Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Kara Sevda 67. Bölüm: Ateş Çemberi

Kara Sevda 67. Bölüm: Ateş Çemberi

Bazen çaresiz kalırız. İçine düştüğümüz durumdan kurtulmak için bir kaçış yolu ararken, bir umut ışığı beklerken buluruz kendimizi. İşte böyle zamanlarda en büyük desteği sevdiklerimizden alırız. Yanımızda zor zamanlarımızda dimdik duran ailemiz, kimi zaman dostlarımız, eşimiz… Kara Sevda’nın girdabında sürüklenen Nihan ve Kemal için de durum böyleydi. İçine düştükleri girdaptan Deniz ve sevdikleri sayesinde kurtulabilecekler miydi?

Hadi birlikte Kara Sevda’nın 67. Bölümünden bahsedip, sevginin gücünün nelere yetebileceğini görelim!

Kemal kurtulabilecek mi?

Emir, Zeynep ile Hakan’ın evlenmemesi için son kozunu oynamıştı. Zeynep ile Hakan’ın tam evlenecekleri sırasında yaptığı tehdit tüylerimizi ürpertmeye yetti. Hakan’ın kardeşini öldüreceğini söyleyerek bu evliliğe mani olan Emir’in yeni hedefinde Kemal vardı. Kurduğu komplo ile Kemal’i bulunduğu evle birlikte yakacaktı. Ancak hesaba katmadığı bir durum gerçekleşti ve Nihan, Kemal’i kurtarmak için yanmakta olan eve girdiğinde olanlar oldu. Emir ne yapacağını şaşırmış bir halde Nihan’ı kurtarmak için eve girecekken Hakan tarafından öldürülecekti. Eğer ölürse Nihan’ı kim kurtarırdı? Emir ölecek miydi?

Olayları uzaktan izleyen Emir’in adamı, Hakan’ın Emir’i vurmasına engel olarak Nihan’ın kurtulmasının ardındaki engelleri kaldırdı. Peki ya Kemal? Her şerde bir hayır vardır lafı hiç bu kadar doğru olmamıştı sanırım. Hakan’ın oradaki varlığı Emir’i öldürmek isterken Kemal’i kurtarışıyla devam etmişti. Kemal, Hakan’ın sayesinde yanan evden kurtulmayı başardı!

Emir’in planları bir kez daha suya düşmüştü. Ancak yolu sevgiden geçen herkesin oyununa düştüğünü iddia eden Emir ile Kemal arasındaki gerginlik, artmaya devam ediyordu. Tam bu sırada Nihan’a gelen telefon ise yaşanacak daha kötü olayların habercisiydi. O an Leyla’nın vurulduğunu öğrenen Emir’in bile içi sızlamış olmalı…

Büyük komplo

Leyla, şirketlerinin yıllar öncesinde çalışmakta olduğu bir yerdeki bütün çocukların hastalanmasıyla harekete geçmişti. Yapılan yanlış çalışmaların çocukların hasta olmasına neden olduğunu düşünüyordu. Kozcuoğlu şirketinin radyoaktif maddeleri köye gömdüğünü öğrenmesinin ardından gerekli işlemleri başlatacak olan Leyla, Emir’in babasının yani Galip Bey’in kurşununa hedef oldu. Durumun ne kadar tehlikeli olduğunu anlayan Ayhan ise bir yandan Leyla’nın yaşaması için dua ederken diğer yandan bu işin peşini bırakmayacağına ant içiyordu.

Sadece Emir’i sevdim

Zeynep’in nikah masasında Hakan tarafından terk edilmesi gündeme bomba gibi düşmüştü. Kardeşini kurtarmak için yaşayacağı hayattan vazgeçen Hakan ise Zeynep ile konuşmaya gitti. Sanıyoruz ki konuştuğuna da bin pişman olarak geri döndü. Hayatı boyunca Emir’i sevdiğini anlatan Zeynep, aslında kendisinin de Emir’e ne kadar benzediğini herkese kanıtlamış oldu. Emir gibi karanlıktı…

Hakan ile evlenmesini her şeyden daha çok isteyen Tarık bu duruma ne tepki verecekti? Elbette onun da durumdan haberdar olması çok sürmedi. Karnındaki bebeği Emir ile evlenmeden doğurmayacağını söyleyen Zeynep, abisini hiçe saydı. Peki şimdi neler olacaktı? Emir ve Zeynep evlenseler bile Zeynep’in abileri bu durumda ne yapacaklardı!

Kemal’e aşık mı oldun?

Bütün bunlar yaşanırken Emir ise sorgu sırası için karakolda Mercan komiseri beklemekteydi. Kendisi için yapılan bütün suçlamaları reddeden Emir, Mercan’ın üzerine gitmekten çekinmedi. Önce Kemal’e aşık mı oldun diyerek başlayan sorular devamında “İyiliğin ışığını mı sevdin Kemal’de yoksa içindeki karanlıktan mı kaçıyorsun?” şeklinde devam etti. Mercan’ın tepkisi ise Emir’i nezarete sokmakla sonlandı.

Nihan’a hiç kavuşamayacağını bildiği halde ona duyduğu kara sevdadan vazgeçmeyen Emir için nezarethanede zor saatler başlamıştı!

Yolun yolumdur

Leyla’ya kurulan tuzağın ardındaki izleri araştıran Kemal ve Nihan’ın, olayların arkasındaki sır perdesini aydınlatmadan rahat yoktu. Hal böyle olunca ellerinden geleni ardına koymadılar ve araştırmalar başladı. Bütün bu zorluklara rağmen onları ayakta tutan tek şey ise aşklarıydı. Birbirlerine duydukları kara sevda, bütün zorlukların üstesinden gelebilecekleri kadar güç vermişti. Güçlerinin ne kadar daha onları ayakta tutacağını ise birlikte göreceğiz!

Fıstıklı lokum

Kemal, Nihan ve Deniz’i birlikte, mutlu bir aile tablosu içerisinde gördüğümüz anlarda kendimizden geçtik. Deniz’in yüzündeki o gülümseme… Bazen gerçekten Emir’in karşısına geçip “Hayır o senin çocuğun değil, senin çocuğun Zeynep’in karnında Deniz’i rahat bırak!” dememek için kendimizi zor tutuyoruz. Keşke bir çözümü olsa, bir yolu olsa ve siz hep bir arada kalsanız!

Yanında duramam artık

Emir’e bütün bu sözleri biz söyleyememiştik belki ama Zeynep her şeyi açık açık saf etmişti. Kaderin onları getirdiği bu noktada olması gerekeni söylese de, bütün bu sözlerin Emir’in bir kulağından girip diğer kulağından çıktığının farkındaydık. Umuyoruz ki doğacak bebeği Poyraz için en doğru kararın Zeynep ile evlenmesi olduğunu bir gün o da anlar.

Boşanmamızın vakti geldi

Üstelik boşanması gereken yalnızca Emir ve Nihan değildi. Asu ve Kemal’in de artık boşanması gerekliydi. Asu yalnızca Kemal’de kalan hisselerini geri aldığı takdirde boşanma talebini kabul edeceğini söylese de, elbet bir başka yerden yaşananların acısını çıkartacağını hissedebiliyorduk.

Galip Kozcuoğlu kaçabilecek mi?

Ayhan, Leyla’ya yapılanların hesabını sormak için planlar yapıyordu. Kemal ise durumun ciddiyetinin farkında olduğu için Galip Beyi Ayhan’dan önce bulması gerektiğinin farkındaydı. Fakat işler iyice karıştı ve düşünülenin aksine Ayhan Galip Beyi yakaladı!

Ayhan her şeyin hesabını tek tek soracaktı. Galip Bey’in canını kurtarma şansı kalmamıştı. Galip Bey’i attığı çukurda öldürmek konusunda kararlıydı. Kemal, Ayhan’ın yerini bulup Galip Bey’i kurtarabilecek miydi? Leyla ise yattığı yatakta yoktu. Hayatını kaybetmiş miydi?

Hepimizin yüreğine indiren sahnelerin ardından her şey aydınlanmıştı. Leyla uyandığı için ve sağlık durumu tehlikesini atlattığı için yoğun bakım odasından çıkartıldı. Ayhan, Galip’i öldürmeden önce polisler geldi ve Galip Bey ömrü boyunca altından kalkamayacağı suçların bedelini hapishanede ödeyecekti. Her zaman kötülerin kazanmadığını anladığımız anlarda ise içimize su serpildi.

Kara Sevda, iyilerin de kazabileceğini bize göstermişti. Sevginin, elle tutulamasa da herkesi birbirine bağlayabileceğini anlatmıştı. Biz de yazımızı burada gönül rahatlığıyla sonlandıralım.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.