Tüm dizilerin özetleri, fragmanları,haberleri ve çok daha fazlası!

Masum Dizisi Oyuncuları

Masum Dizisi Oyuncuları

Haluk Bilginer hayranlarına müjde! BluTV ekranlarında 27 Ocak Cuma günü başlaması planlanan Masum dizisi, usta oyuncuyu özleyenlerin hasretine son verecek. Haluk Bilginer’le birlikte pek çok sevilen usta oyuncu da Masum’da bir araya geliyor.

Masum Dizisinin Konusu

Asmalı Konak, Yalan Dünya, Öyle Bir Geçer Zaman Ki gibi pek çok unutulmaz diziye imza atmış olan D Yapım’ın son projesi Masum, şehirli bir Türk ailesi etrafında şekillenen, polisiye-drama türünde bir dizi. Güçlü oyuncu kadrosu kadar, son yıllarda tiyatro ve yerli sinema tutkunlarının merakla ve beğenerek takip ettiği yeni nesil yazar ve yönetmen kadrosuyla da heyecan uyandırıyor Masum.

Başrollerinde Haluk Bilginer, Nur Sürer, Ali Atay, Okan Yalabık, Serkan Keskin, Tülin Özen ve Bartu Küçükçağlayan’ın olduğu dizinin senaryosu Berkun Oya’ya ait. Berkun Oya, yine kendi yazdığı Bayrak adlı tiyatro oyunundan uyarlayarak yazmış Masum’un senaryosunu. Dizinin yönetmeni ise, 2010 yılında Çoğunluk filmiyle “En İyi Yönetmen” ödülünü alan ve şimdiden kendi hayran kitlesini oluşturmuş Seren Yüce.

Artık konularından çok sektördeki sorunlarından bahsettiğimiz diziler, umarız bu diziyle birlikte başka bir boyuta geçer. Zaten yapımcıların iddiası da bu. Türkiye’nin ilk online dizisi olmasının yanında, 60 dakikalık 8 bölüm olarak çekilecek ve reklamsız yayınlanacak olması da izleyici için heyecan verici yenilikler. Dizinin konusu ise kısaca şöyle: Eski bir polis olan Cevdet (Haluk Bilginer) emekli olduktan sonra, karısıyla şehir dışındaki çiftlik evlerinde yaşamaya başlıyor. Bir gece yarısı küçük oğulları eve geliyor ve hayatlarının geri kalanını sessiz, sakin geçirme hevesinde olan çiftin heveslerini kursaklarında bırakacak o korkunç haberi veriyor!

Yayın tarihine haftalar kala, heyecanlı bekleyişin sonlarına yaklaştığımız şu günlerde, dilerseniz oyuncu kadrosuyla ilgili bildiklerimizi, bilmediklerimizi ama öğrenmek istediklerimizi şöyle bir gözden geçirelim.

Masum Dizisi Oyuncuları

1.Haluk Bilginer- Cevdet

haluk-bilginer

5 Haziran 1954, İzmir doğumlu sanatçı, 62 yaşında ve 1,74 boyunda. Lise son sınıftayken başladığı tiyatro macerasını – ne mutlu bize ki- halen devam ettirmekte. İlk ödülünü İzmir’de yerel bir gazetenin açtığı tiyatro yarışmasında alan Haluk Bilginer, 1971 yılında Ankara Devlet Konservatuvarına girdi ve 1977 yılında yüksek bölümden mezun oldu. Bir süre Devlet Tiyatrolarında çalışan ünlü sanatçı daha sonra eğitimine İngiltere’de, Londra Müzik ve Drama Sanatları Akademisi’nde (LAMDA) devam etti.

Kariyerinde önemli bir yer tutan İngiltere yıllarında, İngilizler tarafından “en seksi Türk” seçildiğini kaç kişi biliyordur acaba? İngiltere’de Macbeth, Phantom of the Opera gibi pek çok klasik tiyatro oyununda rol alan sanatçı, daha sonra İstanbul’a gelerek oyuncu kadrosunda Müşfik Kenter, Zuhal Olcay gibi isimlerin yer aldığı  “Gecenin Öteki Yüzü” dizisinde rol aldı. Türk televizyonlarındaki dizi kariyeri, Gecenin Öteki Yüzü gibi bir başyapıtla başlayan Haluk Bilginer bugüne kadar, Gülşen Abi, Karanlıkta Koşanlar, Tatlı Hayat, Sayın Bakanım, Ezel, Sıkı Dostlar, Acayip Hikayeler gibi pek çok dizinin başarılı olmasında büyük rol oynadı.

Konservatuvar yıllarında tanıştığı Zuhal Olcay ile Gecenin Öteki Yüzü dizisi ile yakınlaşan ve yarım kalmış bu aşkı evliliğe dönüştüren Haluk Bilginer, Zuhal Olcay ile birlikte Tiyatro Stüdyosunu kurdu. Aldatma, Histeri, Balkon gibi tiyatro oyunlarında Zuhal Olcay ile rol alan Haluk Bilginer daha sonra “Indiana Jones” ve “İki Kadın” gibi filmlerde de Olcay ile birlikte rol aldı. Tiyatro Stüdyosunun yanması üzerine Haluk Bilginer, eşi Zuhal Olcay ile Oyun Atölyesini kurdu.

Zuhal Olcay’la evliliğini 2004 yılında bitiren Haluk Bilginer, daha sonra şarkıcı Aşkın Nur Yengi’yle evlendi. Çiftin 6 yıl süren evliliklerinden, Nazlı ismini verdikleri kızları dünyaya geldi.

Ünlü oyuncu, seneler önce verdiği bir röportajında: “Biliyorum ki en iyi oyunumu oynayamadan öleceğim. Ömür yetmez, ömür 2 kat fazla olsa da yetmez. Hep daha iyisi var.” diyor. Galiba onun hepimizde hayranlık uyandıran oyunculuğunun sırrı da burada.

2.Nur Sürer – Nermin

nur-surer

Nur Sürer dendiğinde ezici bir çoğunluğun aklına gelen ilk şey “Uçurtmayı Vurmasınlar” filmindeki İnci karakteri olsa gerek. 21 Haziran 1954’de Bursa’da doğan sanatçı 1.63 boyunda. “Asi”, “Ihlamurlar Altında”, “Lale Devri”, “Tatar Ramazan” ve son olarak da “Bana Artık Hicran De” adlı dizilerinde yer alan sanatçı, “Uçurtmayı Vurmasın” filmindeki rolüyle 1989 Antalya Altın Portakal Film Festivalinde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü kazandı. Üstelik bu ödül sanatçının ilk Altın Portakal’ı bu değildi. 1982 yılında Sinan Çetin’in ilk uzun metrajlı filmi olan “Bir Günün Hikayesi”ndeki  Zeynep rolüyle de Altın Portakal’da “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü alan Nur Sürer, Ankara Uluslararası Film Festivalinde ise Sır Çocukları filmindeki Münevver rolüyle de “En İyi Kadın Oyuncu” ödülüne hak kazanmıştır.

Politik duruşu ve bir kadın hakları aktivisti olarak da sıkça karşımız çıkan Nur Sürer ve bu duruşu rol aldığı filmlerde de kendini gösterir. Oyunculuğa 1971 yılında Sindirella Kül Kedisi adlı film ile başlayan oyuncu, Fatma rolünü üstlendiği, Erden Kıral’ın 1979 yapımı Bereketli Topraklar Üzerinde filmi, 1980 ihtilalinde yasaklanmış ardından negatifleri çalınmış ve ancak aradan geçen 28 yılın sonunda bulunarak gösterime girebilmiştir.

Uluslararası pek çok festival ve yarışmada seyirci karşısına çıkan yapımlarda da rol alan Nur Sürer’in bu alandaki ilk çalışması 1984 yapımı “Ayna”dır ve ardından “En İyi Yabancı Film” dalında Oscar Ödülü kazanan “Umuda Yolculuk”,  “Korkunun Karanlık Gölgesi”, “Yara” filmi gelir. Yayınlandıkları dönemde çok ses getiren televizyon dizilerinde de başarılı bir performans sergileyen sanatçı, dizileri önemsediğini, çünkü daha geniş kitlelere ulaşabildiğini söylüyor. Masum dizisi oyuncularında Nur Sürer’i de görmekten mutluluk duyuyoruz.

3.Ali Atay – Yusuf

ali-atay

20 Nisan 1976, Rize doğumlu olan Ali Atay, 40 yaşında ve 1,76 boyunda. Biz onu, Leyla ile Mecnun’da Mecnun olarak tanıdık, çok da sevdik. Leyla ve Mecnun’un sıkı takipçileri hatırlar, dizi kadrosu bir de müzik grubu kurmuşlardı: Leyla The Band. Grubun ömrü sadece 6 ay sürse de, internette yayınlanan klipleri ve konserleri çok ses getirmişti. 1998 yılından beri sinema ve tiyatroda küçük-büyük ama mutlaka dikkat çeken roller üstlenen Ali Atay, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun oldu. Efsane dizi Leyla ile Mecnun’un ardından Leyla ve Mecnun oyuncularının hayatlarının konu edildiği ve her oyuncunun kendini canlandırdığı absürd komedi ” Ben de Özledim” dizisinde yer aldı.

Ali Atay’ın marifetleri oyunculuk ve müzisyenlikle sınırlı değil; 2014’de, Masum dizisinin oyuncularından Serkan Keskin ve Ertan Saban’ın başrollerinde yer aldığı “Limonata” adlı filmle ilk yönetmenlik denemesini yaptı. Son derece sıcak, samimi, duygusal olduğu kadar eğlenceli bir film Limonata’nın senaryosu da Ali Atay’a ait. 2008-2013 yılları arasında bale sanatçısı Ebru Cansız’la evli olan Ali Atay, 3 yıldır genç oyuncu Hazal Kaya ile birlikte.

4.Serkan Keskin – Taner

serkan-keskin1

İşte izlemelere doyamadığımız, yayında dizisi varken bile 2 bölüm arası zamanın geçmek bilmediği, son yılların en beğenilen oyuncusu. 25 Kasım 1977, İzmit doğumlu Serkan Keskin 40 yaşında ve 1,76 boyunda. Tiyatro eğitimine İzmit Belediyesi Şehir Tiyatrosunda başlayan sanatçı, eğitimini İstanbul Akademi’de tamamladı. Keskin, 2002 yılından beri Semaver Kumpanya’da oyunculuk yapıyor ve sinemada Yavuz Turgul, Reha Erdem, Zeki Demirkubuz gibi usta yönetmenlerle çalıştı.Tiyatro da ise Brecht, Shakespeare, Moliere, Brecht, Orhan Kemal, Turgut Özakman, Sait Faik, Güngör Dilmen’in eserlerinde rol alan Serkan Keskin, çok daha geniş bir kitle tarafından tanınmasını sağlayan ilk çıkışını, 2011 yapımı Leyla ile Mecnun dizisindeki “İsmail Abi” karakteriyle yaptı. 2015’de Kanal D’de yayınlanmaya başlayan “Beş Kardeş” adlı dizisinde yer aldı. Ancak dizinin 13. bölümde yayından kaldırılması sosyal medyada büyük bir tepki çekti. Oyuncuların son sahnede mütevazılığın simgesi kırmızı kamyoneti yakmaları ise protesto olarak düşünüldü.

Sadece oyunculuğuyla değil, müzisyen yönüyle de hayran kitlesini giderek artıran Serkan Keskin, Demet Evgar’la yaptığı düetle büyük beğeni topladı. Girdiği rolleri oynamayan, adeta yaşayan oyuncunun Masum dizisi oyuncularındaki rolünün de hakkını vereceğinden hiç şüphemiz yok.

5.Okan Yalabık – Tarık

okan-yalabik

13 Aralık 1978, İstanbul’da doğan sanatçı 38 yaşında ve 1,86 boyunda. Tam bir tiyatro tutkunu olan genç oyuncunun tiyatro aşkı daha ilkokul çağında başlamış. Lisedeyken okuduğu okula ( Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi) bir tiyatro topluluğu kurulmasında da önayak oldu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarına giren sanatçı, hemen ertesi sene ilk profesyonel deneyimini, Kenter Tiyatrosunda, Martı oyunuyla gerekleştirdi. Tiyatroyla birlikte, sinema, dizi, reklam, seslendirme yaparak da sektöre hizmet eden Okan Yalabık’ın çok daha geniş bir kitle tarafından tanınmasını sağlayan yapım ise, ” Hatırla Sevgili” oldu. “Av Mevsimi” filminde canlandırdığı Hasan karakteriyle ise 4. Yeşilçam Ödüllerinde “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödülünü aldı. “Muhteşem Yüzyıl”daki muhteşem “Pargalı İbrahim” olarak çıkan oyuncu, “Yılan Hikayesi” ile başlayan ve katlanarak çoğalan hayran kitlesini bu diziyle sağlamlaştırdı. Eğitimini de ihmal etmeyen Yalabık, Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Yüksek Lisans Programına devam etmiştir.

Özellikle yakışıklı-manken-oyunculu dizilerden geçilmeyen bir dönemde yaptığı işlerle kendisine müstesna bir yer edinmiş olsa da, özel hayatını da merak etmekten kendimizi alamıyoruz, değil mi? Özel hayatı da müstesna, rahat olun. Hande Doğandemir’le Muhteşem Yüzyıl’da başlayan ilişkisi bir süre önce biten yakışıklı oyuncu, şimdilik yalnız. Masum dizisi oyuncuları arasında da müstesna bir yeri olacağından eminiz.

6.Tülin Özen – Emel

tulin-ozen

Çok güzel değil mi? Zevkler tartışılmaz elbette ama sıradan bir zamane güzelliği değil onunki. Girdiği her rolde başka bir güzellik, kimi oynuyorsa o. Sakin, huzurlu ve doğal bir güzelliğe sahip Tulin Özen. Peki hayatı nasıl geçti?

Artvinli bir ailenin çocuğu olarak, 24 Aralık 1979’da İskenderun’da dünyaya gelen Tülin Özen, 37 yaşında ve 1,63 boyunda. İzmir Bornova Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünü kazanmış ama oyuncu olmaya karar verince, yarım bırakmış. İlk sinema deneyimi olan, Semih Kaplanoğlu’nun yönettiği “Meleğin Düşüşü” filmindeki “Zeynep” rolüyle ile Altın Portakal’da “En iyi Kadın Oyuncu” ödülünü kazanarak, ne kadar isabetli bir karar verdiğini de kanıtlamış.  Yeditepe Oyuncularında burslu olarak tiyatro eğitimi alan yetenekli oyuncu, sanatsal yönü ağır basan sinema filmlerinde ve popüler pek çok tv dizisinde rol aldı. Her rolün üstesinden gelebildiğini defalarca gösterdi. Cem Yılmaz’ın yazıp yönettiği, komedi türü “Pek Yakında” filmindeki “Arzu Yılmaz”  performansı da bunlardan biri. Son olarak ” Muhteşem Yüzyıl:Kösem”de “Handan Sultan”ı canlandırdı. Müziğe yatkınlığını ve sesinin hiç fena olmadığını bildiğimiz Masum dizisinin oyuncularından Tülin Özen, bir de yan flüt çalıyor. Son yılların beğenilen oyuncularından Tansu Biçer’le olan ilişkisi de Tülin Özen’in hayatının bizi sevindiren bir kesiti. Sevdiğimiz insanlar mutlu olsunlar istiyoruz, ne var bunda?   

7.Bartu Küçükçağlayan – Selim

bartu-kucukcaglayan

23 Nisan 1983 tarihinde Eskişehir’de doğan oyuncu, 1.80 boyunda. Çoğumuzun ilk defa fenomen komedi dizisi “Yalan Dünya”da farkına vardığımız sanatçı, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro mezunu. Konservatuvar yıllarında, Kent Oyuncuları topluluğunun “İnishmorelu Yüzbaşı” ve “Kumarbazın Seçimi” oyunlarında da rol alarak Küçükçağlayan, tecrübe ve bir de üstüne dört ödül kazandı. 2004 yılından itibaren ise televizyon kariyerine adım attı.

Masum dizisi oyuncularından Bartu Küçükçağlayan’ın izleyici kitlesi kadar, hatta belki de daha fazla bir dinleyici kitlesi var. 2008 yılında kurulan Büyük Ev Ablukada grubunda Canavar Banavar ismiyle gitar çalıp şarkı söylüyor.

Genç yaşına rağmen, neredeyse üstlendiği her rolle birden fazla ödül kazanan oyuncu, “Çoğunluk” filmindeki Mertkan rolüyle de hem yurt içinde hem de yurt dışında toplam 6 ödül almayı başarmıştır. Bir dönem güzel oyuncu Öykü Karayel’le birlikte olan Bartu Küçükçağlayan bugünlerde yalnız.

8.Mehmet Özgür – Selahattin

w_1693

30 Ağustos 1970 tarihinde doğan oyuncu, 46 yaşında ve 1.83 boyunda. İstanbul Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunu olan sanatçı, daha önce Suskunlar, Muhteşem Yüzyıl, Çalıkuşu ve Filinta dizilerinde rol aldı. Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmenliğini de üstlenen oyuncu, Star TV’de başlayacak İçimdeki Fırtına dizisinde de rol alması planlanıyor. Oyuncu 8 bölüm yayınlanacak Masum dizisi oyuncularında ise Selahattin karakterini canlandıracak.

Biz Masum dizisi oyuncularını öğrendiğimizde dizi için heyecanlanmaya başladık! Ustalar ve yeni nesil bir arada, sabırsızlık ise had safhada. Bu kış çok keyifli geçeceğe benziyor. Dizi kadrosuna başarılar, sizlere iyi seyirler dileriz!

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.