Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Kilo Vereyim Derken Sağlığından Olmuş! Bensu Soral’ın Tek Hastalığı Ona Aşı Önceliği Getiren “Crohn” Değilmiş

19.04.2021
Kilo Vereyim Derken Sağlığından Olmuş! Bensu Soral’ın Tek Hastalığı Ona Aşı Önceliği Getiren “Crohn” Değilmiş

Ünlü oyuncu Bensu Soral, o kadar güzel ve sağlıklı görünüyor ki, Covid-19 aşısı olduğunda kimse onun hasta olduğuna inanamadı. Meğer ömür boyu sürecek iki ciddi hastalığı varmış!

Bensu Soral

Bensu Soral, Türkiye’nin en sevilen oyuncuları arasına girse de, amacı oyunculuk değildi. Ablası Hande Soral çocukluk hayalinin peşinden gidip oyuncu olunca o da bu ortamlara girdi. Aslında, özellikle el sanatları konusunda yetenekli bir güzel sanatlar öğrencisiydi. Ablasının çevresindekilerin ısrarı üzerine başladığı oyunculukta kısa sürede ön plana çıktı. Güzelliği ve ışıltısıyla öne çıkan ünlü oyuncu, 2 yıldır uzak kaldığı ekranlara “Camtavanlar” dizisiyle dönecek.

Aşının Hesabını Sordular

Bensu Soral story

Ama Bensu Soral’la ilgili yeni projesini de gölgede bırakan bir gelişme yaşandı. Geçen hafta Biontech aşısı olan oyuncu, herkesin aşı olması gerektiğini söyleyerek o anları paylaştı. Keşke paylaşmasaydı, adeta linç edildi! Çünkü kimse öncelikli grupta olduğunu düşünmedi. Sosyal medyadaki hakim görüş Bensu Soral’ın sadece zengin ve ünlü olduğu için aşı olduğuydu!

Bensu Soral story

Aşı sırası konusundaki hassasiyeti paylaştığını söyleyen Bensu Soral, hastalığı yüzünden öncelikli grupta olduğunu söyledi. “Bütün insanlık olarak yaşadığımız bu felakette ayrıcalık talep edecek biri değilim” diyen oyuncu, hayli nazik bir tepki verdi.

Yanlış Diyet Sağlığını Bozdu

Bensu Soral

Bensu Soral, aşı önceliğini “Crohn” adlı bir bağırsak rahatsızlığı yüzünden aldığını söyledi. Aslında hastalık yüzünden değil, hastalığının seviyesinden ve buna bağlı olarak kullandığı ilaçtan dolayı öncelikli gruba girdi. “Bu ilacı kullananlar enfeksiyona açık oluyor. Bu yüzden ilacı kullananlar önceliklendiriliyor” diyen oyuncunun tek sorunu bu da değil!

Bensu Soral

Ünlü oyuncu, lisede okurken bir dönem çok kilo almış. Ailesinden ve çevresinden kiloları konusunda uyarı alan Bensu Soral, hemen diyete başlamış. Ama bir gün içinde tam 3 kez bayılmış! Hastaneye kaldırılınca da epilepsi teşhisi konmuş ve bir yıl tedavi uygulanmış. Ama doktorun teşhisi de yanlışmış!

Bensu Soral

Kalbimde hayati tehlikesi olmayan, ama ömür boyu taşıyacağım bir rahatsızlık oluşmuş. Yaptığım bilinçsiz diyet bu durumu tetiklemiş. Aşırı heyecan ve nabız yükselten sporlar bana yasak. Ben de buna göre yaşıyorum” diyen Bensu Soral, buradan bir trajedi hikayesi çıkarmadı. Belki de o yüzden aşı konusunda linç edildi!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.