Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Kara Sevda 71. Bölüm: Sonsuza Kadar!

Kara Sevda 71. Bölüm: Sonsuza Kadar!

Bazen hayattaki dileklerimizin gerçek olması için bekleriz. Bu yönde çabalar, varımızı yoğumuzu ortaya koyarız. Nihan ve Kemal için de Kara Sevda, zorlu bir dönemden geçmişti. Bir yanda Emir’in kurduğu tuzaklara karşılık diğer yanda mutlu olma dileğiyle yanıp tutuşan Kemal ve Nihan… Fakat sonunda mutlu son varsa, katlanılan her zorluğa değer!

Kara Sevda’nın 71. Bölümünde şahit olduğumuz Kemal ve Nihan’ın mutluluğu, hepimizin içine işlemişti. Hadi o zaman onların katlandığı zorlukların nasıl üstesinden geldiklerini konuşalım!

Başaramadım…

Kara Sevda’nın 70. Bölümünde Asu ve Emir’in kurmuş olduğu komplo, Leyla’nın olaya dahil olmasıyla birlikte bozuldu. Bölümün son dakikalarında karşı karşıya kaldığımız durum bizleri de şok etkisinde bıraktı. 71. Bölümde ise beklemediğimiz bir başka tablo ile karşı karşıya kaldık. Leyla’nın Asu’yu vurmuş olması, tutuklu yargılanmasına neden oldu. Kemal ise adaletin yerini bulması için elindeki bütün delilleri savcılığa verdi. Nihan ve Kemal yaşananların ardından düğün tarihini ertelemek zorunda kaldı. Leyla’nın yollamış olduğu duygusal mektup ise içimizi sızlatacak türdendi. Düğünün ertelenmesine sevinen Emir’in bu süre zarfında boş durmaya niyeti yoktu. Fakat Kemal’in savcılığa sunduğu belgeler, Kozcuoğlu Holdingin sonunu getirmeye başlamıştı.

Yaşadığı darbeler üstüne darbe alan Emir, kendi hain planlarını kurmaktaydı. Zeynep’in karnında taşıdığı öz oğlu bile biraz olsun onu durdurmaya yetmemişti. Halbuki insan elindekilerin değerini neden sadece kaybettiği zaman anlardı?

 

Nihan’ın kına gecesi

Nihan’ın evlenmeden önceki eğlencesi, oldukça hareketli başlamıştı. Eğlenceye dahil olmak için gelen Kemal ve Fehime Hanım beklemedikleri bir manzara ile karşılaştı. Geleneklerimize göre düğünden önce kına gecesi yapılması gerektiğini söyleyen Fehime Hanım’ın, böyle bir gece yapmadan oradan ayrılmaya niyeti yoktu. Getirdiği malzemeler ile birlikte şarkılar eşliğinde Nihan’ın kına gecesi görkemli bindallı kıyafeti ile gerçekleştirildi.

Herkesi arkada bırakalım

Zeynep, bir yandan Emir’i içine düştüğü durumdan kurtarmaya çalışırken diğer yandan onun hain planlarına engel olmak için çabalıyordu. Karnında taşıdığı bebeği Poyraz, onlar için yeni bir başlangıç olabilirdi. Herkesi arkada bırakalım ve uzağa gidelim diye ısrar ederken, Emir hiçbir şekilde yanıt vermiyordu.

Canını kaybedeceksin

Tarık ise Galip Bey ile aynı hapishanede oluşunu sonuna kadar değerlendiriyordu. Galip Bey, Tarık’ın hayatına kastetmek için bulmuş olduğu bıçak ile Tarık’ı öldürmeye kalkıştı. Fakat her şeyden haberi olan Tarık daha öncesinde kıyafetinin altına zırh gibi bir koruma kalkanı giymişti. Bu yüzden canına bir zarar gelmedi fakat Galip Kozcuoğlu’nun hayatı bir kez daha karardı.

Düğün öncesi büyük şok

Nihan ve Kemal büyük bir heyecanla düğün telaşına kapılmışlardı. Son gün geldiğinde, düğünün yapılacağı yer dahil olmak üzere her şey hazırdı. Fakat son gün için Emir büyük bir tuzak hazırlamıştı. Kemal damat traşı olurken, bir anda herkesi bayıltarak Kemal’i olduğu yerden kaçırdı. Kemal’e en büyük vurgunu hazırlayan Emir, onun canına kastedecekti. Kemal’i kapattığı basınç odasında Kemal’in vurgun yemesine neden olarak, ciğerlerinin patlamasını sağlayacaktı. Ancak işler düşündüğü gibi gitmedi ve Kemal’in hayatı kardeşi Zeynep sayesinde kurtuldu. Düğün ise artık başlayabilirdi!

Sakın bırakma kendini

Yuvası olmayanın yuvası yıkılırmış misali, türlü türlü oyunlar ile Zeynep’i nikah masasına oturtan Emir; şimdi de çocuğunu kaybediyordu. Zeynep, Emir’in Kemal’e zarar vermesine engel olmak için peşinden giderken karşıdan gelen arabayı göremedi. Arabanın kendisine çarpmasıyla birlikte yere yığılan Zeynep, bebeği Poyraz’ı kaybetti. Bu durum Emir’in durması için bir işaretken tam tersine onu daha çok öfkelendirdi. Alacağı intikam için Kemal ve Nihan’ın düğününde olay çıkartmayı bekliyordu. Hedefi, tutmuş olduğu adamın Kemal’i vurmasıydı. Fakat durumu önceden fark eden Ayhan ve Zehir, kimsenin ruhu duymadan adamı yakaladı. Bu felaketten de kurtulmuşlardı.

Sonsuza kadar evet

Kemal ve Nihan’ın mutluluğuna şahit olduğumuz anlarda hepimizin gözleri dolmuştu. Böylesine mutluluğu hak eden iki insan, onca zorluğa rağmen, her şeye rağmen direnmişti. Zaferdi bu, aşkın zaferiydi! Orada eksikliğini hissettiğimiz tek kişi ise Leyla olmuştu. Kemal ve Nihan’ı bu kadar çok seven Leyla, onların mutluluğunu her şeyden çok isterdi. Şimdi ise bütün hayaller gerçek olmuştu!

Gelecek bölümde Emir’in neler yapabileceğini düşünüp Kemal ve Nihan için endişelenirken, düğünlerinin güzelliği karşısındaki sevincimizi hala unutamadık.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.