Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Kardeş Yanında Ama Tek Başınasın: İçerde’de Neler Oldu?

27.09.2016
Kardeş Yanında Ama Tek Başınasın: İçerde’de Neler Oldu?

Erkin Koray’a selam gönderdi dün gece İçerde. Dizinin belki de en can alıcı noktasında dinledik Erkin Koray’ın Tek Başına şarkısını. Şarkının içindeki tek dize ise sanki bütün dizinin özetiydi: Kardeş yanında ama tek başınasın. Gerçekten de tek başınalardı Sarp ve Mert. Kardeşlerinin yanı başlarında olduğunu bilmeden hem de.

4958d61baa13329d15b69dda657fffc9_k

Sarp ve Mert, birbirlerinin hayatlarını yaşamaya başladılar bir anda. Sarp, Celal Duman’ın en güvendiği adamı olmaya başlarken, Mert Sarp’ın annesi Füsun’a ve Eylem’e Sarp kadar sevdirdi kendisini.

“Beraber büyüdünüz, beraber yetiştiniz ama bu birbirinizi son görüşünüz.” dedi Celal Duman. Yıllar önce Melek ve Mert mendil satarken sokaktan almış onları ve en iyi okullarda yetiştirmiş. Melek’i kendisinin bütün yasa dışı işleriyle ilgilenecek başarılı bir avukat yapmış, Mert’i ise bir köstebek olması için bir komiser. Celal çocukları gibi büyütmüş ikisini de. Ancak sevgi verebilmiş mi orası bilinmiyor. Çünkü yıllar önce sırf Sarp ve Mert’in babası Metin kendisini ele vermesin diye Mert’i kaçırtıp sokaklarda büyümesine de sebep olan kendisi. Mert ve Melek’e çok iyi şartlar sunmuş Celal ancak sevmemiş. Planları, amaçları için büyütmüş onları.

adb3126c6f0658d6d4959e5ae4a29c9a_k

Sarp ise Mert’in tersine anne sevgisiyle büyümüş. Babası Metin gibi olmayıp annesi Füsun’a iyi bir evlat olmak için söz vermiş hep kendisine. Kendisine tüm bunları yapan Celal Duman’dan intikam almak için bir de.

Yusuf Komiser’in ilk bölümde Sarp’la yaptığı acımasız konuşmanın devamının bu bölümde yayınlanması ise ilk bölümün tamamlayıcısı olarak çıktı karşımıza. Sarp’ı denemek için ve bu göreve uygun olup olmadığını anlamak için böyle bir konuşma yapan Yusuf Komiser, onun en uygun adam olduğunu böyle anlamış.

Sarp her yönden bu görev için biçilmiş kaftan ancak tek zaafı var: ailesi. Annesi Füsun’la bir yere kadar mücadele edebiliyor. Ancak kardeşi Umut konusunda çok hassas. Evden kaçırıldığı günden beri kendisini suçlamış ve hep döneceği günü beklemiş.

Ömer’in babası Metin’in eşyalarını Sarp’a göndermesiyle başlıyor her şey. Ömer’in Sarp’ın görmesini istediği tek bir şey var o kutuda. Umut’un fotoğrafları. Celal Umut’u kaçırmış, ancak her sene bir fotoğrafını göndermiş Metin’e. Kendisini ele vermesin diye. 3 yaşında kaçırılan kardeşi Umut’un 7 yaşındaki fotoğrafını buluyor Sarp. Ancak kutunun içinde değil. Bahçede babasından ve anılarından kurtulmak için yaktığı babasının eşyaları arasında. Ateşler içindeyken görüyor kardeşini. Ateşler içinden çıkartıyor o fotoğrafı. Sahnenin o anı o yüzden çok etkileyici. Yıllardır kardeşini düştüğü uçurumdan ve karanlık hayattan kurtaramayan Sarp, o fotoğrafı ateşler içinden çekip çıkartıyor.  Fotoğrafı yanmaktan kurtarıyor ama kendisi yanıyor bu sefer. O fotoğrafla anlıyor kardeşinin yaşadığını. Celal’a bin kat daha artıyor düşmanlığı. Öfkeyle basıyor Celal’in evini. Tam her şey bitiyor, Celal’e olan öfkesine yenik düşecek derken, küllerinden yeniden doğuyor Sarp. Daha planlı ve daha sistemli yoluna devam ediyor. İntikam ateşi onu yanıp kül etmiyor tahmin ettiğimiz gibi.

50f2f193d17781a593ef9bb0441d47c2_k

Mert, Sarp’ın Celal’in güvenini kazandığı kadar kolay kazanamadı Yusuf komiseri. Operasyondan uzakta, gizli saklı takip etmeye devam etti o yüzden bir süre işleri. Çünkü sandığı kadar içerde değildi. Ya da sandığından daha fazla içerdeydi. Emniyet müdürlüğünde beklediği güveni sağlayamamıştı ama Sarp’ın asıl ait olduğu yere girmişti. Ailesine. Annesi Füsun ve Eylem Sarp kadar sevmeye başlamıştı onu. Sevgisiz büyümüştü ama sevilmeye ihtiyacı vardı Mert’in.

“Gitmem gerektiğinde terk edemeyeceğim hiçbir şeyi ne evime ne hayatıma sokarım.” diyordu Mert. Sevmediğini, bağlanmadığını iddia etse de sevmeye ve bağlanmaya ihtiyacı vardı. Füsun’u dükkanından çıkartmaya çalışan dükkan sahibiyle tartışması, görevi emniyet müdürlüğüne dahil olmakken Eylem’le bu derece vakit geçirmesi sevilmeyi istediğinin belirtisiydi. Üstelik diğer yanda Melek ve Celal Duman’ın hayatına dahil olan Sarp’ı da delicesine kıskanıyordu. Hatta bu kıskançlığı kendisine zarar verecek kadar da büyüktü.

9b9f88e1970b68881a293f19ce6502fc_k

Önce Celal Duman’ın güven testini geçip en güvendiği adamı oldu Sarp, daha sonra Melek’i kimsenin söyleyemediği sözleri söyleyip onun aklında yer edindi. Melek kendisiyle bile yüzleşemeyecek kadar katıydı. İnsanların ona selam vermeye bile korkar olduğu bir kadındı. Sertti, ciddiydi. Gereğinden fazla hem de. “Kimse benim canımı yakamaz.” diyerek saklıyordu içinde aslında her an kırılmaya yatkın olan kalbi. “Sen şimdi beni göremeyince ağlarsın.” diye dalga geçiyordu Mert’le. Ancak aslında en çok o yalnızdı, o özlüyordu insanları. Çünkü özlediğini, sevdiğini söyleyememekten daha büyük bir acı yoktu.

Sarp Melek’e kim olduğunu söyledi. İyi insanlar değiliz, çevrende bir tane doğru düzgün insan yok dedi. Melek’e çok acı geldi bu gerçekler. Çünkü hayatında ilk defa bir insana içini açmaya çalışıyordu. Bunun ilk defa yaşanması gerçekten düşündürdü. Beraber büyüdüğü ve yetiştiği Mert’le sanıldığı kadar yakın değildi belki de.

Melek’in bu katılığına sebep biraz da Mert olabilir. “Sadece biz varız. Sen, ben ve Celal Baba. Başka kimse giremez hayatımıza.” diyordu Mert. Eğer böyle davrandıysa yıllarca Melek’in bu kadar katı oluşunun, hayatına kimseyi alamayışının da sebebi olabilirdi.

712cf942f9a41af745a5f7c2f6722061_k

Ağzı olup dili olmayan, nefesi olup canı olmayan adam Davut. Yusuf Komiser’in gizliliğini koruyan kim olduğunu öğrenemediği Celal’in adamı. Sarp onunla tanışacak kadar yaklaşıyor Celal’e. Davut, bakışlarından hareketlerinden hatta Sarp’ı kıskanmasından çok belli ediyor Melek’e olan ilgisini. Hatta Ömer’i yakalamaya gittiklerinde Sarp’ı çağırmasının nedenlerinden biri de Sarp’ın Melek’e çok yakın olması.  Rıza Kocaoğlu, çok az konuştu rolü itibariyle ama bakışları, hareketleri ve tavırları çok şey anlattı seyirciye. Sözcüklerden çok daha fazlasını kattı ekrana geldiği ilk anlardan itibaren.

443ae476841436fec8f84ff92539f698_k

Sarp, kardeşi hakkında gerçekleri bilen Ömer’i Davut’un elinden kurtaramıyor. Ancak kim olduğunu bilmeden gerçek kardeşini kurtarıyor. Bu yaptığının neye mal olacağını bilmiyoruz ancak Sarp’ın kardeşi olduğunu bilmese bile Mert’in arkasını toparlayacak kadar iyi abi olduğunu görüyoruz. Mert’in ise artık Sarp’a bir can borcu var. Tabi borç olarak görüyorsa Sarp’ın yaptığını.

Sarp bir polisi öldürmemek için kendini yaralayacak kadar cesaretli bir adam. Celal’in güven testinde silahın boş olduğunu fark edecek kadar zeki ve annesinin dükkanını asıl kurtaran olduğu halde yaptığı iyiliği gizleyecek kadar olgun. Yani bir abinin sahip olması gereken tüm özelliklere sahip. Belki de küçük yaşlarda annesiyle tek başına mücadele etmesinden kaynaklanmış bu durum.

Mert, Sarp’ın yaşadıklarından daha büyük zorluklarla uğraşmış belki de. Ancak Sarp kadar olgun olamamış. Çünkü hiç yüzleşmemiş yaşadıklarıyla. Yaşadığı en kötü anıları bile dalga geçerek anlatmasından belli yüzleşmediği.

İçerde ikinci bölümüyle daha çok konuşulmaya ve reyting listesinde en tepeleri korumaya devam etti. Özellikle bölüm finallerinin tahmin edilemez oluşu ve sürprizle bitmesi belki de reytinglerini arttıran en büyük sebep.

Bir sonraki bölümde neler olacak bilmiyoruz ama pazartesi akşamları içerdeyiz demeye devam ediyoruz!

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.