Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Kara Sevda 69. Bölüm: Kavuşma Zamanı

Kara Sevda 69. Bölüm: Kavuşma Zamanı

Bazen bir mutluluk kıvılcımına muhtaç kalır, çaresizce bekleriz güzel günlerin gelişini. Peki söz konusu aşksa, beklemeye değmez miydi? İnsan her şeye rağmen, yine, yeniden umut etmez miydi? Elbette ederdi, sevgi hep hayatın zorluklarına üstün gelirdi. Kimi zaman çocuğa duyulan aşk, kimi zaman eşe duyulan, hiç fark etmez. Söz konusu aşk olunca güzel günler er ya da geç gelirdi…

Kara Sevda’nın 68. bölümünde şahit olduğumuz Leyla ve Ayhan’ın mutluluğu, içimizi büyük bir sevinçle kaplamıştı. Sıra Kemal ve Nihan’daydı. Sabırsızlıkla onların da mutluluğunu beklediğimiz günlerdeyiz. Hadi o zaman 69. bölümde neler yaşanmış görelim.

Nihan’ın Kabusu

Her şey yolunda giderken hani içimizi kaplayan bir korku oluşur. Yaşanacak kötü şeylerin habercisidir bu. Kara Sevda’nın 69. bölümü tam olarak böyle başlamıştı. Acaba ne zaman kötü bir şey yaşanacak derken korktuğumuz başımıza geldi. Emir bir yandan her yerde Halil’i ararken buldu ve planlarına bir adım daha yaklaştı. Derken Nihan’a, Leyla’nın düğününe gitmemesini söylemişti fakat Nihan gitti. Eve döndüklerinde ise kıyamet koptu.

Emir gözü dönmüş bir şekilde Nihan’ı hırpalamaya başladı. Bununla kalmayıp önce Nihan’ın annesini evden dışarı attı daha sonra Nihan’ın merdivenlerden yuvarlanarak düşmesine neden oldu. Yaptıklarına bir dur demenin vakti geldi de geçiyordu.

Yaptıklarının telafisini yapmak bir kenara dursun, Nihan’ın evden dışarı adım atmasını yasaklamakta buldu çözümü. Bu kadar ileri gideceğini biz bile düşünmedik!

Müjgan Hanım olanlar karşısındaki üzgünlüğünü gizleyemezken, Emir’in karşısında durmaya çalıştı. Ancak bu saatten sonra ne Emir geri adım atabilirdi ne de Nihan düştüğü durumdan çıkabilirdi. Bütün yaşananların tek bir nedeni vardı. Emir’in, Nihan ve Deniz’i kaybetme korkusu onu bir canavara çevirmişti. Ama insan kendisine ait olmayan bir şeyi nasıl kaybedebilirdi?

Evden atılan Vildan Hanım, soluğu Leyla ve Ayhan’ın yanında almıştı. Durumu öğrenen Leyla, Kemal’e anlatmakta gecikmedi. Hal böyle olunca Kemal, vakit kaybetmeden Emir’in kapısına dayandı ve olanlar oldu. Emir, yanındaki silah ile Kemal’i vurmaya kalkıştı. Ancak vuramadı ve tam o sırada polisler gelerek Kemal’i olay yerinden uzaklaştırdı.

Operasyon başlıyor

Nihan’ı kurtarmak isteyen Kemal, Ayhan ile işbirliği yaptı. Zeynep ise bu sırada Emir’in annesi Müjgan Hanım ile konuşmaktaydı. Nihan’ı kurtarmak için her konuda yardımını esirgemeyeceğini söyleyerek, biraz olsun içimizi rahatlattı.

Ayhan’ın planına göre, evde gaz kaçağı bulunduğu söylenerek Nihan’ın evden dışarı çıkarılması sağlanacaktı. Böylelikle Ayhan geldiği arabayla Nihan’ı alacaktı. Fakat Nihan düşünülenin aksine, kimsenin zarar görmesini istemediği için kaçış planının sonunda kaçmayı reddetti.

Emir ise yaşananların ardından Nihan’ı evde tutamayacağını anlamıştı. Bu duruma karşılık Nihan’ı kimsenin bilmediği bir evde tutsak etmeye karar verdi. Fakat hesaba katmadığı bir durum vardı. Leyla ve Ayhan’ın düğününde Kemal’in, Nihan’a hediye etmiş olduğu saatin içerisinde konum belirten bir cihaz vardı. Kemal bu sayede Nihan’ı gittiği her yerde takip ediyordu.

Kemal’in ise boş durmaya niyeti yoktu. Bu sırada Kozcuoğlu Holding’in kuyusunu kazacak her türlü hamleyi yapmaya hazırdı. Emir’in ise Nihan’ın yokluğunda onun imza yetkisini kullanabilmesinin tek yolu, Nihan’dan vekaletname almasıydı. Nihan’ı kaçırırken zorla ona vekaletname yetkisini verdirtti. Nihan’ın vekaletname yetkisinin geçersiz sayılabilmesinin tek yolu vardı. Nihan, yapılacak büyük toplantıda yerini alıp kendi söz hakkını söyleyebilmeliydi. Yapılan büyük bir operasyon sonucunda Kemal, Ayhan’ın yardımıyla Nihan’ı tutsak olduğu yerden kurtardı.

Bitirelim Emir’in işini

Kozcuoğlu şirketi için büyük bir dönüm noktası yaşanmak üzereydi. Nihan kapatıldığı evden kurtulmuştu. Sıra büyük toplantıda Kozcuoğlu şirketini bitirecek son hamleye gelmişti. Kemal ise kardeşi ile aynı hapishanede yerini alan Galip Bey’in kuyusunu kazmaya başladı. Tarık ile yaptığı anlaşmada, Galip Bey’in işlediği suçu anlatacak olan adamı buldu. Böylelikle aleyhlerine kullanabilecekleri bütün deliller hazırdı. Bütün bunlar aynı zamanda Nihan’ın Emir’den boşanmasının da garantisiydi.

Zeynep’in elindeki büyük koz

Zeynep, abisi Kemal’e gelen bir kargoyu geç de olsa ele geçirdi. Kargonun içinde ise Asu’nun amcasının yazdığı pek çok gerçek ve bir video vardı. İzledikleri ile okudukları karşısında şok geçiren Zeynep, bütün bunların doğru olup olmadığını öğrenmeliydi. Bunun için Asu ile görüştü ve her şeyin gerçek olduğunu öğrendi. Elindeki bilgiler ve görüntü ile Emir’i tutsak da edebilirdi, her şeyi de yapabilirdi. Gelecek bölümlerdeki gidişatı değiştirecek olan kişi Zeynep miydi?

Yeniden başlıyoruz

Emir ile boşanma işlemini halleden Nihan, Kozcuoğlu şirketini bitiren son hamleyi yapmıştı. Artık Kemal ile evlenmesinin ve huzurlu bir hayat geçirmelerinin önünde duracak hiçbir engel yoktu. Böylesine huzurlu bir tabloyu görmeyi o kadar uzun zamandır bekliyorduk ki! Artık mutluluğunuzun önünde hiçbir engel kalmasın diyerek yazımızı burada sonlandıralım.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.