Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Mafya Değil İşçi! Oktay Kaynarca’nın Oyunculuktan Önce Denediği İşler Duyanları Şok Ediyor

29.04.2021
Mafya Değil İşçi! Oktay Kaynarca’nın Oyunculuktan Önce Denediği İşler Duyanları Şok Ediyor

Ünlü oyuncu Oktay Kaynarca, konservatuvar sınavlarına hazırlanırken bir yandan da kamyon fabrikasında çalışıyormuş. Ama maddi zorluklar nedeniyle değil, öyle istediği için!

Oktay Kaynarca

Oktay Kaynarca, ülkenin en çok tanınan ve adını bir markaya çeviren oyuncularından biri. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda okuduğu günlerden beri pek çok değerli yapımda rol aldı. Duayen yönetmen Yavuz Turgul’un yönettiği “Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni” filminde Şener Şen’le karşılıklı oynadı. Düşünün, daha kariyerinin ilk işiydi! Daha sonra Sadri Alışık’la oynadığı “Yengeç Sepeti” filmiyle çok dikkat çekti ve gerisi geldi.

Oktay Kaynarca

İlk dizilerinde ince düşünceli ve komik karakterler oynayan Oktay Kaynarca, “Deli Yürek” ile girdiği mafya camiasında “Kurtlar Vadisi” ile pik yaptı. Oynadığı Süleyman Çakır için cenaze namazları kılındı, gazetelere ölüm ilanları verildi, mevlitler okutuldu! Geçen ay 17. ölüm yıl dönümü olduğu için Twitter gene yıkıldı. Ünlü oyuncu da bu jeste, “Çakır geri dönebilir” sinyaliyle karşılık verdi.

Ünlü oyuncu, altı sezondur devam eden “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz”da yine Süleyman Çakır’a benzeyen bir karakter oynuyor ve çok seviliyor. Yıllarca diziyi sırtlamayı başaran Hızır Çakırbeyli karakteri sayesinde oyunculuğunda yeni bir seviyeye geçmesi de cabası. Ama hikayenin başına döndüğümüzde bu noktaya gelmesinin hiç kolay olmadığını görüyoruz!

Kamyon Fabrikasında Çalıştı

Oktay Kaynarca, çok küçük yaştayken babasını kaybetmiş. Yine de, sert kurallara sahip bir ailede büyümüş: “Amcalarım, kardeşlerim, eşleri ve çocukları, hep beraber büyük bir ailenin içinde büyüdük aslında. Neredeyse Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin senaryosu gibiydi. Hala önüme her bölümün senaryosu geldiğinde, içinde bizden çok şey görür gülümserim.

Bu katı kurallara rağmen istediğini yapma özgürlüğü de varmış. Lisede okurken pek çok işe girip çıkan ünlü oyuncu, bunu maddi yokluklar yüzünden değil, hayatı öğrenmek için yapmış. En uzun işi de bir kamyon fabrikasında elektrikçi olarak çalışmak olmuş! 7 ay boyunca bu işi yapan Oktay Kaynarca, bir yandan asıl ideali için konservatuvar sınavlarına hazırlanmış. Hikayesinin devamını da hepimiz izledik!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.