Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Kırgın Çiçekler: Biraz Kırgın Biraz Umutlu

Kırgın Çiçekler: Biraz Kırgın Biraz Umutlu

Kırgın Çiçekler pazartesi akşamı 55.bölümüyle yayınlandı. 55.bölümde ise hem güzel hem de kötü olaylarla karşımıza geldi. Biz de son bölümde neler oldu birlikte konuşalım dedik!

kırgın çiçekler defne nazan kader eylül

Kırgın Çiçekler’in en önemli özelliği ve belki de bu kadar çok izlenmesinin nedeni, herkes tarafından terk edilmelerine hatta aileleri tarafından reddedilmelerine rağmen yaşamaktan, birbirlerinden vazgeçmeyen 5 iyi yürekli kızı anlatması. Aileniz size inanmadığı ve vazgeçtiği halde, size inanan sizin gibi insanların olması en büyük güç kaynağınızdır çoğu zaman. Birisi çıkıp yanındayım dediğinde ve sizinle birlikte tüm zorlukların üstesinden geldiğinde başka kimseye ihtiyacınız olmaz. Artık o insanlar aileniz olur. Kırgın Çiçekler’in her bölümünde ise bunu daha fazla hissediyoruz. Ailelerine rağmen kendilerine yeni baştan bir hayat, bir aile kuruyor Kırgın Çiçekler. Her seferinde terk edilmelerine ve darbe almalarına rağmen yeniden toparlanıyor ve asla birbirlerinden vazgeçmiyorlar.

Geçen bölümde Defne’nin yetim bir çocuk olduğunu öğrendik. Kırgın Çiçekler’e göre çok şanslıydı aslında Defne. Ailesi tarafından terk edilmişti ama hayat ona yeni bir aile vermişti. Her şeye rağmen yeni bir yuva kazanmıştı. Kızlara göre daha şanslıydı. Ancak bu gerçeğiyle yüzleşemedi. Bir ailesi vardı ama kaybetmeyi göze alamıyordu. Yetim olması, gerçek ailesinin ondan vazgeçmesi Defne için bir yıkımdı. Ve o bu yıkımı ona gerçekleri söyleyen Cemre’den çıkartıyordu. Cemre’den intikam aldığında her şey eski haline dönecek zannediyordu. O yüzden geri dönüşü olmayan bir hata yaptı ve Cemre’nin uçurumdan düşmesine neden oldu. Yaptığı şeyin ne kadar yanlış olduğunu ise çok geç anladı. Anladığında ise korkusu Cemre’den çok kendisi içindi. Cemre’nin ölüp ölmediği endişesini taşıyordu ancak bu endişesi tutuklanmaktan korktuğu içindi.

17_d

Ancak Cemre’nin çok büyük bir ailesi vardı. Cemre’ye ulaşamayan kızlar endişelenmiş ve her yerde Cemre’yi aramaya başlamıştı. Her şeyi bir kenara bırakmış ve Cemre’yi bulmak için her şeylerini ortaya koymuşlardı. Kızlardan biri söz konusu olduğunda ya da tehlikede olduğunda sadece ona odaklandıklarını ve başka hiçbir şey düşünmediklerini bu sahnelerde gördük. Çünkü Kader, annesi Banu’yu hastahaneden almaya bile gitmedi, Banu Kader’i çağırdığı halde. Çünkü Cemre, gerçek ailelerinden daha değerliydi. Sadece Cemre değil, kızların hepsi gerçek ailelerine göre çok daha değerli birbirleri için. Çünkü gerçek aile dedikleri aileler, aslında onlardan vazgeçen ve yıllar önce onları bırakan insanlar. Yetimhanede kurdukları aile ise onları asla yalnız bırakmayan bir aile. O yüzden daha güçlü ve son zamanlarda seçimleri hep birbirlerinden yana oluyor kızların. Bu sahneleri görmek ise mutlu ediyor.

13_d

Bazen bir aile geç kazanılır bazense bir evlat. Kızlar ailelerini geç bulmuşlardı, Nazan ise çocuklarını geç bulmuştu. Evlatlık aldığı Defne ve Serkan, Nazan’ın kendi çocuğuydu. Çünkü bir aile olmak için kan bağı önemli değildi. Nazan, Defne ve Serkan’ı bebekliğinden itibaren görmüş ve onlara sahip çıkmıştı. Nazan bir anneydi. Nasıl bir anne olduğu sorgulanabilirdi ancak ne olursa olsun bir anneydi. Defne ise yaptığı hatalarla yüzleşemiyor, “Annemsen o zaman beni kurtar” diyordu Nazan’a. Nazan’ı en zayıf noktasında yani anneliğinden vuruyordu. Muhtemelen yıllarca çocuk sahibi olamayan, Defne ve Serkan’a evlat edindikten sonra ise bu özlemini onlarla karşılayan Nazan için annelik testini bu şekilde yapmak elbetteki çok ağırdı. Nazan bu nedenle kaçırdı Defne’yi. Hatalarından, insanlara çektirdiği acılardan uzağa kaçırdı. Defne, yine çocuktu ve belki de bu yüzden asla büyümeyecekti. Hep hatalarıyla yüzleşemeyip annesini çağıracak ve Nazan hayatının sonuna kadar büyümeyen bu kızının hatalarının bedelini başkalarına ödeterek onu uzaklaştıracaktı.

8_d

Sonra Kemal var tabi. Adaletin en acı hali. Delil yetersizliğinden saldılar Kemal’i. Tacizin nasıl bir delil yeterliliği olmalıydı bilinmez ama yetersizdi deliller suçlama için O yüzden bir sonraki mahkemeye kadar tutuksuz yargılanmasına karar verildi. Ve Kemal, daha çok tehdit etmek için insanları ve herkese daha çok acı vermek için geri döndü. Sanki hiçbir şey yapmamış gibi evine, ailesine geri döndü. Ve çıkar çıkmaz da başladı her zamanki davranışlarına. İlk tehdidi Nazan’a oldu, ilk yardımı yine Nazan’a oldu. Nazan’ı tehdit edip ondan para alarak Defne’nin kaçmasına yardım etti. Sonra da her zamanki gibi Eylül’ü hedef aldı. Eylül’ün ise hala bu adamdan iyilik göreceğine inanması ve ona güvenmesi gerçekten şaşırtıyor. Tüm hayatını mahvetmeye çalışan Kemal’den iyilik görse bile o iyiliğin ne yararı olabilir ki? Eylül, Kemal’den bir şekilde yeniden kurtulacak, ancak artık ona güvenmemeyi, ne olursa olsun yanına gitmemeyi de öğrenmesi gerek. Çünkü Kemal değişmiyor ve hareketleri hep aynı.

kırgın çiçekler meral

İyi olaylar da oldu elbette. Meral’in hastaneden dönmesi ve döner dönmez Meral’liğini belli etmesi bunlardan biriydi. Meral sahneleri Kırgın Çiçekler’in en eğlenceli sahnelerinden. Kendine özgü hareketleri, konuşmaları Kırgın Çiçekler’in umutlu ve eğlenceli kısımlarını oluşturuyor. Sezon başladığından beri yoktu Meral. Ancak kendine öz tavrını gerçekten özlettirmiş. Birkaç bölümdür yoktu aslında ancak uzun zamandır yokmuş gibi özlemişiz Meral’i. O yüzden izledikçe izleyesimiz geliyor.

Cemre’nin gözlerinin açılması da diğer bir iyi olayımızdı son bölümde. Bir anda görmeye başlaması hem hüzünlendirdi hem de sevindirdi. Üstelik kızların bunu Meral’e apar topar hazırladıkları “Hoşgeldin Partisi”nde öğrenmeleri de anlamlı oldu. Hem Meral’e hem de Cemre’ye hoşgeldin dediler böylece. Cemre, yeniden hayata gözlerini açıp görmeye başladı, Meral’se hasta yatağından kalkıp hayata gözlerini açtı. Aslında farklı gibi gözükse de iki aynı olay bu şekilde sevinç getirdi Kırgın Çiçeklere.

kırgın çiçekler defne

Ve Defne kaçtı. Her şeye rağmen ve herkese rağmen. Son anda durdursa durdursa onu Serkan durdururdu. Ancak o da yapamadı. Kardeşiydi çünkü Defne onun. Ne kadar yaptıklarına karşı çıksa da çocukluğu Defne’yle geçmişti. Tüm anıları, sevinçleri ve üzüntüleri Defne’yleydi. Ve bunu yıkmak oldukça zordu. Aile olmak bunu mu gerektirirdi bilmiyoruz. Ancak aile olmak bunu gerektirir diyerek insanlara en yanlış şeyleri bile doğru gösterebilirdi insan.Bunu Serkan’da gördük. Çünkü ihbar bile edemedi Serkan Defne’yi. Biliyordu yaptığı yanlışları. Ancak ailesini ihbar etmesi yanlış gibi geldi ona o anda. Yapamadı. Ve Defne kaçtı.

Kırgın Çiçekler biraz umutlu biraz da kırgın anlarla karşımıza çıktı son bölümünde. Ve yeni bölüm için bizi heyecanlandıracak bir sonla bitti. Bir sonraki bölümde neler olduğunu merak ederek haftaya görüşmek üzere diyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.