Connect with us

Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Kırgın Çiçekler Dizisi Oyuncuları

Kırgın Çiçekler

Kırgın Çiçekler Dizisi Oyuncuları

Dizinin Konusu

16 yaşında üvey babasının tacizine uğrayan Eylül, babası cezaevinde olan Songül, ailesini ve servetini kaybeden Cemre, yetimhanede aile özlemi içinde büyüyen Kader, gayri meşru doğduğu için annesi tarafından yetimhaneye verilen Meral ve hepsinin evi olan bir yetimhane. Kırık hayatların, arkasında kimseleri olmadığı için tek başlarına mücadele verenlerin hikâyesi Kırgın Çiçekler. Geçen sezon büyük bir ilgiyle, bazen göz yaşı bazense sevinç içinde izlediğimiz bölümlerinden sonra şimdi ikinci sezonunda yine Atv ekranlarında. Üstelik çok da fazla kalmadı, 19 Eylül’de!

Üvey babasının tacizini annesine bile inandıramayınca yetimhaneye gelmişti Eylül. Burada ise ona inanlar, annesinden daha çok onu sahiplenenler olacaktı. Ailesi yerinle koyduğu insanların da desteğiyle üvey babası Kemal’i şikayet etmişti. Geçtiğimiz sezon final bölümünde sonunda mahkeme sonlanmış ve Kemal 2 yıl hapse mahkum edilmişti. Eylül’ün bütün hayatı boyunca çektiklerine ödemeyecekti ama en azından Kemal’in suçu kanıtlanmıştı. Annesi ona inanmamıştı ama o mücadele etmişti. Ancak kaybetmeyi kabul etmeyen Kemal’in kızlara son bir oyunu daha vardı. Kızları, görmemeleri gereken bir cinayeti gördükleri için onları arayan adamlara yerlerini söyledi.

Yetimhanenin müdür yardımcısı Feride ve  kızların öğretmeni Toprak’ın nişanından dönen kızların ise hiçbir şeyden haberi yoktur. Gece yataklarında uyurken evlerine giren adamlar tarafından  vuruldular.

NTC Medya’nın yapımcılığını üstlendiği, yönetmenliğini Serkan Birinci’nin yaptığı dizinin senaryosunu ise Gül Abus Semerci ve Yelda Eroğlu yazıyor. Yeni sezonda ise son bölümden sonra kızların yaşayıp yaşamayacağı ve gidişatın nasıl bir değişime uğrayacağı merak konusu.

Oyuncular

Yeni sezon öncesi karakterleri ve dizideki rollerini biraz hatırlayalım:

1.Özgür Çevik – Toprak

Cb1ElztWAAEZurt

27 Mayıs 1981, Ankara doğumlu olan oyuncu, 35 yaşında ve 1.81 boyunda. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe bölümünde okurken aynı zamanda müzik eğitimine devam eden oyuncu, 2004 yılında katıldığı Akademi Türkiye yarışmasıyla tanındı. Yabancı Damat dizisindeki Niko rolüyle şöhret kazanan Özgür Çevik, bir dönem Kiraz Mevsimi’nde de rol aldı. Kırgın Çiçekler oyuncularına Toprak karakteriyle yer alan oyuncu, kızların gittiği lisenin öğretmenini canlandırıyor. Toprak, iyi niyetli, dürüst, biraz da aksi biri. Aynı zamanda Feride’nin nişanlısı.

2. İpek Karapınar – Feride

ipek_karapinar_002_50946_5080605

20 Mart 1984 tarihinde doğan oyuncu, 32 yaşında ve 1.65 boyunda. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde keman eğitimi alan oyuncu, televizyon hayatına Köprü dizisiyle giriş yaptı. İpek Karapınar, daha sonra Hatırla Sevgili, Kurtlar Vadisi Pusu, Küçük Sırlar gibi dizilerde yer aldı. Oyuncu, Kırgın Çiçekler oyuncularına Çocuk Esirgeme Kurumu Müdür Yardımcısı Feride’yi canlandırarak dahil oldu. Hayatın çok sert davrandığı 5 kızın yaralarını sarmak ve onlara umut aşılamaya çalışan biri. Tabi bu süreç onunda değişime uğramasına sebep olacak.

3.Biran Damla Yılmaz – Eylül

a8eb89eb-1759-44ce-9d40-c1a54a27f0ff

28 Haziran 1997 tarihinde doğan Biran Damla Yılmaz, 19 yaşında ve 1.71 boyunda. 2013’te oyunculuk kariyerine başladı ve halen konservatuvarda eğitim görüyor. Kırgın Çiçekler oyuncularına Eylül karakterini canlandırarak dahil olan oyuncu, üvey babası tarafından tacize uğradığı annesi tarafından kabul edilmeyip yetimhaneye teslim edilen bir genç kızı oynuyor. Annesi arkasında olmamasına rağmen Eylül, üvey babası Kemal’in tehdit ve tacizlerine boyun eğmiyor ve onu şikayet ediyor. Çünkü masum olduğunu biliyor, suçlu olan ve utanması gereken o değil.

4.Gökçe Akyıldız – Songül

Gokce-Akyildiz

30 Ekim 1992, Sinop doğumlu olan Gökçe Akyıldız, 24 yaşında ve 1.62 boyunda. Bir Tutam Baharat isimli filmle oyunculuk kariyerine başlayan oyuncu, Hayat Devam Ediyor, Fatih Harbiye gibi dizilerde de rol aldı. Kırgın Çiçekler oyuncuları arasına Songül karakteriyle dahil oldu. Songül, babası cezaevine girdikten sonra annesi yeniden evlenen ve üvey babası onu istemediği için yetimhaneye bırakılan bir kız. Yaşadıklarından dolayı sert mizaçlı. Ancak sevgisini kazanan insanlara da oldukça duyarlı ve düşünceli.

5.Hazar Motan – Cemre

1449562695422

13 Aralık 1990, Ankara doğumlu olan Hazar Motan, 26 yaşında ve 1.72 boyunda. Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İletişim Tasarımı okuyan oyuncu, Diğer Yarım, Paşa Gönlüm gibi dizilerde rol aldı. Kırgın Çiçekler oyuncularına ise Cemre karakterini canlandırarak dahil oldu. İlk bölümde yetimhanedeki kızlara yukarıdan bakan ve okulun popüler kızlarından olan Cemre, ailesini kaybettikten sonra yetimhaneye gitmek zorunda kalır. Servetini kaybettikten sonra zengin arkadaşlarının onu aşağılaması ve yetimhanedeki kızın sahiplenmesiyle daha iyi bir insan olmaya başlar. Ancak sevgilisi Gökhan’ı trafik kazası sonucu kaybettikten sonra iyice bunalıma girmiştir.

6.Arif Diren – Güney

CiSWGPqUgAAt3ZE

1991 yılında doğan Arif Diren, 25 yaşında ve 1.79 boyunda. Sen Kimsin filminde canlandırdığı Çaycı Selim karakteriyle tanınan oyuncu, Sil Baştan dizisinde de Tunç karakterini oynadı. Kırgın Çiçekler oyuncularına Güney karakteriyle dahil oldu. İlk bölümden beri Songül’ü savunan ve koruyan Güney karakteri kolejdeki zengin arkadaşlarına göre daha farklı biri.  Songül’le arasındaki şaşkın halleri yüzlerde gülümseme yaratan Güney karakterine Arif Diren güzel uyum sağlamış.

7. Çağla Irmak – Kader

Çağla-Irmak-kırgın-çiçekler

1997 doğumlu olan oyuncu, 19 yaşında ve Bizim Evin Halleri, Ferhunde Hanımlar dizilerinde oynayan Hülya Gülşen Irmak’ın kızı. Daha önce Bizim Evin Halleri dizisinde annesiyle birlikte rol alan Çağla Irmak, Kırgın Çiçekler oyuncularına Kader karakteriyle dahil oldu. Küçük yaşta annesi Banu tarafından terk edilen Kader, yıllarca aile özlemi içerisinde büyüyen bir kız. Seneler sonra annesi Banu’ya kavuşsa da, annesinin hatalarıyla hala mücadele etmekte. Annesi Banu’nun aynı zamanda Güney’in babası Ekrem’le gizli bir ilişkisi var.

8.Aleyna Solaker – Meral

maxresdefault (2)

5 Aralık 1992 tarihinde doğan Aleyna Solaker, 24 yaşında ve 1.68 boyunda. Genç yaşta mankenlik ve oyunculuk yapmaya başlayan oyuncu, Kuş Dili, İşte Benim ve Altındağlı dizilerinde rol aldı. Kırgın Çiçekler oyuncuları arasına Meral karakterini canlandırarak dahil oldu. Meral, gayri meşru doğduğu için yetimhaneye bırakılan yıllar sonra annesi Seher ile karşılaşan bir kız. Ancak Seher’in geçmişindeki insanlar onun yakasını bırakmadığı için Seher ve Meral’in kavuşmasıyla ayrılması bir olur. Meral karakteri, özellikle dizinin 41. bölümde  Kutsi’den düet teklifi alması ve söylediği şarkılarla sosyal medyada çok konuşuldu.

“Sesi nasılmış ki?” diye merak edenler sakın ayrılmasın, yazının sonuna sizler için bir video bıraktık.

9. Nil Keser – Defne

2016-Nil-Keser-Defne-Sac-Modelleri

25 Mart 1995 tarihinde doğan Nil Keser, 21 yaşında ve 1.71 boyunda. Genç yaşta oyunculuk eğitimi alan genç yıldız, Çılgın Dershane filmiyle ilk oyunculuk tecrübesini edindi. Kırgın Çiçekler oyuncularına ise Defne karakteriyle dahil oldu. Zengin ve popüler bir kız olan Defne aslında Cemre’nin en yakın arkadaşı. Ancak Cemre servetini kaybettikten sonra ona karşı küçümseyici tavırlarda bulunuyor. Babası Tevfik’i trafik kazası sonucu kaybeden Defne, ölmeden önce babasından, Cemre’nin ailesinin servetini onların çaldığını öğreniyor. Ancak bu durumu hala Cemre’ye itiraf etmiş durumda değil.

10. Mehmet Aykaç – Serkan

maxresdefault (3)

25 Nisan 1992 yılında Hatay doğumlu olan oyuncu, 24 yaşında ve 1.75 boyunda. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera ve Koro Şarkıcılığı bölümünden mezun. Müzik ile ilgilenen oyuncu aynı zamanda lisanslı bir futbolcu. Son olarak Sil Baştan dizisinde Mete rolünü canlandıran Mehmet Aykaç, Kırgın Çiçekler oyuncularına Serkan karakteriyle dahil oldu. Defne’nin ikiz kardeşi olan Serkan, Defne’nin aksine zengin olduğu için diğer insanları küçümsemeyen birisi. Dizinin ilk bölümünden beri Kırgın Çiçekleri koruyan Serkan, Eylül’ü sevmekte.

11. Cansu Fırıncı – Kemal

43c0d950edbd021c4b3ba664ff4095e3

16 Mart 1982’de Ankara’da doğan oyuncu, 34 yaşında ve 1.75 boyunda. Urfalıyam Ezelden isimli dizide canlandırdığı Recep karakteri ile ön plana çıkan sanatçı, Akasya Durağı, Dila Hanım gibi dizilerde yer aldı. Kırgın Çiçekler oyuncularına Kemal karakteriyle dahil olan Cansu Fırıncı, Eylül’ün üvey babasını canlandırmakta. Kemal, Eylül’ü taciz etmesi, eline geçen her fırsatta kızları tehdit etmesi ve yaptığı dolandırıcılıklarla oldukça kötü bir karakter.  Kemal son bölümlerde, Defne’nin annesi Nazan’ın Gökhan’a çarpıp öldürdüğünü görmüş ve onu tehdit ederek para sızdırmıştı. Mesude bunu öğrendiğinde boşanma kararı almıştı.

12.Derya Artemel – Mesude

7546_5

21 Ekim 1980 tarihinde doğan oyuncu, 36 yaşında ve 1.62 boyunda. Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunu olan oyuncu, Zerda dizisinde Sıla karakterini canlandırarak tanınmaya başladı. Aliye, Fikrimin İnce Gülü, Bitmeyen şarkı gibi dizilerde de yer alan oyuncu, Kırgın Çiçekler oyuncularına Mesude karakteriyle dahil oldu. Eylül’ün annesi olan Mesude, Kemal’in Eylül’ü taciz ettiğine inanmamış onu yetimhaneye vermiştir.

13. Veda Yurtsever İpek – Nazan

2016-03-30-184842

1969 yılında doğan Veda Yurtsever, 47 yaşında ve 1.67 boyunda. Zengin Kız Fakir Oğlan, Sen Kimsin gibi film ve dizilerde rol alan Mahir İpek’le evli ve bir oğlu var. Üniversiteden mezun olduktan sonra oyunculuk hayatına başlayan sanatçı, İki Aile, Fatmagül’ün Suçu Ne?, Beyaz Karanfil gibi dizilerde rol aldı. Kırgın Çiçekler oyuncularına Nazan karakteriyle dahil olan oyuncu, Defne ve Serkan’ın annesini canlandırmakta. Kendini beğenmiş ve insanlara yukarıdan bakan bir hali olsa da Nazan, bazı olaylarda yetimhanedeki kızlara yardımı da dokunan bir karakter.

 

Dizinin yeni sezonu tüm hızıyla yaklaşırken, yeni sezonda neler olacağı kızların yaşayıp yaşamayacağı da merak konusu. Özellikle son tanıtım fragmanında Cemre’nin yeni Yetimhane Müdür Yardımcısı olarak yetimhaneye gelişi ve oradaki 5 iyi arkadaşa ” Biz de sizin gibiydik, 5 iyi arkadaş hatta 5 kardeştik.” demesi yeni sezonda kızlardan kimin öleceği sorusunu akıllara getirdi.

Bu kadar sözden sonra, 19 Eylül’de Atv ekranlarında yayınlanacak dizinin yeni sezon tanıtımını buraya bırakalım:

Verdiğimiz sözü de unutmadık tabi:

"güzeldim de galiba bunu nasıl söylesem: eline sağlık Tanrım Leyla çok güzel olmuş Tanrım eline sağlık dünya da çok güzel olmuş keşke biraz ölmesem."

Yorum İçin Tıklayın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kırgın Çiçekler

To Top