Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Kara Sevda 70. Bölüm: Oğlun Ölüyor Anne!

Kara Sevda 70. Bölüm: Oğlun Ölüyor Anne!

Çarşamba akşamlarının soluksuz izlenen dizisi Kara Sevda’nın yeni bölümü 24 Mayıs günü Star Tv ekranlarında seyircisi ile buluştu. Final yapmaya hazırlanan dizide Nihan ve Kemal’in kavuşma heyecanı da giderek artıyor. Her ne olursa olsun aşklarından vazgeçmeyen Nihan ve Kemal, Emir Kozcuoğlu’nun bile karşısında durarak ne maceralar atlattılar. Şimdi zaman Emir Kozcuoğlu hapishanesinden Nihan’ın özgürlük bileti ve Deniz ile birlikte Kemal’in bir aile olmaya ilk adımı atmasıdır. Artık düğün için sayılı günler kaldı. Fakat hesaba katmadıkları şey, Emir Kozcuoğlu’nun beynindeki en büyük urun çekip alınması kim bilir onu ne gibi felaketlere sürükleyecek. Gelin hep birlikte bu bölümde neler olmuş bakalım…

Özlenen ve Beklenen Mutlu Günler

Kemal, Nihan, Zehir, Zehra, Vildan, Deniz çiçeği burnunda evliler Ayhan ve Leyla Emir Kozcuoğlu’nun gölgesi olmadan, Leyla’ların evinde kahvaltı masasının etrafında birleşirler. Nihan’ın da Kemal’in de bu durumdan keyfi gayet yerindedir. Nihan iki gün sonra Emir’in hapishanesinden özgürlük ile ayrılacak ve Kemal’e bekar bir kadın olarak gelecektir. Fakat onlar anın tadını yaşarlar. Emir’in eli kolu artık bağlıdır fakat her duruma karşı tedbiri elden bırakmaya hiç niyeti olmayan Kemal, Emir’den bir atak bekler. Nihan ise dostları, ailesi, kızı ve sevdiği adamla birlikte olmanın sarhoşluğunu yaşar.

Zeynep’in Elindeki Büyük Koz

Asu’nun amcası ölmeden önce Emir Kozcuoğlu’nu bitirme planlarını Kemal’e devretmiştir. 7 sene öncesine ait Emir Kozcuoğlu’nun tüm kirli çamaşırları ise şimdi Zeynep’in elindedir. Emir Kozcuoğlu’nu Kemal’den önce hapishaneye attırabilecek tüm belgeler, Kemal’den önce Zeynep’in eline geçmiştir fakat oğlunun babasına karşı ne kadar güçlü duracağını bilemediğimiz Zeynep, Emir’den aldığı telefon ile paniğe kapılır. Emir ise Asu ile kafa kafaya verip, Nihan ile Kemal’in mutluluğunu bozmak için hain planlar yaparlar. Bu sırada Kozcuoğlu Holding’te işler yolunda gitmemektedir. Kredi ödemelerini yapamayan şirketten ödeneklerini çeken bankalar ile anlaşamayan şirket yavaşça batmanın eşiğine gelmektedir. Nihan ise bu işlemin hızlanması için kendi hisselerini kullanır.

Aşkına Yenik Düştü

Elindeki belgelerin varlığı ve Emir’in kendisini aramasından sonra abisini arayan Zeynep onunla önemli bir konuda konuşması gerektiğini söyleyerek eve çağırır. Bu konuşmada abisinden, Nihan ile Emir’in boşanacağını öğrenen Zeynep duyduklarından sonra kendisi için bir şans olduğu düşüncesi ile elindeki belgelerden abisine söz etmez.

Ben Böyle Yaşamasını Bilmiyorum !

Nihan’ın arabasını evin önünde gören Emir, Nihan’ın evde olduğunu düşünerek eve koşarak girer. Fakat Nihan yalnızca ailesine ait eşyalarını almak için eve gelmiştir ve arabası da dahil olmak üzere Emir’den ona verilen her şeyi geri bırakarak evden gitmiştir. Deniz’in ve Nihan’ın evdeki kokularına dayanamayan Emir tüm pencerelerin açılmasını ister. Kaybettiği yalnızca bir değil iki Nihan’dır artık. Ona baba diyen Deniz de gitmiştir. Emir ise bu acıyla nasıl baş edeceğini bilmez. Bu sırada Deniz’in odasında kendinden geçmiş bir şekilde olan Emir’in yanına gelen kişi Zeynep’tir. Zeynep ise Emir’in bu haline dayanamaz çünkü Emir’in saplantılı Nihan aşkının aynısından onda da vardır. Onun saplantılı aşkı ise Emir’dir.

Zeynep, Emir’in yalnızlığına dayanamaz ve onun yalnız olmadığını çünkü yanında onun olduğunu söyler. Oğlunun içinde olduğunu, kalbinin onunla olduğunu söyleyen Zeynep, Emir’i bitirecek tüm belgeleri eline verir ve hepsini yok etmesini söyler. Emir’in yok olmasına izin vermeyeceğini söyleyen Zeynep onun yanında olduğunu söyler.

Sonunda Boşandılar !

İki gün göz açıp kapayıncaya geçmiştir ve beklenen gün gelmiştir. Nihan ile Kemal mahkeme salonunda, boşanma duruşmasını bekler. Emir’in babasının bir önceki bölümde, Tarık’a Emir’i satması ile Kemal’in eline geçen koz ile Emir iyice köşeye sıkışır ve boşanma davasında, anlaşmalı bir şekilde boşanmaktan başka hiçbir şansı kalmamıştır. Sonunda Nihan anlaşmalı bir şekilde Emir’den boşanır ve beklenen özgürlük bileti mutluluk yolcuğuna kesilir. Emir Kozcuoğlu prangaları Nihan’ın bileklerinden sökülüp atılır sonunda. Fakat Emir bu, elinden Nihan’ı alınmıştır ve artık hamle sırası ondadır.

Gizemli Not !

Mahkeme sonrasında Nihan’ı eve bırakır Kemal. O sırada Nihan’ı evde gizemli bir not beklemektedir. Nereden geldiği belli olmayan bu not Nihan’ı paniğe sürükler. Bu not karşısında Kemal’e bir türlü ulaşamayan Nihan, bu işin arkasında Emir’in olduğunu düşünür. Notta yazılan adrese tek başına giden Nihan, ıssız bir yerde kimseyi göremez başta ve aradığı kimseye de ulaşamaz. Elbette ki bu Kemal’in bir oyunudur. Nihan’a yapacağı evlilik teklifi için küçük bir süprizdir ve bu oyuna Leyla, Ayhan hatta Zehir bile dahildir.

Karşısında Emir’i ve onun hain planlarından birini görmeyi bekleyen Nihan, ışıklarla dolu bir Kemal organizasyonu görünce şaşkınlığını gizleyemez. Günlerdir bir evlilik teklifi almadığından, Kemal ile başbaşa romantik bir zaman geçirmediğinden yakınan Nihan sonunda istediğine kavuşmuştur.

Aldığı romantik evlenme teklifi karşısında havalara uçan Nihan mutluluk ve aşk sarhoşudur. Sonunda beklediği aşkın kollarındadır. Bu aşkı ise taçlandıracak en güzel hediye o nefes kesici evlilik teklifinin edildiği yüzüktür. Akşama ise kız isteme töreni vardır.

Kız İsteme Töreni

Beklenen mutlu anlar gelmiştir ve o romantik evlilik teklifinden sonra aileler bir araya gelip Nihan’ı, Kemal’e isterler. Ailelerin ve dostların toplandığı kız isteme töreninde tuzlu kahve adeti olmazsa olmaz. Elbette Emir Kozcuoğlu’nun hain planları ve nişan hediyesi ise yerine çoktan ulaşmıştır.

Pastanın içerisine herkesi uyutacak ilaç koyup yollatan Emir, bu planı Asu ile yapmıştır.

Emir Kozcuoğlu Planları ve İlk Kurbanı

Nihan’dan boşanmasına karşılık, Kemal’dan sevdiği herkesi alacağını söyleyen Emir, işe Zeynep ile başlar. Zeynep’in kendisine olan aşkını kullanarak, onunla süpriz bir şekilde evlenen Emir bunu sadece Kemal’e karşı bir hamle için yapmıştır. Bu son darbe ile artık Emir’in düzeleceğine dair son umudunu da kaybeden Zeynep, abisinin Nihan ile mutluluğu için ayak altından çekilmek niyetindedir.

İmzalar atılır atılmaz, resimleri Kemal’e gönderen Emir sinirleri bozmaktan geri durmaz. Zeynep ise Emir’in oyunlarına ve aşkına yenik düşmekten en çok abisine zarar verdiğini bildiği için yine abisine sırt döner bu sefer yalnızca sevdiği adam için değil artık kocası için yapmıştır bunu.

Emir ve Asu’nun Hain Planı

Asu’nun akıl hastanesinden kaçışını sağlayan Emir, Asu’nun Ozan’ı öldürdüğü teknikle Leyla’yı öldürmesini ister. Bunun nedeni ise Kemal ile Nihan’ı birbirine bağlayan bir sürü ortak noktalarının olmasıdır. Asu’nun eve girmesini sağlayan Emir onun ceza ehliyeti olmamasından faydalanmak niyetindedir. Fakat Asu, Kemal ile Nihan’ı, Deniz hala bir Kozcuoğlu iken neden sonsuza dek ayırmadıklarını merak eder. Nihan’a en ufak bir zarar gelmesine izin vermeyeceğini bildiği için kendi kardeşine bile oraya Nihan için gittiğini söylemez. Asu, Emir’e de ihanet etmiştir. Evde pastadan yemeyen tek kişi Leyla olduğu için sesleri hemen duyup uyanmıştır ve Nihan’ın odasında birisi olduğunu anlar. Evde durmasını istemediği Ayhan’ın silahını yok etmek üzere onda olduğu için silahla Nihan’ın odasına girer ve karşısında Asu’yu görür. Durmasını söyler, durmazsa vuracağını söyler fakat Asu’nun durmaya hiç niyeti yoktur ve Leyla bir anda tetiğe basar.

Star Tv’ nin reyting rekortmeni Kara Sevda dizisinin finale doğru giden bölümlerinde aksiyon yine hız kesmeden devam etti. Asu’yu vuran Leyla ile evdekilerin durumu ve Asu’nun yaşayıp yaşamayacağı şimdilik merak konusu. Dizinin en çok merak edilen konusu ise, Emir ile Nihan’ın boşanmasından sonra, Kemal ile Nihan aşkının nihayete erip eremeyeceği. Kara Sevda’nın finali hakkında teoriler şimdiden konuşulmaya başlandı. Gelecek bölümlerde neler olacağını hep birlikte göreceğiz….

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.