Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Kara Sevda 68. Bölüm: Hak Ettiğin Son

Kara Sevda 68. Bölüm: Hak Ettiğin Son

Bazen öyle bir an gelir ki, evrenin adaletini sorgularken buluruz kendimizi. İyilerin kaybettiği, kötülerin hep kazandığı bir dünya düzeni mümkün olabilir miydi? Elbette olamazdı; olmamalıydı da! Kemal ve Nihan’ın  bu durumu sorguladığı zorlu günlerden geçiyordu Kara Sevda. Neyse ki çok geçmeden hepimiz rahat bir nefes almıştık. İlahi adalet denilen olgunun, zaman aşımına uğrasa bile yerini bulduğunu görmüştük.

Hadi o zaman Kara Sevda’nın son bölümünde adaletin yerini bulup bulmadığını konuşalım!

Kemal bizi bitirmeye başladı

Kara Sevda’nın geçtiğimiz bölümünde Galip Bey’in işlediği suçun cezası Ayhan tarafından verilecekken, büyük bir facianın eşiğinden dönülmüştü. Kemal sayesinde zamanında olay yerine varan polis ekipleri Galip Bey’in adaleti mahkemede bulmasını sağlamıştı. Fakat yargılanma sürecinin başladığı gün, her şeyin daha da karıştığı gün olarak tarihe geçti. Kemal ve Emir arasındaki savaş, hiç olmadığı kadar tehlikeli bir hal aldı. Hal böyle olunca Asu ve Emir düştükleri bataklıktan kurtulabilmek için bir çıkış noktası bulmalıydı ama nasıl?

Bir yanda Emir diğer yanda Asu, hapse girecek babaları için elleri kolları bağlı bir şekilde kalmıştı. Birbirlerinden başka güvenebilecekleri kimseleri yoktu. Böylesine trajik bir manzaraya karşılık, Galip Bey mağdur edebiyatı oynamaya devam ediyordu. Giderken bulunduğu tek nasihat Emir’den Asu’ya iyi bakmasını söylemek oldu.

Senin yerin benim yanım

Emir’in çocuğunu karnında taşıyor olsa bile Zeynep, abisinin gözünde hep iyi küçük kardeş olarak kalacaktı. Bu yüzden yaşananlar ne olursa olsun her zaman kardeşinin yanında olacağını belirten Kemal’in, Zeynep’i kaldığı yerde bırakmaya niyeti yoktu. Zeynep ise böylesine zor günlerden geçerken abisinin desteğini hissettiği için şanslıydı.

Öte yandan Nihan ile işbirliği yapmaya başlayan  Zeynep, Ozan cinayetindeki suçluluk payını bu şekilde affettirme fırsatı bulmuştu. Asu’yu alt etme planlarında rolünü üstlenen Zeynep, vicdanının yüklerinden kurtulmak için sabırsızlanıyordu. Bunun için Asu’nun çantasına gizli bir mikrofon yerleştirdi. Nihan ise Asu’nun kirli planlarından haberdar olabilecekti.

Eğer Halil konuşursa…

Kemal radyoaktif maddelerin döküldüğü köy ile ilgili araştırmalarına devam ediyordu. Ulaştığı veriler arasında Halil adında birisine rastladı. Eğer onunla konuşursa, Galip Bey’in böylesine yasa dışı bir suçu gerçekleştirdiğine dair en büyük kanıtı elinde barındırmış olacaktı. Diğer yandan Emir ise hem soyadı hem de şirketi için düştükleri çukurdan bir çıkış yolu arıyordu. Bakalım bu sefer nasıl olayların üstünü örtecekti?

Olaylar Galip Bey’in hapse girmesi ile durulmuş değildi. Kemal’in bir sonraki hedefinde Asu vardı daha sonrasında ise Emir’i yerle bir etmeyi planlıyordu. Asu’nun kaçırılmasının yalan bir durum olduğunu ispatlamaya çalışan Kemal, elindeki delilleri sonuna kadar kullanmaya kararlıydı. Mercan komiser ise Kemal ile güçlerini birleştirmek istediğini söyleyerek ortaklık teklif etti. Bu sayede daha hızlı hareket ederek gerçekleri gün yüzüne çıkarabileceklerdi. Kemal ise Asu ile boşanma işlemini tek celsede hallettiği için, hiç olmadığı kadar mutluydu. Herkes bir gün adalete teslim olmalıydı öyle değil mi?

Kemal’e aşık olmuşsun

Olaylar ciddiyetini korurken, Nihan’ın uğraşması gereken bir sorun daha vardı. Mercan komiserin Kemal’e olan hislerinin farkında olan Nihan, bunu Mercan’ın da yüzüne vurmaktan çekinmemişti. Mercan ise ne yapacağını bilmez bir şekilde inkar etmek zorunda kaldı. İnsanın karşılıksız sevdiği birisi için elden ne gelirdi ki?

Her şey bitti!

Nihan, Zeynep’in yardımıyla Asu’nun çantasına yerleştirilen mikrofon ile pek çok gerçeği su yüzüne çıkarttı. Sıra Mercan komisere gelmişti. Suçunu itiraf etmeyen Ali’ye ses kaydını dinleterek baskı yapan Mercan, adalete karşı teslim olması gerektiğini Ali’ye vurgulamaktan kaçınmadı. Emir ise Asu’nun dinlendiğini anlamıştı fakat artık her şey için çok geçti. Kendisini kurtarabilmek için ise dinlediğini anladığı sırada Asu’ya teslim olmasını söylemekle yetindi. Daha sonrasında yalnızca Ali değil, hastanede gözlerini açan Gürcan da her şeyin Asu tarafından planlandığını itiraf etti. Mahkeme kararı sonucuyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alması beklenen Asu, son anda kurguladığı bir hamle ile kurtuldu. Avukatın, Asu’nun akıl hastalığının olduğunu iddia etmesi üzerine duruşma da ertelenmişti. Bütün bunlardan en çok Kemal ve Nihan üzülmüş olmalı ki, Asu’nun işlediği suçlara rağmen yargılanmayacak olması insanın aklının ucundan bile geçmeyecek bir ihtimaldi. Fakat ortaya çıkan gerçekler Asu’nun akıl hastası olduğu yönünde doğrulandı. Asu hapishanede yatmaktan kurtuldu ama ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde yatmaktan kaçamamıştı.

Mercan komiserin vedası

Üzerine aldığı bütün davaları sonuçlandıran Mercan komiser, Kemal’e duyduğu hisler varken artık orada kalmasının bir anlamı olmadığı düşüncesindeydi. Bu yüzden gitmeye karar verdi. Platonik olarak hoşlandığı Kemal’e bu durumu haber vermek için geldiğinde onu son kez görüşü olduğunu biliyordu. Ayhan ve Leyla’nın mutlu günlerinde bulunup, gitme vakti geldiği zaman orayı terk edecekti.

Leyla ve Ayhan’ın mutlu günü

Leyla ve Ayhan’ın evlendiği an hepimiz için oldukça heyecan vericiydi. Mutluluklarına şahit olduğumuz çift, ikinci baharını yaşıyordu. Biz de onların bu sevinçlerine ortak olduk ekran başında. Ayhan ve Leyla’nın düğününde şahit olarak yerlerini alan Kemal ve Nihan’ı da en kısa sürede böyle güzel bir günü yaşarken görmek dileğiyle diyerek yazımızı burada sonlandıralım.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.