetmememiz gerektiğini kendimize hatırlatırız. İşte böyle zamanlarda çıkarız karanlıktan aydınlığa!

Kara Sevda’nın 63. bölümünü izlerken duygu karmaşası içinde bulduk kendimizi; bir ağlayıp bir güldük. Hadi o zaman sırtınızı arkanıza yaslayın; Kemal ve Nihan’ın umuduna ortak olurken, Kara Sevda’nın çıkmazlardan nasıl çıkacağını konuşalım!

Kemal yakalandı mı?

Kemal, Asu’nun katili olmakla suçlandığı için kaçmaya kalkışmıştı. Suçsuz olduğu anlaşılana kadar geri dönmeye niyeti yoktu. Fakat kanunlardan kaçayım derken Emir’e yakalandı. Emir’in ise daha farklı bir planı vardı. Kemal’e katil olduğunu itiraf ettirmek peşindeydi.

Yağmurdan kaçarken doluya tutuldu

Emir katilin Kemal olduğuna o kadar çok inanıyordu ki, her şeyi itiraf ettirmeden bu işin peşini bırakmaya hiç niyeti yoktu. Hal böyle olunca itiraf ettirebilmek için işkence etmekten çekinmedi. Ölümün eşiğine gelene kadar hiçbir şey söylemeyen Kemal en sonunda yalandan itiraf etmek zorunda kaldı. Mercan ise olayların bu kadar karmaşıklaştığı bir zamanda Kemal’in kaçırılmış olabileceğini akıl etmişti. Mercan ve Nihan iş birliği yapmaya karar verdi. İkisi de köşe bucak Emir’i takip ederek Kemal’e ulaşabilmek için ellerinden geleni yaptı.

Kemal’in maruz kaldığı işkence sahnelerini izlerken yüreğimiz parçalandı!

Kemal kurtulabilecek mi?

Yapılan işkenceler sonucunda Kemal, işlediği suçu itiraf edeceğini söyledi. Kameranın karşısına oturtulan Kemal’in sözleri ise hiçbir baskı altında kalmadan suçsuz olduğunu söylemek oldu. Emir’in adamlarını alt ederek kaçmayı başardı. Bu sırada Mercan ve Nihan’ın yaptığı işbirliği sonucunda Emir’in arabası zaten takip edilmekteydi. Ayhan ve adamları geldiğinde Kemal çoktan kaçmıştı. Karşısına çıkan ilk arabaya dur işareti yaptığı sırada, arabanın içindeki kişi Nihan’dı.

Kemal olan biteni anlamaya çalışırken Tufan’ın peşine düşerek olayların ardındaki sır perdesini ortaya çıkartabileceğini fark etti. Ayrıca kendisinin olan biten hiçbir şeyi hatırlamamasının nedeninin, kimyasal bir iğne olduğu anlaşıldı. Nihan’la konuşmaları sırasında büyük ipuçları yakalamıştı.

Birbirlerine olan inançları, zorluklara karşı birlikte mücadele etmeleri bir kurtuluş yolu olmuştu. Yolun sonu ise aşktı…

Hastanede kovalamaca

Kimyasal iğnenin Kemal’in kanında hala duruyor oluşu onların hastaneye giderek kan verme fikrini doğurdu. Hastaneye ayak bastıkları anda emniyet birimlerine haber gideceğinin farkındaydılar. Amaç Mercan polisin kimyasal bir iğne yapıldığını doğrulamasıydı. Fakat bu kadar kısa bir sürede yakalanacaklarını onlarda tahmin etmemişlerdi. Kemal kaçış yolunu hasta ve doktor kılığına girmekte buldu.

Size mavi çok yakıştı.

Asu ölmedi mi?

Mercan polis, kendisine belirlediği yol haritasında cevaplayamadığı soruların peşine düşerken Kemal’e rastladı. Olayın yaşandığı gece, Tufan’ın Kemal’in arabasını sürdüğü mobese görüntülerine rastladı. Kemal’in suçsuz olduğunu içten içe biliyordu fakat daha fazla delil lazımdı. Kemal ise Mercan polise son mesajını iletip ortalıktan kayboldu. Tufan’ın peşine düşmesi gerektiğinden artık emindi.

Bazen gerçeği bilirsin, ispatlayamazsın…

Operasyon başlasın

Ardında bir iz bırakmadığını zannederek karda yürümek gibiydi Tufan’ın yaptığı. Asu ölmemişti ve hain planın baş kahramanıydı. Kalbini kullanarak yanında tuttuğu Tufan’ı ise gözünün yaşına bakmayıp silecek kadar gözü dönmüştü. Emir, Nihan ve Kemal gözünü Tufan’a çevirmişti. İzleri takip ederek onları bulan ilk kişi ise Emir oldu. Asu kardeşliklerini öne sürünerek abisinden yardım istedi. Hapse girmek istemediğini söyleyerek abisine “Hiçbir Kozcuoğlu hapse giremez, annesinin karnında bile olsa” lafını hatırlattı.

Hain bir planın daha yapıldığından habersizdik!

Benim sürprizim

Kemal’in doğum günü gelip çatmıştı. İkisi hem polislerden kaçıp hem Tufan’ın peşinden koşarken, Nihan böyle bir günü özel kılmayı ihmal etmedi. Bir yandan Mercan polis ile Kemal’in yalnız başına geçirdiği zamanı kıskanırken öte yandan Kemal’e duyduğu aşkı dile getirmekten çekinmiyordu Nihan. İmkanları içerisinde hazırladığı doğum günü, Kemal’in geçirdiği en güzel doğum günü olarak hafızalara kazındı.

Üstelik yalnızca Kemal’in değil, bizim de görmeyi özlediğimiz sahnelerdi bunlar!

Ertelenmiş baba

Nihan için evine, kızının yanına dönme vakti gelmişti. Elbette evde bir bekleyeni daha vardı, Emir! Bütün yaşananlara rağmen Emir’le Deniz’in arasında oluşan bağ inkar edilemezdi. Biliyoruz ki Deniz ileride bu zamanları hatırlamayacaktır. Fakat ilk kez Emir’e baba demiş olması, Deniz unutsa bile bizim için unutulacak gibi değil doğrusu.

Emir’in ilk defa kendisini bu kadar açık bir şekilde ifade ettiği anlar hepimizi şok etti. Bir yandan Zeynep’te hoşlandığı yanların olduğu kabul etmesi, acıma duygusunu ondan öğrendiğini insanlığı ise Deniz’den öğrendiğini söylemesi oldukça şaşırtıcıydı.

Emir adeta bir düğüm yumağı gibi, bütün duygularımızı alt üst ediyor. Hem sinirlendiriyor hem içindeki gerçek Emir konuştuğu zaman içimizi sızlatıyor.

Ayrılık zamanı geldi mi?

Asu köşeye sıkışmıştı, Tufan yaşayacaklarından habersizdi. Kara Sevda yine düğüm düğüm olmuştu ve elden ne gelirdi? Kendisini kurtarmak için Tufan’ı ateşe atmaya hazır, gözünü karartmış bir Asu vardı karşımızda. Tuzağını hazırlamış, kurtulmak için sabahı bekleyen…

Asu kurtuluş yolu için Emir’den yardım isterken, Kemal ve Nihan’ın Emir’in peşine düştüğünden habersizdi. Abisi ile Tufan’a korkunç bir tuzak kuran Asu, hapse girmeden yapmış olduğu hatanın bedelini Tufan’ın ölümü ile ödemeye karar vermişti. Kaç kişi daha uğrunda can vermeliydi? İnsanlara ne kadar daha zarar verebilirdiniz Kozcuoğlu ailesi?

Planın korkunç detayları işlemeye başlarken, Asu Tufan’ın kendisini kaçırdığını iddia etti ve evden kaçtı. Peşinden gelen Tufan, ayarlanmış bir kamyon şoförü tarafından bilerek ölüme sürüklendi. Kamyonun çarpmasının şiddetiyle yere yığılan Tufan,”Ben ne yaptım” dercesine korku dolu gözlerle ona bakan Asu derken kadromuza Kemal ve Nihan da eklendi. Tufan ölmüştü! Kemal ve Nihan Tufan’ı bulmak için yola çıktıkları sırada, yolda böyle bir manzara ile karşılaşacaklarını nereden bilebilirlerdi?

Asu ve Emir’e olan kızgınlığımızı bir kenara bırakmaya çalışalım. Tufan’ı hiçbir zaman unutmayacağız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.