Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Kısmetse Olur Yayından Neden Kaldırıldı?

02.05.2017
Kısmetse Olur Yayından Neden Kaldırıldı?

Son dönemde bilindiği üzere evlilik programları bir hayli artmış durumdaydı. Ancak evlilik programları ile ilgili oldukça önemli bir siyasi karar geldi. Son yayınlanan 690 nolu KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile evlilik programlarının yayınlanması yasaklanmış oldu.

Bilindiği üzere ilk yayınlandığı günden beri tüm evlilik programları çeşitli şikayetler alıyor ve RTÜK tarafından cezalar veriliyordu. Ancak son gelen KHK ile direkt olarak yayınlanması yasaklandı. Bu durum da Kanal D ekranlarında yayınlanan Kısmetse Olur programını vurdu. Bu yüzden Kısmetse Olur programının yayınlanacak yeni bölümü de direkt olarak yayın akışı içerisinden çıkarıldı.

Önceki ilgili kanunun ilgili maddesinde ibare “koruyucu sembol kullanılmadan” iken şimdi “koruyucu sembol kullanılsa dahi” şeklinde değiştirildi. Böylece bu programın hiçbir koşulda yayınlanmayacağı ortaya konmuş oldu.

KHK’da yer alan hükümler gereğinde Kısmetse Olur programı tamamen kaldırılmış oldu. Konuyla ilgili programın yapımcısı da bir açıklama yaptı ve yeni yasal düzenleme gereğinde Kısmet Olur programının sona erdiğini takipçilerine sosyal medya üzerinden duyurdu. Artık Kanal D ekranlarında Kısmetse Olur programını göremeyeceğiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.